345 Shares 5866 views

siarczan protaminy: Opis i obsługi

Co jest substancją leczniczą jak siarczan protaminy? instrukcje dotyczące jego stosowania, a także kształt i świadectwo fundusze zostaną wymienione poniżej.

Skład, opis, forma

Co jest siarczan protaminy? Ten roztwór wyładowano w postaci żółtawej lub bezbarwnego, przezroczystego płynu przeznaczonego do podawania dożylnego. Preparat oparty na ten lek ma taką samą nazwę i dodatkowo zawiera wodę do iniekcji.

W sprzedaży „siarczan protaminy” w fiolkach, które są umieszczone w obrys z komórek folia z polichlorku winylu, które są pakowane w pudełka kartonowe. Również w opakowaniu umieszcza się instrukcje dotyczące stosowania i ampułki otwieracz.

działanie leku

Co jest siarczan protaminy? Przewodnik informuje, że antagonista heparyny (specyficzne). 1 mg substancji zdolnych do neutralizacji krew pacjenta o około 80-115 IU heparyny.

raportowanie działań oznacza po dożylnym wstrzyknięciu zaczyna się natychmiast i trwa około dwóch godzin. Kompleksowania lekowej z uwagi na obfitość grup kationowych, które wiążą się z heparyny centra anionowe.

Zgodnie z instrukcją siarczanu protaminy u ludzi jest skompleksowany heparynę protaminy, która rozkłada się do uwolnienia tej ostatniej.

Przedawkowania Oznacza to, że pacjent może być znacznie zmniejszona krzepnięcia krwi, ponieważ uważa preparat aktywny środek wykazuje silne działanie przeciwzakrzepowe.

środki farmakokinetyczne

Co ma właściwości kinetyczne siarczanu heparyny protaminy? Zdaniem ekspertów, to ma nie były badane właściwości farmakokinetyczne leku. W związku z tym nie są one reprezentowane w instrukcji.

Wskazania do rozwiązania

W niektórych przypadkach, pacjent dożylnie roztwór „siarczan protaminy” może być przypisany? Zastosowanie tego środka jest pokazany:

 • przed operacją u osób przyjmujących heparynę w celach terapeutycznych;
 • w hyperheparinemia;
 • krwawienia występującego z powodu przedawkowania heparyny;
 • po operacji na naczyniach krwionośnych i serca z krążenia pozaustrojowego.

Zakazy do rozwiązania docelowego

Lek „siarczan protaminy” (recepty kupić musi przepisać lekarz) jest przeciwwskazane w następujących przypadkach:

 • z trombocytopenią;
 • wysokiej czułości do elementów leku;
 • ciężkie niedociśnienie;
 • wrodzoną lub idiopatyczną hyperheparinemia (w tym stanie, lek jest nieskuteczne, a także może znacznie zwiększyć krwawienia);
 • podawanie insuliny i innych leków zawierających siarczan protaminy;
 • Reakcje alergiczne na produkty rybne, w tym historii;
 • niewydolność nadnerczy.

Nie możemy powiedzieć, że doświadczenie medycznego zastosowania tego narzędzia u dzieci jest ograniczone.

W czasie ciąży i laktacji „siarczan protaminy” może być używany. Powinno to jednak nastąpić tylko w przypadku, jeśli efekt leczenia jest znacznie wyższa niż prawdopodobnego zagrożenia dla płodu lub dziecka.

Przygotowanie „siarczan protaminy”: instrukcje użytkowania

Oglądany roztwór powinien być podawany powoli kroplówkę lub bolusa. Zatem szybkość podawania nie powinien przekraczać 5 mg na minutę. Szybsze wprowadzenie leku może spowodować, że pacjent reakcji anafilaktycznej.

Dawka leku zależy od sposobu podawania. Obliczona dawka powinna być rozpuszczona w 300-500 ml 0,9% roztworu chlorku sodu z. Jest zabronione, aby wprowadzić więcej niż 150 mg leku w ciągu 60 minut.

