393 Shares 6990 views

Atrakcje Cherdyn (Perm)

Jeden z rosyjskich miast o długiej historii – Cherdyn. Atrakcje (zdjęcia niektóre z nich są w tym artykule) go – to nie tylko stare klasztory, kaplice i świątynie. Miasto utrzymuje tajemnice długowieczności. Cherdyn – tajemnicza i bardzo starożytne miasto Perm Kraju. można nazwać muzeum na wolnym powietrzu. Wszedł listę zabytkowych miast rosyjskich.


Cherdyn: Celowniki. góra Poljud

Na wschodzie góry wznosi Cherdyn Poljud. Jeśli spojrzeć na to z daleka, wygląda jak mrożone fal grzebieniem. W dawnych czasach na górze była wieża zegarek. Ponieważ jak palmy były widoczne otoczenie. Na służbie w straży Strażnicy, widząc żołnierzy wroga, natychmiast zapalił ogień. A dym z niego ostrzegł mieszkańców o zbliżającym się niebezpieczeństwie Cherdyn.

Zabytki Cherdyn: zabytki i pomniki

Na Vjatskom wzgórzu stwierdzono skarbem, w którym badani byli styl zwierzę. Na Trinity Hill był wcześniej fort i stary drewniany Kreml. Jest to jedyne miejsce w Cherdyn, które nie buduje. Trinity Hill – serce miasta. Ściana ziemia jest zbudowany jako mały skład kolczugi, włócznie, starożytnego naczynia i figurki zwierząt.

W pobliżu kościoła Eliasza Proroka jest ogromny głaz, na którym jest wybity ludzki ślad. Dalej – tarcza i włócznia improwizowany. Według legendy, konieczne jest, aby stanąć na skale na szlaku, i trwać włócznię dla sił pływowych. Następnie część bohaterskich siły dobra Poljud popłynie do ludzkiego ciała.

Klasztory, kaplice, świątynie

atrakcje Cherdyn można zwiedzać upamiętniający obrońców miasta, począwszy od małej kaplicy Matki Zbawiciela. Posiada drugą nazwę – „zamordowanych rodziców” Pod kaplicą leżą osiemdziesięciu pięciu Cherdyntsev zabity w bitwie z Tatarami w 1547 roku na nagrobku wymienia wszystkie nazwy.

Bardzo majestatyczna Katedra Zmartwychwstania Chrystusa. Z dzwonnicy roztacza się panoramiczny widok na miasto. A w kościele Trzech Króli, położony w pobliżu, jest piekarnia. Możesz również przeglądać założeń i Vsevyatskuyu kościół, kaplicę Mihaila Arhangela.

Pierwszy klasztor

Na jednym ze wzgórz otaczających Cherdyn jest Klasztor im. Ioanna Bogoslova. Kościół Ioanna Bogoslova został zbudowany przez jeńców wojennych przez Szwedów w 1462 roku pierwszego klasztoru, założonego na Uralu. On działa i współczesność.

Początkowo był tam mały drewniany kościół, zastąpił kamień w 1624 do dnia dzisiejszego zachowały się i ośmioboczną dzwonnicą. Klasztor jest unikatowy ikonostas (jedna z trzech w Rosji), kreator Fiodorow. Dzwonnica i ikonostas – charakterystyczne cechy klasztoru.

muzeum krajoznawcze

Jakie są główne atrakcje (rejon Perm) Cherdyn? Kama najstarszym muzeum. Działa od 1899 roku stworzony dla uczczenia setnej rocznicy urodzin wielkiego rosyjskiego poety Aleksandra Puszkina Sergeevicha. Muzeum posiada unikalne i bardzo ciekawe eksponaty – bogate zbiory etnograficzne i archeologiczne. Przyciąga uwagę Wschodu i srebrnych skarbów starożytnych monet.

W lokalnej historii ekspozycji muzealnych wyświetla drewna permu rzeźby, rękopisy i druki. Old school biurka, materiały i podręczniki. Jednym z najcenniejszych eksponatów – Szekle Boyar Romanov. W nich trzymano go w czasie jego wygnania w szlachciców Nyrob. Romanov następnie kajdany były uważane za święte. W celu ich dotknąć, w Cherdyn przyszło wielu pielgrzymów.

Muzeum Prawosławia

Co jeszcze warto zabytków widząc Cherdyn? Muzeum Prawosławia. Zawiera wystawę tematyczną, która bada wpływ na mieszkańców i wierzeń starożytnych tradycji. Na przykład, ikona „psoglavtsa” komunikacja. Christopher jest przedmiotem szczególnego zainteresowania. W dawnych czasach był uważany za patrona myśliwych. A kapłani posypane wodą święconą na psy do polowania. Ale w 1722 roku, rysunek święty kościół z głową psa było zakazane. Wszystkie te obrazy i ikony zostały zniszczone. I tylko cudem przeżył kilka obrazów. Teraz to muzeum atrakcje Cherdyn i Nyrob.

zabytki architektury

W Cherdyn zachowało się wiele starych domów. Większość z nich (ponad 100) ma status zabytków kulturowych i historycznych. Niestety, z powodu pożaru w 1792 poważnie uszkodzony Cherdyn. Opalanych wiele zabytków historycznych i kulturalnych. Spośród nich, istnieją tylko trzydzieści pięć budynków.

