414 Shares 5160 views

Rozkwit ptaków jest niesamowitym widokiem

Wiśnia ptaków to niskie drzewo z rodzaju Plum. Rośnie w krzakach i lasach w całym kraju, począwszy od Morza Okhotska, az Azji po zachodnią Europę. W Rosji bardzo często uprawia się ją jako roślinę ozdobną.


Opis

Wiśnia ptakowa to drzewo lub wysoki krzew, sześćdziesiąt centymetrów do dziesięciu metrów wysokości, o wydłużonej grubej koronie. Kora tego przedstawiciela Pink rodziny jest czarno-szara, matowa, z białymi lenticels. Jego gałązki mają kolor oliwkowy lub czerwono-wiśniowy.

Liście ptaków są zwyczajne, proste. Mają kształt jajowodu, lancetowatego lub podłużnego eliptycznego, o długości od trzech do dziesięciu centymetrów. Petioles rośnie do 1,5 metra. Stipule w wiśni są sublektowane, bardzo wcześnie cofające się. Największym zainteresowaniem tej kultury są kwiaty – białe, czasami nawet różowawe. Są zbierane w opadającym, gęstym pędzlu, osiągającym długość do dwunastu centymetrów. Kwiaty mają tak ostry aromat, że jest przenoszony w całej okolicy. Płatki i sepały na pedicel pięć sztuk, pręciki – dwadzieścia.

Kiedy ptak wiśnie rozkwitnie?

Wraz z nadejściem Maju w naturze następuje gwałtowny rozwój roślin zielnych. Wraz z tym jest kwitnienie na świecie. To niemożliwe, przechodząc wiśniową czapeczką, nie rozkoszując się jej zapachem.

Ten przedstawiciel rodziny Pink nie na próżno nazywa królową wiosny. Kwiat wiśni przewiduje początek wielu prac rolnych. Uważa się, że sadzenie pszenicy i ziemniaków w tym okresie przyczynia się do dobrego zbioru. Kwitnienie wiśni ptaków dla mieszkańców wsi oznacza zatem, że nadszedł czas, aby siać. Od dawna uważamy, że dzięki tej samej naturze "sygnał" jest podawany na początku sezonu zbożowego.

Czas kwitnienia czereśniowe prawie zawsze występuje w końcu kwietnia lub na początku maja. W tym okresie nasi przodkowie wiązali dwie rzeczy. Po pierwsze oznaczało, że nastąpiło przebudzenie natury, a drugie – początek lata.

Z reguły kwiaty wiśni przypadają na pierwszy tydzień maja. Jednak w zależności od pogody, tym razem może poruszać się przez tydzień w jednym lub innym kierunku. Dlatego nie da się wiarygodnie określić daty kwitnienia tej rośliny: zależy od regionu, w którym drzewo rośnie, od klimatu, a nawet z odmiany.

Jak wiśnia kwitnie

Do tej pory jest więcej niż dwadzieścia gatunków tego przedstawiciela rodziny Roses. Ciekawe, że jego jagody są dosłownie pełne żywych elementów. Zawierają dużą ilość kobaltu, manganu, cynku, miedzi, żelaza, wielu witamin z grupy P, C i E.

Okres kwitnienia czereśni ptaków jest związany z czasem, aby zacząć łapać ryby w otwartej wodzie.

W ludziach roślina ta ma wiele nazwisk, ale najznakomitsze jest "piękna panna młoda". Kwitnienia wiśni – szczególny widok. Drzewa wciąż otwierają liście i tutaj, jak białe eksplozje, pachnące pąki pięknych kwiatów, które otaczają pierwsze roje pszczół. Po tym, jak odznacza się elegancką dekoracją, drzewo to symbolizuje przejście na gorący letni sezon.

Odmiany

Rodzaj wiśni ptasiej ma około dwudziestu gatunków. W ogrodach środkowego pasa naszego kraju zwyczajna odmiana z czarnymi i ściągającymi owocami jest powszechna. Często jest również dziewicze odmiany, czerwone jagody. Najbardziej przyjemny aromat rozprzestrzenia się, gdy rozkwit ptaków czereśni rozpoczyna się.

Jednak nie wszystkie odmiany wyróżniają tę cechę. Na przykład rozkwit kwiatów wiśni ptaków nie towarzyszy zapach. Jej rodzimą laską są lasy Ameryki Północnej. Można przypuszczać, że to imię nadano jej w późnym okresie kwitnienia. To drzewo, wzrastające do dwudziestu metrów, ma rozprzestrzenianie się crone i wiśniową kora. Jesienią jego liście malowane są w kolorze jasnobrązowym i żółtym.

Zastosowanie

Kwiaty wiśni, a także jego owoce, są używane jako mocz lub cholagoga. Są one również stosowane w leczeniu reumatyzmu i dna moczanowego, zapalenia jelita grubego, gruźlicy płuc, grypy, rogówki, zapalenia spojówek. Uważa się, że czereśnia ptaków pomaga i biegunkę pochodzenia niezakaźnego, jak również na początkowym etapie cukrzycy.

Ponadto, ta kultura jest łatwa w uprawie, rośnie szybko i dobrze toleruje mrozy. Jego zaletą jest nie tylko szybki rozkwit wiśni. Zakład ma doskonałe właściwości dekoracyjne i dlatego jest szeroko stosowany w projektowaniu krajobrazu.

To ciekawe.

Pomimo faktu, że ptak wiśni w ludziach cieszy się wielką miłością (wielu poetów to pochwaliło, ma wiele znaków), jednak ogrodnicy i rolnicy ci nie lubią tej rośliny i wolą nie zakładać jej na swoich działkach. Z jakiegoś powodu powszechnie uważa się, że ten przedstawiciel Rose przyciąga szkodniki, staje się dla nich swoistym inkubatorem. Jednak taka opinia jest zasadniczo błędna. Wręcz przeciwnie, to drzewo jest bardzo użyteczne. Kwiaty i liście czereśni ptaków przydzielają ogromną ilość lotnego paliwa lotnego, czyszcząc powietrze wokół. W pobliżu wiśni ptasiej prawie nie ma komarów ani kleszczy.

Jednak z tego samego powodu lepiej jest nie wkładać bukietów z kwiatami w domu: silne skupienie fitokonidów powoduje czasami ból głowy.