340 Shares 3927 views

Wiśnia sok w domu: recepty

Sok wiśniowy w domu można zrobić na różne sposoby. Często takie napoje są gotowane i konserwowane na zimę. Jednak niektórzy kucharze wolą z nich korzystać tylko w postaci świeżej.


Jak należy przygotować sok wiśniowy w domu, opiszemy nieco dalej.

Zrób świeży sok z wiśni w domu

Czy kiedykolwiek próbowałeś świeży sok z wiśni? Przepis tego napoju nie wymaga dużo czasu i składników. Jednak, aby uzyskać sok naprawdę smaczne i zdrowe, trzeba ciężko pracować.

Tak więc, aby stworzyć własną sok świeży wiśnia, musimy:

  • Świeżo wiśnia – 2 kg;
  • wody pitnej – Używaj do woli;
  • Cukier – 100 g (smak).

elementy przetwórcze

Przed dokonaniem sok wiśniowy, należy ostrożnie obchodzić się świeżo jagody. To załatwione, rozłożone na durszlak i dokładnie umyć. Po tym, wycisnąć wszystkie pestki wiśni. Zrób to na głębokiej miski. Sok, który popłynie w trakcie tej procedury nie należy wyrzucić. To musi być podłączony do miazgi.

my pijemy

Gdy owoce są przetwarzane, począwszy wycisnąć sok. W tym celu, wiśnia rozłożone w gęste sito, który jest ustawiony na głęboki pojemnik. Szlifować cały tolkushkoy składniki, są dość grube i słodki papka bez ciasta. Nawiasem mówiąc, skórki z owoców i inne miąższ pozostały po realizacji tych działań można wyrzucić lub zespawać je z kompotu.

Mielenia wszystkie owoce na sicie, rozłożyć w gazie wielowarstwowej, a następnie mocno wyciskany całej zawartości torby. W wyniku tych działań, trzeba uzyskać gęsty i skoncentrowany napój bordowy.

Jak przechowywać i używać?

Świeży sok wiśniowy nie należy przechowywać zbyt długo (nawet w lodówce). Wynika to z faktu, że jest szybko utlenionej i zepsute. Jeśli uważasz, że napój ten będzie zbyt kwaśny i skoncentrowany, wówczas możliwe jest dalsze dodać trochę cukru i wody pitnej.

Świeży sok wiśniowy nie zaleca się stosowania dla ludzi z chorobami żołądka i innych narządów układu pokarmowego.

Zebranych wiśniowy napój na zimę

Sok wiśniowy dla zbiorów zimowym jest dobre dla tych, którzy lubią cieszyć się naturalnym napój własnej produkcji, napełniania organizmowi witamin w zimnych porach roku.

Aby wdrożyć ten przepis będziemy potrzebować:

  • Świeżo wiśnia – 2 kg;
  • wody pitnej – 500 ml;
  • cukru – 250 g (smak).

Wytwarzanie produktu podstawowego

Jak można zauważyć w zimie soku wiśniowego żniwa? Przepis tego napoju wymaga użycia tylko świeżych owoców. Jej oskubane i dokładnie umyć, a następnie wycisnąć wszystkie kości. Następnie, produkt umieszcza się w małym sito i wetrzeć, stosując tolkushkoy. Pozostałą placka jagody odrzucono, a pulpa gotowanej soku.

gotowania napojów

Domu do soku wiśniowego nie została uszkodzona i pozostała niezmieniona do późna zima, to musi koniecznie być poddany obróbce cieplnej. Oczywiście, takie postępowanie byłoby pozbawić jagody większość witamin. Jednak tylko w ten sposób można zjeść smaczny napój w zimnych porach roku.

Po starannym roztarciu jego wiśniowy pulpy umieszczony w pojemniku szkliwa, a następnie dodaje się do normalnej wodzie pitnej oraz cukru. Wymieszać wszystkie składniki, które zostały wniesione do wrzenia. Sok wiśniowy gotować na małym ogniu przez około 3 minuty, przejdź do jej ochrony.

