Powieść Paulo Koelo „Brida”: streszczenia, recenzje i najlepsze cytaty

Popularna powieść brazylijski pisarz Paulo Coelho „Brida” nadal ulubionego autora „kobiece” tematu. Podobnie jak w większości swoich dzieł, tutaj on obejmuje tematy religii, wiary, Kościół, jak magia i czary. Cała idea powieści toczy się wokół poszukiwania siebie i swój główny cel. Oczywiście, książka „Brida” Paulo Koelo także o miłości. A jak bez niego? Jednak ta miłość jest nie tylko do człowieka, do jego połowę, a do siebie. Jak zawsze, pisarz zachęca czytelnika, aby nie dać się i chodzić celowo, aby osiągnąć swoje marzenia, ich główny cel. Więc, co powieść opowiada historię Paulo Koelo?


"Brida": podsumowanie

Ta piękna powieść opowiada ekscytującą opowieść o miłości i namiętności. Jest to tajemnica i magia duchowe poszukiwania i odtwarza wszystkie struny ludzkiego serca. Jak on zadzwonił jego bohaterka Paulo Coelho? Brida – irlandzki. Jest młoda, piękna, piękna. Jej głównym pragnieniem – aby zrozumieć świat. Ale ona wybrała ścieżkę magii. Jest jeszcze zbyt niedoświadczony, ale miała szczęście. Na jej drodze poznała dwie osoby, które zmieniły jej pogląd na życie. Po pierwsze – jest to mędrzec, który uczy Breeden przezwyciężyć lęki. Druga osoba – kobieta, która mówi jej, jak poruszać się w rytm muzyki, czyhających na świecie. Jako mądry mężczyzna i kobieta – mentorów Brides – czuć, że jest to rodzaj utalentowany, że jest wyjątkowy, różni się od innych. Jednak Brida powinien ujawnić swój dar i kontynuować swoją podróż na własną rękę, bez ich udziału.

Konstruktor i ogrodnik

Tak, ona idzie przez życie patrząc na ich los. Tymczasem Brida czuł dużo sprzeczności między dążeniem do zmiany siebie i relacji z otoczeniem. Jak to pomaga heroiny sam autor w swoim dążeniu – Paulo Coelho? Brida jest anonimowy list, zwierzył się jej prawom życia. Wszyscy, mówi, musi dokonać wyboru, czy to ogrodnik lub budowniczy. Builder działa przez jakiś czas, a następnie wypełniając swoją pracę, jest on więźniem swoich ścianach. A kiedy praca jego życia jest kompletny, to traci swój sens. Po tym wszystkim, że osiągnął to, co się dzieje od dłuższego czasu. A kto uprawia ogród, zaangażowany w działalność w sposób ciągły. Czasami miał trudności ze zbiorów. Rzeczywiście, każda burza, suszę, grad, huragan może zniszczyć plony, ale ogrodnik nigdy nie zatrzymuje się i trwa o opiekować ogrodzie. Po tym wszystkim, że jego drużyna nie potrzebowała jego opieki, a on nie może zostawić ich bez opieki. Dlatego życie ogrodnika – jedna wielka przygoda.

Główną ideą książki

Książka Paulo Koelo „Brida” pokazuje, że każdy człowiek ma swobodę wyboru ścieżki i być „wypełniacz” lub „ogrodnik”. W powieści autor opisuje również jak szukać bratniej duszy, a po znalezisku – nie stracić. Dla wielu samotnych kobiet, ta książka może być przewodnikiem. To daje nam nadzieję i pomaga stać się jednomyślna. Dużo jest napisane między wierszami, ale ten, kto chce go zobaczyć, należy go zobaczyć. Jednak główną ideą – jest odnalezienie samego siebie, swoje powołanie. Ale nadal nic, jeśli nie można znaleźć miłość.

"Brida" Paulo Koelo: cytaty

Jak we wszystkich książkach autora, aw tym istnieje wiele cytatów, godne uwagi. Jeden z najpotężniejszych jest oświadczenie o powołaniu: „Wszyscy ludzie w jego istnienie może mieć dwie pozycje:. Albo zbudować lub rosnąć” Obie połówki, dwa ogrodnicy, zawsze rozpoznać siebie w tłumie, bo wiedzą, że każda roślina jest zaangażowana w rozwój całej ziemi.

Kolejny cytat jest również bardzo ważne: „Ludzkie życie na Ziemi – poszukiwanie drugiej połowie i nie ma znaczenia, jakiego rodzaju osoby sprawia, że wygląd jeśli idzie po wiedzy, pieniędzy i władzy.”. Oto kolejny cytat, który jest kontynuacją poprzedniego: „Wszelkie porozumienie celem jest niekompletna, jeżeli osoba w drodze do niej i nie znajdzie swoją bratnią duszę.”

A na pytanie, wśród tak wielu ludzi wie, że ten człowiek jest bardzo partner musi odpowiedzieć: „Tylko ryzyko, ryzyko się nie zawiodłem, aby nie stracić ani złudzenie, wiesz o tym. Ale nie da się więc zatrzymać szuka miłości. W tym przypadku głównym wytrwałość ".

Czytelnicy powieści

Pomimo faktu, że ta książka została opublikowana kilka lat temu, nadal pobiera ona wiele zarówno pozytywnych, jak i negatywnych opinii. Ale pozytywne, może więcej. Przyjrzyjmy się, jak oceniać książkę czytelniczą Paulo Koelo „Brida”. Recenzje wiele wdzięczny. Niektóre kobiety piszą, że w chwili samotności i rozpaczy, powieść stała się bodźcem przywrócił chęć do życia i walki, a co najważniejsze, nie poddawaj się i spojrzeć na jej miłość i powołanie w życiu. Ale to jest super! Jest to bardzo ważne, gdy można dostać się z instrukcjami z książki i zaczyna nimi, aby osiągnąć pożądany.

negatywne opinie

Na pewno wszyscy będą myśleć, co mogłoby mieć negatywne opinie o książce historia jest o miłości i poszukiwaniu sensu życia. Niektórzy czytelnicy uważają, że autor pracuje w jego książce cytatów z Biblii, zniekształcając niektóre frazy błędnie je interpretując. Uważają, że nie można mieszać w jednej kupie mistycyzmem, magią i boskości.

Istnieje również trzecia opinia. Niektórzy czytelnicy twierdzą, że ta książka jest prymitywny, że jest ona przeznaczona dla niskich inteligentnych ludzi, że ta powieść, podobnie jak wszystkich innych dzieł autora, jest słaby. Pomimo tych wszystkich opinii, że książka „Brida”, a także innych dzieł Coelho, okazał się wielkim sukcesem, zwłaszcza wśród płci pięknej, które są szczególnie sentymentalny i potrzebujesz instrukcji o znalezienie szczęścia – jego drugą połowę.