465 Shares 6568 views

Najbardziej fascynujących książek o elfy fantazji

W tym artykule, będziemy prezentować wam najlepsze książki o elfów. gatunek Fantasy kochany przez czytelników, nie tylko dla opowieści przygodowych i egzotycznej scenerii, ale także dla nietypowych znaków, które są często bardzo różnią się od mężczyzn. Krasnoludy, orki, hobbici i wielu innych przedstawicieli magicznych ras ma swoje wielbicieli i fanów. Jednak najbardziej popularne są elfy. Na książki poświęcone tych niezwykłych istot, i porozmawiamy.


„Władca Pierścieni” i „Hobbita”

Wyliczanie jest konieczne książki o elfach od najsłynniejszej powieści gatunku fantasy – „Władca Pierścieni” Że elfy John. Tolkien stworzył takie jak jesteśmy przyzwyczajeni, aby zobaczyć je na ekranach i stron książki.

Ta epicka powieść została napisana z powrotem w 1955 roku. Pomimo faktu, że elf jest jednym z głównych bohaterów, czytelnik może sprawiać wrażenie mądrego starożytnych i pięknych ludzi z niezwykłą kulturą i historią. Jednak więcej szczegółów na temat sposobów i negatywnych stron tego wzniosłego wyścigu można znaleźć w „The Hobbit” – epizod wychwytywania głównych bohaterów jednego z władców elfów.

Taki czy inny sposób, ale Tolkien jest twórcą obrazu kanonicznej elfiej rasy, a więc tych, którzy nie czytali dzieła pisarza, powinno się je poznać.

"Shannara"

Książki o elfów Terri Bruksa połączone w jednym cyklu, który zawiera łącznie 14 powieść, podzielonego na 5 cykli.

Tytuł serii była nazwa Elven rodziny królewskiej, której założycielem był Jaelre Shannara. Każdy z cykli przygodach nowej generacji królewskich potomków.

W pierwszej trylogii napisanej przez Brooks, książka to: „Miecz Shannara” (1977) – główny bohater jest ostatnim potomkiem Omsvord Shi, który idzie w poszukiwaniu Miecza Shannara; „Elven Shannara Kamienie” (1982) – powieść opowiada o Vila Omsvorde, wnuka Shi, który ma powstrzymać inwazję demonów; "Piece of Shannara" (1985) – opowiada historię dzieci Vila, którzy udają się w poszukiwaniu książek Idalch ciemne.

Salvatore Robert: wszystkie książki o mrocznego elfa

Bez przesady można powiedzieć, że jedna z najbardziej znanych postaci fantastycznych jest Dark Elf (Drow) Drizzt Przed Urden. Do tej pory seria obejmuje 33 książek i przygotowuje do publikacji 34. W powieściach, cykl obejmuje szereg opowiadań poświęconych przyjaciół i towarzyszy bohaterowi.

Książki o mrocznych elfów i Drizzta są podzielone na kilka cykli: „Ciemny Elf”, „Icewind Dale”, „Legacy of drow”, „Czarną szlaków”, „Ostrza Hunter”, „Ewolucja”, „Neverwinter”, „Split”, " Kod towarzysz „” Powrót do domu ".

Salvatore nie było pierwotnie planowane, aby główny charakter Varvara Vulfgara. Drizzt i pojawiły się dopiero pod naciskiem edytorze, a następnie jako satelita głównego bohatera. Wkrótce jednak sam autor był tak stonowane bohater stworzony przez niego, że postanowił napisać o młodości wśród braci. Jest to, jak trylogia „Ciemny Elf”, z którym zaczęła, ściśle mówiąc, cały cykl.

"Elven Chronicles"

Książki o elfy zazwyczaj wyciągnąć czytelnicy wizerunki pięknych eared wojowników i czarodziejów. Książka Fetzhena Jean-Louis jest tylko jednym z nich.

Zło doszła do królestwa elfów. Wilki wyjdzie co noc i przemierzają równiny i lasy. Plotka głosi, że to złe wysłannicy pana Czarnego Lądu, którego nazwa prowadzi w zachwycie wszystkich elfów. zła armia rośnie w siłę, grożąc zniewolenie wszystkich wolnych narodów. Wszystko staje się jasne – nie da się uniknąć wojny. Oraz w celu odparcia zła armia, krasnoludy, elfy i ludzi powinny zjednoczyć, pokonać stare antagonizmy. Wymaga to jednak bohater, który będzie wysłuchać wszystkich narodów. Kogo stać?

„Pierścień Mroku”

Książki o elfach i pisał i pisał nie tylko autorów zagranicznych, ale także nasi rodacy. Taki, na przykład, Nik Pierumow cykl, który opisuje wydarzenia z IV wieku (300 lat po bitwie Pierścieni) Śródziemie (świat stworzony przez J. Tolkiena).

Cykl składa się z trzech powieści: „elfi miecz«»Black Spear”, «Adamant henna». Pierwsze dwie książki są zjednoczeni przez jednego fabuła, akcja jest 3 opowiada o wydarzeniach, które miały miejsce 10 lat po opisanych w poprzednich częściach.

Jak w oryginalnych książek Tolkiena, bohaterem serii był hobbit imieniem Brendibek Falco, który jest potomkiem znanego czytelnikom „Władcy Pierścieni” Meriadok Brandybuck.

Cykl szacowana jest niejednoznaczny krytykę. Zatem, pozytywne noty techniki, oraz ujemne – wykorzystanie świata Śródziemia stworzonego przez innego autora. Mimo, że książka została przetłumaczona na kilka języków europejskich i otrzymały dobre recenzje za granicą.

