155 Shares 2574 views

Jaki jest największy szczupak na świecie?

Wędkowanie jest niezwykle zabawne. Lubią nie tylko mężczyźni, ale także wiele sprawiedliwych seksów. Dla większości z nich dzisiaj to hobby to najbardziej prawdziwe hobby, na które poświęcają i święta, weekendy, czas wolny i święta.

Nierzadni rybacy korzystają z profesjonalnego sprzętu, czytają literaturę specjalną, podróżują do odległych jezior i stawów, spędzają tam bardzo długo. Każdy taki amator musi mieć osobisty zapis, nadrukowany na zdjęciu z podpisem: "Mój największy szczupak", "Najbardziej udany łap" lub "Najbardziej udany rybak". To trofeum jest wyświetlane z przyjemnością i dumą dla gości.

Biorąc pod uwagę skłonność rybaków w każdym wieku do przesadzenia, co najmniej można powiedzieć, że nie można uwierzyć, że nie wszystkie historie o ogromnych szczupakach złowionych w dziejach ludzkości. Na przykład jest legenda, że największą szczupak złapano przy użyciu konwencjonalnego okręgu w 1497 roku, a jego wiek wynosił 270 lat.

Określenie wieku szczupaka pomogło pierścień noszony przez ryby na rozkaz króla Fryderyka II, rzekomo w 1230 roku. Prawdopodobnie szczupak został złapany w tamtych czasach, a potem był okrążony, a następnie uwolniony na wolność.

Mówi się, że ten największy szczupak miał długość 5 metrów 70 centymetrów, a jego ciężar osiągnął 140 kg! Ta sama historia dodaje, że w jego rozmiarach nie ma naturalnego pigmentu – był czysty biały. Istnieje również legenda, że szkielet złapanych ryb został przeniesiony do jednego z muzeów niemieckiego miasta Mannheim.

Ale według innych źródeł ten szkielet wielokrotnie poddawano analizie, a wyniki wykazały, że było to zwykłe fałszowanie. To nie największy szczupak, ponieważ makieta zebrała pięć różnych szczupaków z kręgosłupa.

Ale współczesna zoologia naukowo stwierdziła, że największa szczupak na świecie dzisiaj mieszka w Ameryce Północnej, w Kanadzie. Nazywa się maskowaniem. Ten gatunek jest bardzo podobny do zwykłego szczupaka.

W porównaniu do innych kongenerów szczupak gatunków maskujących jest znacznie trwalszy, mają większe rozmiary i dłuższą żywotność. Kolorystyka skale tego gatunku jest również podobna do kolorowego szczupaka. Mogą być srebrzyste lub brązowe, szare lub zielone z pasami ciemnego odcienia, rozkładających się na plamki.

W 1660 r. Epizod został nagrany z podobnym wzorem Pierre'a Radissona, francuskiego badacza. Zarejestrowany połów miał dwa metry wielkości i ważył siedemdziesiąt pięć kilogramów. Mimo że nie istnieją materialne dowody jako fotografia lub szkielet do naszych czasów, informacje te można uznać za prawdziwe, ponieważ niektóre okazy tych amerykańskich drapieżników osiągają wagę 50 kilogramów.

Maskinong jest największym szczupakiem. Zdecydowanie udowodnić to zdjęcie wykonane przez współczesnych wędkarzy. Niech ta kopia nie jest dokładnie 2 metry, ale w rzeczywistości epizod nie jest zawarty w książce Guinnessa. Dla ryb tego gatunku uważana jest za najczęstszą rzecz, o długości 180 centymetrów.

Mroczne mroczne maskiery już zaczynają spożywać żywe jedzenie, tak jak przypuszczalnie drapieżnik, w pierwszym roku jego istnienia, o długości ciała tylko 5 centymetrów. W związku z tym rosną bardzo szybko. Przez całe życie – a to około trzydziestu lat – zyskują średnio 32 kilogramy.