778 Shares 8050 views

Gdzie rośnie borowikami? Co to jest grzyb wygląda? Jak pyszne gotować?

My, fani „cichej polowania” ma swoje tajemnice. Wiedzą dokładnie, co miejsce i okres, w jakim są bogate w grzyby. I każdy rodzaj rośnie na swoim miejscu i we właściwym czasie. I gdzie rośnie borowikami? Jak to przystojny i jak go ugotować?


Gdzie można je znaleźć

grzyb Nazwa mówi sama za siebie. Gdzie rośnie borowikami? Oczywiście, zgodnie z osiki! To ciekawe, że w czystej osiki jest mniej powszechna i jest mniejsza niż w lasach mieszanych, które rosną w pobliżu brzozy, osiki dąb, jesion, buk, grab i drzew iglastych. Te grzyby można znaleźć w wielu krajach Europy i Azji, w centralnej Rosji, na Dalekim Wschodzie i na Uralu, Syberii Zachodniej, na Kaukazie.

Podmoskovnye osika

Gdzie uprawy osika na przedmieściach? obfitują one w pobliżu wsi Selyatino (obszar Kijów) lub stacje Kolhoznaya Lwów (kierunek Kursk), w pobliżu wsi Gzhel, Grigorovo i Donino (kierunek Kazan), miejscowości Khoroshilova Savelovskaya drogi. Wiele z nich w kierunku Leningradu w pobliżu miejscowości Chimki, Ryga kierunku PAL Opaliha wakacyjny. zbieracze Aspen grzyb znaleziony w okolicach Domodiedowo (kierunek Paveletskoye), w lesie w pobliżu wsi Pestovo (kierunek białoruski). Występują one w obszarach Gorkiego i Ryazan.

W trakcie zbierania osika

Zorientowaliśmy się, gdzie istnieją osika, grzyby papiery smak, umieszczając je na równi z białymi, kurkami i borowikami. Kiedy udać się do „cichej” polowanie na nich?

Przystojny pierwszy pojawił się w czerwcu. Są one nazywane „kolosoviki”, ponieważ w tym samym czasie Spikes zimy.

Mass osika wyłażą z ziemi w lipcu, a następnie z krótkimi przerwami można znaleźć przed końcem października. Grzyby znikają po pierwszym mrozem.

opis

Jak może wyglądać to grzyb? Silna wysokość 5-15 cm odcinek półkuli objętym średnicy trzonka od 5 do 25 cm. Skórki oddzielone słabo tylko miazgi. Rurowa warstwa białej lub żółtawej rzadko ciemniejsze darmo. Ciało jest jędrne i mięsiste. Młodzi osika grzyby jest gęsty, stary – jest luźna. Pokroić miąższ jest biały, po krótkim czasie będzie miał niebieskie zabarwienie, a następnie czarny. Miazga borowik praktycznie bezwonny.

Trzon szary lub białawy kolor, ale kolor kapelusza zależy od miejsca gdzie rośnie borowikami:

  • żółto-brązowy rośnie w lasach mieszanych, w których wiele brzozy i jodły;
  • Czerwony – klasyczny cap borowikami – rośnie w czystej osiki;
  • Białe gniazda pod sosnami w mieszanych lasach liściastych;
  • Oak kapturkiem cegły czerwony lubi mieszany osika gdy znajduje się blisko osiki Oaks.

W zależności od miejsca uprawy cap borowikami, a jednak z powodu jego wyglądu w ludziach grzyba o nazwie Red Heads, Krasnyuk, osinovikom, Dubovik Obabkov dębowego.

Jak gotować smaczne borowikami

Tylko trzeba zbierać młode grzyby. Ten rodzaj łupów szybko, więc jak najszybciej po zbiorze osika są sortowane, myte, czyszczone i przetwarzane.

Spośród nich gotować pyszne i pożywne zupy, smażone, duszone, gotowane w sosie śmietanowym. Podczas obróbki cieplnej, który trwa 30-40 minut, osika znacznie ciemniejszy.

Również te marynowane grzyby. Marynata zachowują swój naturalny kolor.

Przed grzybami Canning jest wymagane gotować w oddzielnym garnku przez 20 minut.

Red Heads krasavchikov mogą być suszone. Wtedy nie można prać, tylko dokładnie wyczyścić. Pralnia w całości piekarnika lub pocięte kawałki w temperaturze 50-60 stopni z uchylone drzwi. Laid na blasze, wyłożonej papierem do pieczenia. Następnie pieczenia umieścić na górnej półce piekarnika, grzyby są okresowo miesza. Proces suszenia trwa około 4 godzin. sprawdzenie gotowości, złamał mu kapelusz: Boletus wewnątrz nie powinna być mokra.

Te grzyby nie mogą być wykorzystywane do tych, którzy mają problemy z wątroby i nerek. Reszta – bon appetit!