„Przeklęta zbroja”

Kolejna książka o elfów, krasnoludów i ludzi, pisanych przez Mihailom Ezhovym. Jednakże, z wyjątkiem canonicity ras fantazji można spotkać wampiry i drow.

Bohaterem Dark Elf Senegard, zabójca nazywany Cień Hornet, wykonując regularne zamówienia, postanawia zerwać ze swoją przeszłością. Powodem tego jest starożytna legenda o elfów przeklętych zbroje, które zostały rozsławione maga, i są w stanie chronić użytkownika przed wszystkimi broni. Biorąc pod uwagę, że elfy nie umarł ze starości i choroby, przeklęta pancerz może dać jej właściciel szansę na nieśmiertelność. Senegard postanawia udać się na poszukiwanie artefaktu. Jedyną rzeczą, wiedział o przeklętej zbroi, jest to, że są one ukryte w górach w północno-Ami-Tsishgun które są uważane za nie do przebycia. Pomimo trudności, ciemny elf idzie w podróż razem ze mag, wojownik Hemiloy Ormanarom i Riniey, byłego niewolnika świątyni.

„Miecz Elfów”

Kolejna seria fantasy o elfach. Cykl książek Bernhard Hennena mieć dobre badanie świata, jest to dość niejednoznaczne postacie i przemyślana fabuła. Czytelnicy będą pamiętać, że we wszechświecie stworzonym przez autora mogą być w to uwierzyć, tak realistyczne i dobrze, że jest zarejestrowany.

W sumie 3 serii obejmuje powieści „Miecz Elf”, „Rycerz rodzaju inne” i „tronu”. Akcja trylogii opisuje czas, gdy świat, który został zdominowany przez harmonii i spokoju, a elfy, ludzi, krasnoludów i innych magicznych stworzeń żyli w świecie opanowany przez niektórych rycerzy, którzy zdecydowali się nawracać ludzi do wiary. Najeźdźcy zaczęli palić wioski i wziąć ludzi do niewoli. Następnie, aby pomóc im się elfy i zaczął ich pouczać ich magii.

seria książek zostały nominowane do „niemieckiej fantastycznej nagrody” w 2007 i 2008 roku.

„Wiedźmin”

Cykl Anzheya Sapkovskogo Wiedźmin reprezentuje zaangażowanych inne elfy. To nie jest rodzaj mądrości i wybaczający stworzeń. Wręcz przeciwnie, jest to krwiożerczy zabójca, który stracił swoją kulturę, zagrożone z powodu inwazji na ich życiu. Te stworzenia są pełne nienawiści i zniecierpliwienia wobec innych ras, są napędzane tylko pragnienie zemsty. Dla osoby, aby dostać się do nich w niewoli gorszego niż śmierć.

Całkowity cykl obejmuje osiem powieści i wiele opowiadań, który odbywa się w tym samym uniwersum, ale ich bohaterowie są inne znaki. Utrzymanie znanych scenerii epickiej fantastyki, autor maluje brutalny, bezwzględny i cyniczny rzeczywistość. W tym świecie nie ma podziału na czarne i białe, wszystkie postacie są mieszane, a każdy z nich ma swoje własne motywy, a oni nie zawsze są egoistyczne.

Cykl został wyróżniony wieloma nagrodami, filmowane, a także na jej podstawie tworzonych gier komputerowych.

Książki o elfach i miłości

„Ulgreym University” Anastasia Levkovsky zawiera dwie powieści „Nekromanta twarzy” i „Zadanie dla techno-mag”. Główną bohaterka marzy o zostaniu TECHNO-magów i wysłany do stolicy Commonwealth University. Wkrótce jednak wszystkie jej marzenia i pragnienia, aby dowiedzieć się cofać się w tło. Ona wpada w splątanej sieci intryg, która wydawała się jej jedyną serią małych zbiegów okoliczności. I dowiedzieć się odpowiedzi na tajemnice uwikłanych ją, dziewczynka będzie musiał udać się do tajemniczego lądu nekromantów, która posiada starożytne tajemnice ludzi i bogów.

Ciekawe i książki „Jego Królewska Mość Terapeuta” Anny Yanovskoy. Główny bohater przypadkowo wpada do równoległego świata, i wracać, musiała wykonać bardzo nietypowe zamówienia. Według tego dokumentu, powinien on pomóc pewną osobę, ale kto nie jest określona. Asia i przejmuje odpowiedzialność magiczną psychologa. Znalezienie przyjaciół i znalezienie wroga, musi znaleźć kogoś, kto jej potrzebował pomocy.

„Elficki dla początkujących” Natalia Muzyrkevich – fascynująca książka dla łatwego czytania. Głównym bohaterem powieści jest wysyłane do ojczyzny swoich rodziców. Ona dokładnie przygotowane, oprócz ruchu, ona czekała na dopuszczenie do Uniwersytetu Leskantsky. Ale wszystkie jej plany zawalił noc. A wszystko to wina jednego nakłucia błotna klutz firma że będzie teraz musiał nie uczą się wynalazków i kultura elfów.

„Pierworodny” Justina Południowa – jeśli jesteś zainteresowany w książce o dziewczynce-elf, to powieść dla Ciebie. Mówi córki elfich ludzi, Pierworodnym, które w trudnych czasach musi poprosić o pomoc byłego najemnika i ciemny magika Fineasz Jurate. Bohaterowie przejdź do katalogu, w którym będą one napotkać sługi Chaosu i uniknąć pewnej śmierci. Książka została napisana w ramach projektu „Nik Pierumow. Światy”, czyli jego zdarzenia na świecie, wymyślony Perumov.