374 Shares 5422 views

Jak kupować Da Hong Pao i nie napotkasz fałszywy?

W Moskwie jest więcej herbaciarnie i wiele klubów herbaty, które koneserzy tego starożytnego napoju zamiar cieszyć się spektakularny gamę swoich smaków i aromatów. Ale, niestety, co roku, którzy chcą skorzystać z tej miłości staje się coraz bardziej. Wynika to z faktu, że większość nowo wybite chińskich miłośników herbaty nie można odróżnić produkt wysokiej jakości z punktu A podróbek niskiej jakości. Nieznajomość historii pojawienia ulubionych herbat i brak świadomości w zakresie przechowywania i chińskich tradycji picia herbaty pozwoli kupowane bez skrupułów do wydawania towarów niskiej jakości do wyłącznego produktu.


Jeden z najbardziej znanych chińskich herbat jest Da Hong Pao (Big Red Robe). Historia tej herbaty jest bardzo nietypowe. Według starożytnej legendy, ta herbata wyleczyć jednej ze starożytnych chińskich cesarzy. Herbata lecznicza z liści zebranych z czterech krzewów, które rosły na Górze Wuyi, przygotowane matkę cesarza. Te lecznicze herbatki pomógł wyleczyć go z poważnej choroby. Jako znak wdzięczności cesarz nakazał odpowiedzi dbać i chronić krzewów herbacianych. Za uratowanie życia Swanna, nieważne jak dziwny gest ten nie wydawał krzewy duże czerwone szaty były prezentowane. sług Imperatora kazano zakończyć ratowania krzewów herbacianych w czerwoną szatę i prezentowane konsekwentnie je chronić. Po tym incydencie, herbata zbierana z tych krzaków, stał się znany jako Da Hong Pao.
Codziennie kupić Da Hong Pao jest coraz łatwiejsze, mimo wysokiego rzadkość występowania tego rodzaju herbaty, prawie każdy sklep oferuje taką wspaniałą chińską herbatę. Ale fałszerstwo, niestety, są znacznie bardziej powszechne niż realnej Da Hong Pao. Warto zauważyć, że ta herbata jest dość drogie ze względu na swoją rzadkość.

Poniżej kilka wskazówek, które powie, jak kupić Da Hong Pao i nie napotkasz fałszywy:

  1. Wybierz sklepy z dobrą reputacją i pozytywne informacje zwrotne od klientów, w szczególności podczas dokonywania zakupów przez Internet.
  2. Określić okres ekstraktów herbaty. Dobry Da Hong Pao jest w wieku co najmniej 5 lat. Najczęstszymi komercyjnie dostępne herbatki opóźnione: 5, 10, 15 i 20 lat. Im dłuższa ekspozycja, tym bardziej kosztowne herbata.
  3. Sprawdzić równomierność herbaty. Jeśli kupisz Da Hong Pao-line, nie krępuj się, by sprawdzić w dostawie herbaty. Wszystkie liście herbaty powinny być jednakowej wielkości. Fałszywy Da Hong Pao, można znaleźć dużo kurzu i mniejszych liści herbaty. Ie Sucha mieszanka jest jednorodna.
  4. Należy sprawdzić, czy w suchych liści herbaty obcych wtrąceń. Od obcych wtrąceń obejmują: fragmenty gałązek herbaty, kawałki drewna, papier, folia, papier, a nawet ze sklejki. Jakość herbaty to wszystko nie powinno być.
  5. Proszę ocenić stopień suchości herbaty. Zazwyczaj 3-6 procent wilgoci pozostawiono do wyschnięcia herbaty. Więcej niż 20% w herbacie pojawić się pleśń i nie można go wypić! Aby sprawdzić suchość herbatę, weź kilka liści herbaty i rozgnieść je między dwoma palcami. Jeśli to jest bardzo łatwe do kurzu, można natknąć się na wyruszył przesuszoną herbaty. Jeśli liście herbaty rozdrobnionego, to w porządku. Jeśli liście herbaty są trudne, a wilgotność herbata przekroczone. Spleśniały lub spalony herbata mają charakterystyczny zapach.
  6. Upewnij się, że zakupiony Da Hong Pao ma pachnący aromat z nutą owoców

To wszystko rada, mam nadzieję, będą przydatne dla Ciebie. Kup jakości Da Hong Pao i cieszyć się jego niepowtarzalny smak i aromat! W czasie wakacji będą szczególnie ważne, aby dać tej herbaty w pudełku. Nietrywialne sposoby pakowania pozwalają zrobić prezent był niezapomniany!