188 Shares 8554 views

Chiński filozof Mencjusz. Nauczanie cytaty Mencjusza

Filozof urodził się na terytorium królestwa Lu w piątym wieku przed naszą erą. Przy urodzeniu miał nazwę Moe Dee. Studiowanie nazwisk filozofów, możemy znaleźć informacje na ten temat i godnej męża. Był twórcą doktryny filozoficznej i założył własną szkołę. Aby słuchać jego rad i jego szlachty i pospólstwa.


Fundacja myśliciel mądrości

Mencius studiował prawdy, która produkowała Konfucjusza, bezpośrednio z jego zwolenników, choć nie był konfucjańskiej. Nie wziął na wierze ślepo wyznaczonym nauczycielem prawdy i analizowane iw razie potrzeby, zakwestionować je. Szkolenie odbyło towarzysze bardziej konserwatywne poglądy niż Mencjusza. Jego filozofia została oceniona jako ignorant i brutalne. Nastąpiło gwałtowne zderzenie nurtów myśli filozoficznej.

Istotą nauk

Mencjusz doktryna jako głównych paradygmatów formułuje następujące zasady.

Ludzie powinni żyć w pokoju i porzucić wewnętrzne spory. Zatem, gubernator musi kochać biurokratów i urzędników państwowych – ich głowy, dzieci powinny szanować swoich rodziców i vice versa.

Filozoficzne idee mędrca twierdzą, że nadmierne nadużywanie władzy wynika z braku miłości, która jest najbardziej wysublimowane potrzeby. Jeśli nie, osoba stara się wypełnić pustkę w duszy przez każdy możliwy sposób. Całe społeczeństwo powinno działać z korzyścią dla siebie, a wtedy wszystko będzie na tyle dużym kawałku szczęścia.

Uczciwość, pracowitość i czystość myśli

Wiele cytaty filozofów, w tym tej wybitnej postaci, czytane jako praktyczne podejście do życia. Uczył nie tylko myśleć, ale również do pracy, ponieważ prawo pomysły powinny zachęcić osoby do użytecznej aktywności.

Szkoła Mencius podniesiony dzielnych żołnierzy, estestvoznateley. Tutaj rozwija logiczne myślenie. Jeśli pojawi się zrozumienie tekstu Mencjusza, w tym cytaty pokazują, że świat jest zbudowany na jednym planie, który jest określony przez porządek rzeczy, ruch każdej gwiazdy na niebie, pór roku, ze zmianami temperatury. Ponadto na celu dyktowane przez rząd zamachu.

Dzieła Mencjusza doprowadzono nowe znaczenie zwyczaju rządzącej. W przeszłości szlachta dołączone zbyt dużą wagę do tego, co filozof starał się walczyć. Mencjusz powiedział, że nie jest ważny tytuł, a działania, które szacunek trzeba zasłużyć, nie dać dziedziczone.

Ludzie w tym czasie wierzył w jasnych i ciemnych sił, które rządzą życiem ludzi. Sage wykorzystał niewiedzę ludzi w dobrym stanie – jako regulator moralności powstrzymać serca ludzi z najniższych impulsów. Jego teorie i techniki jest w pełni uzasadnione, ponieważ ludzie biorą za pewnik takich myśli. Niektóre zabobony przetrwały do dnia dzisiejszego. Poprzez tworzenie obrazów w umysłach ludzi karanie sił filozofa posadziłem im samokontroli.

Obraz idealnego panowania

Osoba rządząca państwa, powinna być stale doskonalona w celu złożenia godny przykład do jego zwolenników. Ludzie potrzebują silnego lidera, który rozumie swój lud. Następnie po nim pójdą, aby mu zaufać. Więc będzie dążenie do jedności.

Mądry lider wybiorą sobie mądrych doradców. Populacja powinna przekształcić się w piramidzie, którego ściany, jak promienie słońca zstępuje mądrość i najbardziej wysublimowane impulsy ludzkiej duszy. Tak więc, elity rządzące, ponownie został wybrany na talenty i zasługi, a nie pochodzenia. Oficjalna musiał udowodnić, że zasługuje na przewodzić innym. Edit – oznacza także słuchać, być sympatyczny. Podbić szczyt powinien mieć dialog ze społeczeństwem, do wszystkich potrzeb zostały spełnione.

Koszty i wydatki muszą być ściśle uzasadnione. W rzeczywistości człowiek nie jest tak bardzo potrzebne, aby być szczęśliwym. Chciwość i ekscesy prowadzić do nierówności społecznych i rewolucji. Musimy rozwijać produkcję i zaszczepić miłość do każdej pracy. Ale ta gorliwość jest tylko wtedy, gdy praca będzie sprawiedliwy i zapłacił. Człowiek jest z natury chce pracować, ale w godności. Jeśli jest to aby upewnić się, że nie musi być dostosowane niewolników batem.

