580 Shares 6491 views

Edukacja dzieci rysunek

Czy zauważyliście, że dzieci uczą się rysować przed rozmową? Mają ogromną wyobraźnię, mogą sami wymyślić historie, oświadczeń twórczych, do kompozycji.

Nauczanie dzieci rysunek przyczynia się do rozwoju inteligencji i zmysł estetyczny, wpływa uwaga, pamięć, tworzą zdolność widzenia wszystkich stron świata.

Według psychologów, rysunek – jest przejawem dziecka wewnętrznego świata. Obawy dzieci manifestują w kolorze czarnym, stosunków rodzinnych – układ figur na arkuszu. Jeśli rodzice chcą, aby dowiedzieć się więcej na temat swojego dziecka, muszą nauczyć go pomalować.

Jak można dziecko nauczyć się rysować? Gotowy Odpowiedź na to pytanie brzmi: nie. Proces ten ma charakter indywidualny i twórczy. uczenie dzieci malowanie Wskazane jest, aby rozpocząć z dwóch lub trzech lat. Konieczne jest jedynie, aby uwzględnić specyfikę tego wieku:

1. Dzieci nie mogą jeszcze prawidłowo obsługiwać kredki i pędzle. Konieczne jest, aby pokazać trochę cierpliwości i postępuj młodego artystę na jakiś czas, prostując rękę.

2. Dane są zwykle otrzymywane nieproporcjonalne. To wynika z faktu, że dziecko nie ma jeszcze utworzonego wyobrażenie o objętości. Przedstawiających niektóre przedmioty duże i kilka małych dzieci pokazać ich znaczenie dla siebie.

3. Użycie kolorów mają również funkcje specjalne. Niebieskie i żółte liście chmury – to nie jest przejaw ślepoty barw, a próba przekazania właściwości obiektu. Czasami farba jest używana, ponieważ jest podobne.

4. Dzieci w wieku poniżej dwóch lub trzech lat często nie rozróżniają górnej i dolnej części obrazu, jego prawej i lewej stronie.

Biorąc pod uwagę te cechy wieku, rodzice mogą zaszczepić w dziecku miłość do malarstwa i rozwijać swoją twórczą niezależność i aktywność.

To będzie bardzo dobre, jeśli rysunek klasa nabędzie swój niepowtarzalny nastrój. Wiedzieć jak opanować – zrobić mały sztalugi i bawić się z dzieckiem w artystę.

Poza długopisy i farby uczyć dzieci rysunku odpowiednie kolorowe kredki woskowe i pastele. Są bardzo miękkie i są pozostawione na arkuszu zamiatanie linii. Zwykle jest bardzo popularny wśród dzieci.

Nie karcić go za zabrudzonych ubrań lub zniszczonych mebli. Nie jest konieczne, aby dać dziecku farby, które można wyciągnąć z palcami. Mimo wszystkich zapewnień nauczycieli, metoda ta jest podobna do gry w gratisów. Wystarczy tylko opóźni czas, kiedy trzeba nauczyć się poprawnie obsługiwać pędzel lub ołówek.

Rysunków dziecięcych, można zrobić album. Co ważne, nie zapomnij datę podpisania. A następnie można zobaczyć, jak dziecko bierze w posiadanie sztuce rysunku.

Rysunek, dzieci poznają świat, starając się wyrażać swoje myśli i uczucia na papier. rysunek dzieci – rozmowa ze świata dziecka, a głównym zadaniem dorosłych – sprawiają, że łatwe i przyjemne.