755 Shares 3264 views

Jak smażyć ziemniaki wszyscy wiedzą.

Frytki jak wszystko. Nawet ci, którzy są „siedzi” na diecie, to pyszne danie oprzeć nie może. Ale każdy wie, jak prawidłowo pieczone ziemniaki?


Najprostszym i najbardziej poprawny sposób przygotowywania smażonego ziemniaka jest podstawą dla wielu, wielu wariacji na ten temat.

Przed pieczeniem ziemniaków – czy to w sposób klasyczny lub z różnymi dodatkami (grzyby, jajka, szynka), na jakimkolwiek tłuszczu – trzeba starannie wybrać korzenie (bulwy muszą być zdrowe, bez zgnilizny), umyć, czyste i suche. Pierwszy etap jest bez zmian, to jest wymagane dla sposobu gotowania smażonych ziemniaków.

W pewnym tłuszczu gotować? Jest to kwestia gustu, ale trzeba wiedzieć, że masło ziemniaki szybko oparzenia na margaryny – nie bardzo smaczne i zdrowe, w roztopionym smalcu (lub boczku) – to zupełnie inna obrócić potrawę. Doświadczeni kucharze preferują olej do gotowania lub stopione masło.

Sól ziemniaki potrzebne tylko wtedy, gdy ma on pół-miękki. Jeśli sól, zanim pojawi się dużo ziemniaków, a nie frytki.

Pierwszy sposób. Ziemniaki, opieczone kromki

Porcji, musimy zająć 2-3 średnich ziemniaków, 50 g oleju roślinnego. Duża patelnia postawić na ogniu, dobrze rozgrzać i wlać olej. Ziemniaki cięte w poprzek na cienkie kręgach. Do każdego okręgu smażyć delikatnie położył je na dnie miski i przewracać, jak tylko jedna strona jest rumiane plasterki. Teraz można dodać sól. Jeżeli kółka do cienkiego (1-2 mm), to obróbka cieplna jest wystarczająca. Jeśli otrzymali kilka grubsze po usmażeniu, zmniejszyć ogień i zamknąć patelni przez 5 minut.

Masło dodany do już gotowych potraw, nadając jej wyjątkowy smak. Podawać ze świeżymi warzywami i ziołami.

Drugi sposób. Smażone ziemniaki z cebulą

Jednym z bulw skórki i drobno Czop. Smażyć na 50 g oleju roślinnego do złotego koloru. Cienkie plasterki ziemniaków umieścić na patelni z masłem i smażonej cebuli i gotować, aż będą gotowe, cały czas mieszając.

Można gotować to samo danie, a więc: przed pieczeniem ziemniaków, trochę chłodny oleju z cebulą i odkształcenia. Przez GET oleju cebuli ugotować ziemniaki. Podawane na gorąco z posiekanym koper i szczypiorek, z surówką świeżych owoców.

Trzeci sposób. Ziemniaki z boczkiem

Cracklings zrobić boczek – specjalnie przygotowany smalec. Może być solone, wędzone, czosnek, czerwona papryka, koper – wszystko smaczne. Fry ziemniaki mogą być dowolne. Boczek pokroić na małe kawałki, umieścić na gorącej patelni i smażyć szybko. Jeśli nie kochasz siebie skwarkami, można je delikatnie wyciągnąć z ogrzewane olejem. W nim możemy smażyć ziemniaki. Obsługujemy tylko gorąco, ze świeżymi ziołami.

Czwarty sposób. frytki

To danie ma dużo fanów w restauracji i fast food jest przygotowywany w specjalny sprzęt. Ale jak do smażenia ziemniaków „frytki” w domu?

W celu przygotowania dwóch porcji trzeba 4 ziemniaki i co najmniej jedną szybę oleju roślinnego i 250 g tłuszczu do smażenia. Szalce z grubym dnem i ściankami tłuszczu ogrzewa się do wrzenia. Bulwy cięcia prętów (grubość nie więcej niż centymetr). Małe porcje pominąć te kliny przez 8-10 minut na patelni. Małe sito lub durszlak ustawić w misce, torując papierową serwetkę lub ręcznik. Skimmer leżał w sita Ziemniaki gotowych smarować wsiąkła tkaniny. Doprawić solą. Podawane na gorąco, z różnymi sosami lub ketchup.

Wybór metody – jak smażyć ziemniaki dla Ciebie. Wiele zależy od tego, czy jest on stosowany jako samodzielne danie lub jest to dodatek do mięs, ryb.