146 Shares 3236 views

gospodarstwo Elk w Kostroma: wycieczki, łosie mleko. Rezerwat naturalny stan „Sumarokovo”

gospodarstwo Elk w Kostroma – jeden z najbardziej niezwykłych i popularnych atrakcji turystycznych w regionie. To gospodarstwo znajduje się na terytorium dzielnicy Krasnoselsky, blisko miejscowości Sumarokovo. Do tej pory, gospodarstwo zawiera 40 dorosłych.


Trochę historii

Kostroma farm – jedyny w gospodarce światowej, która specjalizuje się w uprawie łosia. został zorganizowany w 1963 roku na polecenie Nikity Hruscheva. Słynny reformator Rolnictwa postanowiła, że jak łoś krowa może dobrze służyć dla dobra człowieka. Zaangażowany w organizację nowej gospodarki niezwykłej A. P. Mihaylov. On także stał się jej pierwszym kierownikiem. Początkowo łosia gospodarstwo w Kostroma została zorganizowana z oczekiwaniem utrzymania 800 głów zwierząt. Zaczęliśmy nowy biznes mały. W pierwszym roku gospodarstwie uprawiane tylko dwa cielę.

Niestety, kilka miesięcy po organizacji gospodarstwa, Chruszczow postanowił dać pierwsze udomowione zwierzęta już wtedy głowę Tity Jugosławia. Matrona A. P. Michajłow nawet nie próbował ukryć się w lesie cieląt. Są one jednak jeszcze znaleźć (z pomocą helikoptera wojskowego). W rezultacie, pracownicy farmy musiały zorganizować się do czynienia z pierwszym.

Teraz młode cielęta zbierane w środowisku naturalnym w całym regionie Kostroma. Sześć lat po rozpoczęciu pracy w gospodarstwie już zawierał pięć zwierząt udomowionych. W 1970 roku gospodarstwo zostało odebrane, a pierwsze potomstwo.

Technologia opracowana łosia treści nie Sumarokovo na farmie. Kostroma tylko kontynuował pracę swoich kolegów z farmy Peczora o tej samej specjalizacji. Początkowo różnorodność technik stosowanych do udomowienia łosia biologów. W końcu okazało się, że dobre wyniki można uzyskać tylko wtedy, gdy treść tych zwierząt w poluvoli.

Dziś łosia gospodarstwo w Kostroma zorganizowane w taki sposób, że dorośli mają możliwość ucieczki na wolność w każdej chwili. Jednak żadne ze zwierząt nie jest jeszcze zrobione. W trosce o łosia w tej gospodarce jest naprawdę bardzo dobry. I, oczywiście, olbrzymy leśne są odpowiedzialni za to ludzie z miłości, zaufaniu i lojalności.

Gdzie mogę kupić wycieczkę

Elk gospodarstwo położone jest w Kostroma, na terenie rezerwatu, jako „Sumarokovo”. Zwierzęta na farmie, oczywiście, domator, ale w każdym razie pozostają one pół-dzikie. Dlatego odwiedzić farmę i rezerwy, bez doświadczonego przewodnika nie jest zalecane nawet przez samochód. W przeciwnym razie, sprawa może skończyć się tragicznie. Nie tak dawno temu farma odnotowano w przypadku turystów zmotoryzowanych śmierci napotkanego na drodze lasu z dzikimi łosia.

Zwiedzanie farmy Sumarokovo najłatwiejsze do zdobycia lub w samej Kostroma, lub w innych większych miastach regionu. Wycieczki są sprzedawane w tej gospodarce i w wielu miastach w okolic. można po prostu dostać się pod własnym napędem do administracji gospodarki i kupić wycieczkę na miejscu w razie potrzeby. Zwiedzających Sumarokovo łoś gospodarstwo zajmuje okrągła, od 10 do 15 godzin dziennych.

Jak zachowywać się w gospodarstwie domowym

W celu zapewnienia bezpieczeństwa turystów i siebie Elk administracji rezerwowej opracowała szereg zasad do przestrzegania na terytorium łosia gospodarstwie powinny być obowiązkowe. Tak więc, na przykład:

  1. Gospodarstwo jest zabronione wziąć zwierzęta.

  2. Nie dają łosia przyniósł ze smakołykami. W tym celu prowadnice dystrybuowane do wszystkich odwiedzających marchwi.

  3. W żadnym wypadku nie mogą być traktowane, aby być blisko łosi trasy. Fotografowanie zwierząt, które nie są w padoku jest dozwolone tylko na odległość.