Jak zachować napój prawidłowe?

Po soku jagody jest gotowy, wlewa do sterylnych słoików szklanych. Następnie, pokrycie pokrywy pojemnika i umieszcza się w naczyniu, w którym dolna podpaska stela. Bay naczynia wody (do ramion z puszki), to doprowadza się do wrzenia. Jako taki, sok wiśniowy utrzymuje się przez pół godziny. Następnie pojemnik jest usuwany na gorąco i uszczelnione sterylizowanym kapslami.

Włączanie słoje do góry nogami, około jednego dnia ich ochłodzono do temperatury pokojowej, a następnie usuwa się w piwnicy lub piwnicy (czyli każdy chłodnym pomieszczeniu). Użyj go jako sok może w ciągu kilku dni.

Zagotować sok z nasion

Zdaniem ekspertów, w kościach wiśni zawierają kwas pruski, który niekorzystnie wpływa na zdrowie człowieka. W tym względzie, a soki jagód nie może być zbyt długo przechowywane. Muszą one być spożywane w ciągu 2-3 miesięcy.

Tak, aby sok z wiśni pestki musimy

  • Świeżo wiśnia – 2 kg;
  • wody pitnej – 3-5 litrów;
  • Cukier – 400 g (dodawane do smaku).

Poddać jagody

Jagody dla tego soku należy podjąć jak najwięcej Fresh. Są one sortowane, a następnie rozprowadza na durszlak i dokładnie umyć. Następnie, wiśnie wysuszono i podzielona przez banki trzech litrów, które są sterylizowane wcześniej.

Na smaczne i stężonego soku pojemnika wypełniona w połowie lub 1/3.

Sposób wytwarzania

Gotowanie sok z wiśni z pestkami powinno być w kilku etapach. Po pierwsze, w większości konwencjonalnych emaliowanego naczynia wlano wodę, a następnie doprowadza się do wrzenia. Wlać do miski z cukru pudru, czekając na jej całkowitego rozpuszczenia. Powstały syrop wlewa się do banków, w których owoce były określonymi wcześniej.

Po wypełnieniu zbiornika do wieszaka, obejmują one czapki i pozostawić w tej pozycji przez 20-35 minut. Po zmianie koloru wody i stają się ciemnoczerwony puszki zamknięty specjalnym pokrywy z małymi otworami i sok wylewa z powrotem do pojemnika. Po smaku smak napoju, dodano do pozostałości dodaje się cukier (jeśli to konieczne). Jako takie, syrop doprowadza się do wrzenia, a następnie wlewa się do banków. W tym czasie garnek natychmiast zwijać, obrócić do góry nogami i pokryte grubą kocem.

W tej postaci, wiśnia napój utrzymuje się w ciągu około 3 dni, a następnie usuwa się w lodówce lub podłoża.

Kiedy mogę używać?

Wiśniowy sok z nasion należy podkreślał w ciemnym i chłodnym pomieszczeniu nieznacznie około 3-5 tygodni. Takie długotrwałe narażenie napój będzie to bogatsze i bardziej smaczne.

Wyciek soku wiśniowego do wysokiej szklanki, jego smak na podniebieniu. Jeśli on jest zbyt słodki i skoncentrowane, można go rozcieńczyć zwykłej wody pitnej (ostygnie przegotowanej wody).

Smak tego napoju jest znacznie różni się od konwencjonalnego sok wiśniowy aromat wykonane bez pestek.

podsumować

Zagotavlivaya własny domowy sok z wiśni, w zimie nie można już kupić aromatyzowane napoje w sklepie. Nawiasem mówiąc, ten ostatni nie tylko zawierają dużo cukru, ale także szkodliwe dodatki, które niekorzystnie wpływają na zdrowie człowieka.