Cherdyn atrakcje w okolicy są unikalne konstrukcje architektoniczne. Na przykład, na ulicy. Prokopjewsk koszty budowy szpitala. Zyskał sławę, gdy okno na 2 piętrze wyskoczyła Mandelsztama, próbuje popełnić samobójstwo. I to wydarzenie jest opisane na tablicy pamiątkowej na fasadzie budynku.

W Cherdyn zachowane domów kupieckich. W pobliżu Trinity Hill odtworzył starożytną placówkę. Nazwy ulic są nadal przedrewolucyjnej nazwę. W tym samym stylu, a wszystkie sklepy znaki.

W Cherdyn ciekawego budynku Gostiny Dvor, dawnego Arsenału, Rady Miejskiej. Zachowane XIX wieku i handlowe Pasaż dwory: Black, Gusiew, Alina Duże i małe.

sekrety długowieczności

Jakie są inne atrakcje Cherdyn? To miasto zachowuje i ujawnia tajemnice długowieczności. Na wzgórzu Zmartwychwstania jest instrukcja, która mówi, że trzeba odwiedzić to malownicze wzgórze rano, spotkanie świtu. Uważa się, że wschodzące słońce w tym momencie wypełnia osoba z energii i zwiększa witalność. Lub drugi sposób, aby stać się długo wątroby – siedzieć na ławkach w pobliżu świątyń. Według legendy, to życie ludzkie jest znacznie wydłużony.

Symbolem miasta

Cherdyn herb został zatwierdzony w 1783 roku stał się symbolem łosia. The-art obiekt został zainstalowany w przedniej części dworca autobusowego, na placu. Z biegiem czasu, eksperci opracowali książkę marki i łosia.

jaskinia divya

Atrakcje Cherdyn obejmują i jaskinia Divya. Znajduje się w dolinie rzeki, w pobliżu wsi Nyrob. Jaskinia odnosi się zarówno do jego atrakcji. We wsi znajduje się blisko Cherdyn. Divya – najdłuższa jaskinia Ural. Jego długość – około dziesięć kilometrów. W jaskini znajduje się wiele pięknych jaskiń z małymi jeziorami. Ściany i sufity pokryte są bardzo piękne stalagmity, stalaktyty i form wędrujących.

W jaskini istnieją ogromne naturalne filary, który osiąga wysokość trzech i pół metra. I były pokryte perły jaskiniowe. Trasy Divya nie jest przewidziane. Ale jest ona otwarta do publicznego dostępu. Dla niego to ścieżka rzeki. Wejście do jaskini – na wysokości dziewięćdziesięciu metrów. Jest mały owalny otwór.

etnograficzny festiwal

W sezonie letnim odbywa się w Call Cherdyn”Parma„- etnograficzne festiwalu. Na nim każdy może wziąć udział w konkursach biwaki, strzelać z łuku lub obecny zorganizować pojedynek z mieczami. Gośćmi festiwalu wyjaśnia, jak przygotować owsiankę z siekierą, jak znaleźć i odróżnić ziół leczniczych i nauczyć się je parzyć. Klasy mistrzowskie dla modelowania gliny i produkcji amulety.

atrakcje Nyrob

Popularne wśród turystów nie tylko Cherdyn. Atrakcje nie mniej Nyrob interesujące. Jest to mała wieś w pobliżu miasta Cherdyn. Przy wejściu są istniejąca granica kolumnie. Nyrob stają notorycznie więzienie kraju. Choć więźniowie w wiosce nie było wystarczająco. Ale popularne Nyrob zobowiązany niewola bojar Michaił Romanow, w czasach Borysa Godunowa. W tym przypadku, i zbudował cały „szkielet” z miejscowości turystycznych.

Gdy panował na tronie dynastii Romanowów, wsi został uznany za świętego i była zwolniona z podatku. W Nyrob nadal pozostał dobrze w którym były trzymane w łańcuchy Mihaila Romanowa. Następnie drewniana kaplica została zbudowana w tym miejscu, a później dokonał ikonostas dla niej. Wtedy nie było ogrodzenia i piękny park wokół.

W Nyrob został wysłany na wygnanie, inną znaną osobowość – Woroszyłowa. Potem, w czasach sowieckich, o dynastii Romanowów zapomniane. Ale w 2001 roku, ich pamięć została ponownie reaktywowana. A w miejscu drewnianej kaplicy jest teraz zbudowany z kamienia. Ogrodzenie jest ozdobiony królewskich atrybutów. Nieco później, Romanov Memorial Center został zbudowany. Eksponaty przechowywane w to, co lokalne więźniów.