Kostroma gospodarstwo zima łoś jest przekazywane do specjalnego działki. Przed wyjazdem na wycieczkę, należy zadzwonić na telefon (8 4942) 35-94-33 o szczegóły. Na jesieni, letnie i wiosenne zwierzęta trzymane są bezpośrednio na głównej bazy Sumarokovo gospodarstwie. Rzeczywiście, administracja gospodarki jest w mieście Kostroma, Adres: Mira, 128a ..

Co warto wiedzieć

Do wsi Sumarokovo od Kostroma może zostać osiągnięty, jeżeli jest to pożądane, nie tylko samochodem, ale również taksówki. Koszt jest dość drogie – około 800 rubli. Jednak korzystając z usług taksówkarza, którzy chcą poznać łosia farmy można łatwo uniknąć wszelkiego rodzaju niepotrzebnych problemów. Faktem jest, że znalezienie Sumarokovo w regionie Kostroma jest dość trudne lasy. Tak więc, na przykład, aby zapytać o lokalizację Kostroma doświadczonych turystów nie są zalecane. Miejscowi powodem zazwyczaj wskazują użytkowników do innej dużej wsi o tej samej nazwie, znajduje się w dzielnicy Susanin. W skrajnym przypadku, aby odwiedzić to ciekawe miejsce, jak farmy łosia w Kostroma, należy zapytać o drogę do wsi Gridino. Można również korzystać z mapy lub przesunąć nawigatora.

Jak dostać się na farmę samochodem

Gdzie dokładnie znajduje się to gospodarstwo łosia (Kostroma)? Jak dostać się do tego najbardziej interesujących atrakcji, na pewno chciałby wiedzieć, wielu turystów. Z centrum Kostroma do tej gospodarce trzeba przejść zaledwie o 20 km. Podczas cieplejszych miesięcy, trzeba najpierw przejść przez ulicę. Radziecki, a następnie – na Kineshemskaya autostradzie. Podróży poza miastem, trzeba wybrać kierunek do miejscowości Poddubnoe. W tej wsi do pierwszych domów należy skręcić w lewo w kierunku a. Ikonnikova i więcej – prawo na Krasnoselskaya drogi. Następnie c. Semenkovo potrzeby przechodzenia Gridino (na mostku obok dużych składowiskach). Po 1,3 km skręcić w prawo, aby być – na żwirową drogę. Około jedna kilometr na farmie widać łuk dziennika symbolizującego wejście do gospodarstwa.

W zimie droga żwir po n. Gridino zminimalizować zbędne. O tej porze roku powinna nadal poruszać się w linii prostej, obok opuszczonego kamieniołomu i cmentarza, a następnie – przez las sosnowy cross-sadzonek (około 3 km). Tutaj trzeba skręcić w lewo. Po kilometr widać pierwsze podajniki Ełku.

Sumarokovo łoś rolnicze (Kostroma): opinie wczasowiczów

Większość turystów odwiedzających ten niezwykły farmę, porozmawiaj o tym z nieukrywanym zachwytem. W gospodarstwie można zobaczyć zwierzęta pióro dorosłych jak łoś „przedszkola”. Natychmiast znajduje się duży bezpłatny parking przed samym gospodarstwie. Także w pobliżu nie ma, sądząc po opiniach turystów, dość czyste dzienniku łazienkowych. Bilety do odwiedzenia farmy można kupić w pobliskim budynku – na rękę. Wielu odwiedzających pochwalił tej gospodarce w tym za posiadanie dużej rodziny, aby sprawdzić go całkowicie za darmo.

Wycieczka na farmę łosia w Kostroma pozwala, według wielu turystów, jak najbliżej naturalnym. Nigdzie indziej zobaczyć łosia, żyjących w niemal naturalnych warunkach, to jest niemożliwe. Ostatnia inspekcja obiektów średnio o jedną godzinę. Marchew łoś zwiedzanie jest bezpłatne. Zdjęcia i wideo w gospodarstwie można prowadzić swobodnie. Oprócz łoś na farmie żywo dwa jelenie sika, który wiele zrobić ciekawą autoportretów.

