569 Shares 3037 views

Oryginalny domowej roboty. Kiszone jabłka: przepis na receptury

Jabłka – cudowne dary natury. Nadążyć wczesnym latem, a potem zachwyci nas wspaniały aromat i przyjemny orzeźwiający smak wszystkich jesienią. Gromadzone i przechowywane, owoce te są nasze główne źródła witamin w okresie zimowym, a często mogą ucztować aż do następnych zbiorów. Jeść jabłka świeże, gotowane od nich sok, owoce kompot, dżem, dżem, i tak dalej. D. uczynić je Mochenov a nawet marynowane!


Jabłka i trawy cytrynowej

Oczywiście, brzmi to nieco zaskakujące: kiszone jabłka. Przepis, nawiasem mówiąc, to danie nie jest jeden. Przyjrzyjmy się teraz kilku z najbardziej oryginalnych. Pierwszy z nich – z jagód chińskiej magnolii winorośli jest bardzo cenne pod względem gotowania i tradycyjnych zakładach medycyny, często wykorzystywane jako przyprawa. Nazwa kultury mówi sama za siebie i daje praca jest nie tylko rodzaj smaku, ale również wspaniały aromat. Dlatego jeśli jesteś zainteresowany kiszone jabłka, to na pewno do wypróbowania przepisu. To prawda, że jedząc je, należy zachować ostrożność. Owoce, konserwy sposób ciśnieniem. Ale także mają dobry wpływ tonik. Aby przygotować marynowane jabłka, przepis radzi używać odmian zimowych: Mają słodki i kwaśny smak i są dobrze zachowane. Jeśli chcesz, aby dokręcić je całkowicie, wybierz owoce są małe, ale dojrzałe, bez skaz i tuneli. Na przykład jabłka raju. Większe cięte na 2 lub 4 części. Umieść je w sterylnych słojach, przenosząc gałązki trawy cytrynowej z jagód (lub bez nich, to konserwy nie będzie wyglądać tak kolorowe i apetyczne). Obecnie przyszłości marynowane jabłka przepis zaleca wlać syrop wrzenia (w jej skład na litr wody 300-350 g cukru). Napełnione bańki muszą być sterylizowane (pół litra – 15 minut, litr – 25 minut) i rolki. Obróć je, przykryć i pozostawić do ostygnięcia.

Assorted marynowane z jabłkami

Bardzo smaczne uzyskuje marynowane jabłka, jeśli popełnisz jeden mieszać z innymi owocami, a nie tylko przędzenia w najczystszej postaci. Losowo wybrać cytryny, jabłka i morele sami. Citrus wyciąć plasterki lub kręgi, ze skórką. Usunąć nasiona. Jabłka również posiekać, wyciąć nasiona. Usuwamy pestki moreli. Wchodzisz na składniki w wykrojów banki są równomiernie rozprowadzane cytryny. Wypełnić je z syropem, sterylizować i dokręcić. Marynata jest: wrzenia wody vsypte litrze 500 g cukru i 5 g kwasu cytrynowego. Gdy syrop zaczyna wrzeć, zdjąć pianę. Gotować przez kilka minut, a następnie rozprzestrzenił się na brzegach. Puszki zatem kiszone jabłka na zimę są również na ich podstawie mogą być gotowane, a następnie duszone lub wykorzystywane jako samodzielna przekąska.

Jabłka, ogórki, bez dodatkowych elementów

Owoce pokroić na 4 kawałki i problanshiruyte około 5 minut. Wtedy natychmiast cool. Wlej wodę na to przygotować marynatę. Na każdy litr wody do tego przepisu wychodzi 220-250 g cukru, 5-6 groszek ziele angielskie, trochę cynamonu i kilka goździków kwiatów. Po rozpuszczeniu cukru, wlać ocet 200 g 6% roztworu na litr syropu. Niech marynata zacznie się gotować, i go wyłączyć. Jabłka rozkładają się małych słoików, wylać gorący syrop sterylizuje w ciągu 15 do 25 minut w zależności od objętości. Dokręcić i postawić do ostygnięcia w puszkach.

Że takie jest pyszne – kiszone jabłka!