 • Z dawki w bolusie siarczanu protaminy zmniejsza się w zależności od czasu, jaki upłynął od podania heparyny. Wynika to z faktu, że ten w sposób ciągły usuwane z ludzkiego ciała.
 • Jeśli podaje się heparynę kroplówki dożylnej, konieczne jest, aby wstrzymać podawanie leku i używać 20-30 mg siarczanu protaminy.
 • Gdy podskórne wstrzyknięcie dawki heparyny siarczanem protaminy 1-1,5 mg 100 IU heparyny. W ten sposób pierwsze 25-50 mg należy powoli podawać dożylnie, a pozostała ilość – kroplówki dożylnej przez 8-17 godzin. Możliwe jest również podawanie przerywane, ale będzie to wymagało ścisłe monitorowanie APTT.
 • Gdy szybka interwencja w przypadku krążenia pozaustrojowego roztworem badanym dawce wynosi 1,5 mg do 100 ME heparyny.

Maksymalny czas trwania terapii funduszy wynosi 3 dni.

Akcja po znaku

Czy siarczan protaminy powodować działania niepożądane? stany manualne, że w ogóle ten lek jest stosunkowo dobrze tolerowane przez pacjentów. Jednak w niektórych przypadkach, może nadal powodować negatywnych skutków ze strony układu odpornościowego, układu krążenia i pokarmowego systemów, a także skórze:

 • bradykardia, obniżenie ciśnienia krwi;
 • wymioty i nudności;
 • świąd, wysypka, reakcje anafilaktyczne rozwój;
 • uczucie gorąca, uczucie duszności i zaczerwienienie skóry.

Przedawkowania i interakcji z innymi lekami

Oglądany Roztwór przeznaczony do podawania dożylnego jest niezgodna z penicylinami i cefalosporynami. Biorąc pod uwagę, że jest antagonistą, niskocząsteczkowych heparyn, składnik aktywny leku może zwiększyć czas trwania i intensywność działania depolaryzujących zwiotczające non-mięśniowych.

Przedawkowanie leku może być związane z krwawieniem. Wynika to z faktu, że dana substancja wykazuje dużą aktywność przeciwzakrzepową. W tym przypadku przeprowadzenie leczenia objawowego jest wymagane.

informacje specyficzne

Co należy wiedzieć przed wprowadzeniem takiego rozwiązania jak siarczan protaminy? Eksperci twierdzą, że stosowanie tego leku powinny być ściśle monitorowane przez lekarza, który musi regularnie monitorować pacjenta krzepnięcia krwi.

Przed wprowadzeniem leku niezbędnego do zapewnienia trafnej objętości krwi pacjenta. Wynika to z faktu, że hipowolemia znacznie zwiększa ryzyko upadku.

Warunki przechowywania zaopatrzenia aptek, trwałość

Czy swobodnie sprzedawane w aptekach leków „siarczan protaminy„? Przepis w języku łacińskim lub rosyjski, należy pokazać farmaceuty, w przeciwnym razie lek jest uwalniany.

środki przechowujące za niezbędny dziećmi i chroniony przed światłem słonecznym, w którym temperatura powietrza wynosi od 4 do 10 stopni. Należy również zauważyć, że dożylne rozwiązanie „siarczan protaminy” w żadnym wypadku nie musi być zamrożone.

Okres ważności tego leku wynosi 4 lata od daty produkcji. Nie należy używać go poza upływie tego okresu.

analogi narkotyków i opinie o nim

Analogi w narzędzia raportowania nie są zbyt wiele. Roztwór dożylny może być zastąpiony przez leki, takie jak „a” „protaminy protaminy Verein”.

W odniesieniu do opinii konsumentów, prawie wszystkie z nich są pozytywne. „Siarczan protaminy” – Jest to bardzo wydajne i skuteczne środki dostępne dla każdego. Jest to opinia podzielana przez większość pacjentów. Twierdzą oni, że lek ten nie daje heparyny do hamowania procesu krzepnięcia krwi, poprawia stan pacjenta podczas ciężkiego krwawienia.

Co do istoty tego leku to jego szybkie i długotrwałe działanie. Ponadto, w celu osiągnięcia efektu terapeutycznego, który jest wymagany, aby pacjent przeprowadza długotrwałego leczenia. Maksymalny okres używania tego narkotyku wynosi trzy dni.