A w słowie i czynie

Wcześniejsze cytaty filozofów miały bezpośrednie połączenie z działaniami myślicieli, ale nie były bezpodstawne. W szczególności, ten człowiek usiłował złamać pasożytnicze i destrukcyjny system czasu. Głosił dobroć, współczucie, trzeźwy umysł i branie odpowiedzialności za swoje czyny. Należy zacząć od siebie. Jeśli wszyscy po tej prostej prawdy, a potem cały świat zostanie przekształcona.

Uwielbiony wizerunek szlachetnego męża i skazany ludzie małostkowy. Każdy powinien dążyć do doskonałości, do poprawy siebie i świat z każdym nowym dniem.

cytaty

Sage dołączyła do znanych nazwisk filozofów wszech czasów, którego mądrość doszła do nas przez stulecia, dzięki następujących do siebie:

 • „Odzwierciedlały Działania przyzwoitych ludzi na ludzi, a nie na wodzie.”
 • „Teraz w wyższych sferach porządnych ludzi dbać o szczegóły, a nie w dużych ilościach.”
 • „Porządnych ludzi, aby pokazać miłość do mniejszego brata, otrzymuje w zamian miłość; przyzwoity człowiek myśli o dobrobyt mniejszego brata, otrzymają dobro od mniejszego człowieka. "
 • „Ten, kto będzie przezwyciężyć wszelkie trudności i trudności, może wyprzedzić co chce.”
 • „Ten, kto nie ma wiary nie może być mądry”.
 • „W trakcie rozmowy, mówić trafnie i dokładnie, poprzez podejmowanie działań, być decydujące.”
 • „Mówiąc o dobroci, lecz nie musi być dobrym przestępstwo”.
 • „Nie zbuduje i nie sądzę, że będzie ktoś, działa sam.”
 • „Wezwanie do szczęścia, jedna rozmowa może nie być omijane.”
 • „My sami. – twórcy ich dobro i korzyści”
 • „Kto może myśleć głęboko, mówić prosto i być zgodne z prawdą, ma szansę stać się doskonałym człowiekiem.”
 • „W takim przypadku, gdy władca staje męża doskonałego charakteru, dobro ludzi rośnie, ponieważ zarządza budżetem mądrze i rozsądnie. Zadowolony z ludzi i samego władcy. "

Propaganda dobroć i człowieczeństwo

Mencius wierzył, że człowiek musi się rozwijać, aby osiągnąć ideał, stanąć w obronie zasad moralnych. Państwo nie powinno wydawać pieniądze na krwawych wojen, grabieży i przemocy. Gdy mądry zarządzanie wszystkimi zasobami będzie wystarczające i każdy będzie miał wszystko w obfitości, nie popełniając grzech dla zysku.

Z całym szacunkiem, arogancja, zamieszanie, brak norm moralnych prowadzi do chaosu. Spadkobiercy muszą szanować swoich rodziców, muszą kształcić ludzi uczciwych i odpowiedzialnych, obdarzone jasnych myśli i dobrych duchów.

Człowiek musi kochać nie tylko siebie, ale także innych. W rzeczywistości, wszyscy ludzie – to wpływ na ich otoczeniu. Oznacza to, że kochać innych i szanujemy siebie.

Rozkład wartości

Filozof skupia się na tym, że istnieje coś znacznie ważniejsze i cenniejsze niż osobistych korzyści. Tylko na pierwszy rzut oka wydaje się, że trzeba skorzystać z okazji, aby zarobić, nawet jeśli jest brudna, choćby dlatego, że pojawiła się możliwość. Ale w ten sposób dusza jest pokryty odrobiną rdzy, przez które w końcu i nie jest widoczny.

Człowiek zamienia się w dzikie zwierzę. Chociaż, patrząc na działania innych ludzi, zwierzęta będą lekceważący obrażać podobnego porównania. Ponieważ zwierzę nie jeść więcej niż potrzeba. To nie będzie zaoszczędzić pieniądze w rezerwie. To nie sprawi, że modą i śmiać się z przyjemnością. Te proste talenty obdarzone tylko mistrz świata, człowiek. Jeśli ludzie się kochają, wszystko zakwitnie najwięcej światła i jasne kolory. Świat będzie pachnące i każdy jego impuls wypełnić inspirujące aromatu oświeca każdego człowieka. Każdy będzie mieć miejsce, nikt nie będzie pozbawiona.

Człowiek – istota społeczna. Ma pilną potrzebę wymiany miłości i światła z własnej naturze. Więc dlaczego handel jest cud w przemijających dóbr materialnych, to szybko vyanuschy chwasty, pochłaniając korzeni kolorach cnoty. Ta infekcja jest nasycony i umierają tak szybko, że nie mają czasu, by mrugnąć, a dobroć i człowieczeństwo – wieczne. Najważniejsze – aby dokonać właściwego wyboru.