Wśród braków turyści gospodarka powiedzieć w zasadzie tylko brak mydła w łazience, duża liczba komarów i zbyt mało czasu trwania większości wycieczek. Również nie bardzo dobre recenzje i zdobył wyboistej drodze do farmy (w końcu), remont, który, zdaje się, nikt nigdy nie zrobił.

State Reserve "Sumarokovo": wskazówki

Głównym i podstawowym zadaniem rzeczywistej większości farmy Kostroma jest produkcja mleka łosia. Ten produkt, nawiasem mówiąc, można zakupić w tym na wycieczki. Najważniejszą aktywność wszystkim rezerwy jako całość jest, oczywiście, ochrona przyrody. Sumarokovo łoś gospodarstwo tworzy wszystkie warunki niezbędne do zwiększenia liczby tych olbrzymów leśnych w okolicznych lasach, a także w celu zachowania ich puli genowej. Przeprowadzone w gospodarstwie i wszelkiego rodzaju badań.

Całkowita powierzchnia rezerwy wynosi 36 176 hektarów. Połowa z nich pokryta jest gęstymi lasami. Lista zwierząt znajdujących się w rezerwie obejmuje 43 gatunków. Poza łosia, dzika jest tutaj, lisy, borsuki łasice i t. D. Ponadto, więcej niż 176 gatunków ptaków w rezerwie, z których 31 są wymienione w Czerwonej Book.

W trosce o łosia w gospodarstwie

Zwierzęta starsze niż dwa lata, są zawarte w gospodarstwie Sumarokovo w oddzielnej obudowie, tylko ogrodzony z trzech stron. Dla młodego uchylenie specjalnym „ogrodzie dzieci”. Cieląt od matek podjąć natychmiast po urodzeniu. Dla dzieci Kostroma łosia gospodarstwie kupuje specjalną porcję, zawierający wszystkie niezbędne składniki odżywcze, witaminy i minerały.

Wszelkie cierpienie przy odstawieniu cieląt od matek nie doświadczają. Cała materia w osobliwości psychologię tych zwierząt leśnych. Dla małej matki łydki jest wyłącznie ten, który go karmi. W kontekście gospodarstwie, więc jest to pracownik odpowiedzialny za dystrybucję mieszanki. Z grubsza to samo dotyczy łosi. Dla ich młodych, biorą tych, którzy bierze mleko. Że pracuje w milkmaids gospodarskich.

Skład mleko osia

Pochodzi ten cenny produkt z farmy Sumarokovo głównie tylko w pobliżu (również w rezerwie) sanatorium. I. Susanin. Od składu chemicznego łosia krowy mleka różni się znacząco. Tak więc, na przykład, zawiera średnio 2 razy więcej aminokwasów. Tłuszcz w kompozycji produktu składa się z 10%, a białka – 8%. Znacznie więcej niż w krowy, w rajstopach i mleko zawiera pierwiastki śladowe. Szczególne znaczenie jak to dlatego, lizozym ma wysoką aktywność (40-60 ug / ml). Jest to produkt o 1000 rubli za litr.

Korzystanie z mleka łosia

To dotyczy to użyteczny produkt jest stosowany głównie w leczeniu choroby wrzodowej żołądka. Zaobserwowano, że po kursie w sanatorium im. I. Susanin z osia mleka całkowicie przywraca się do 95% pacjentów. Oprócz wrzód żołądka, produkt ten może być stosowany w chorobie promieniowaniem cytostatyczne dysbakterioza chorób dwunastnicy.

Przykładowy produkt: sprzedam

W sezonie tylko jeden Elk można uzyskać łącznie 100-500 litrów mleka (w zależności od wieku i innych czynników). W tym zabiegu, na przykład, sama choroba wrzodowa obejmuje stosowanie tylko około 10-12 litrów. Że jest tylko jedno zwierzę może dostać taką ilość produktu, który jest wymagany, aby złagodzić stan rzędu 10-50 pacjentów.

Oczywiście, mleko – jest to najbardziej wartościowy produkt sprzedawany gospodarka. Ale, oczywiście, nie tylko jeden. Rogi – to jest także to, co sprzedaje Sumarokovo łoś Farm (Kostroma). Oczywiście, przede wszystkim ze zwierzętami, one nie zostały odcięte. Łosie rogi sami tracą w okresie od listopada do grudnia. Po tym, zaczynają rosnąć nowe. Istnieje tylko rogi samiec łosia. W naturze, z ich pomocą, zwierzęta są chronione przed drapieżnikami, jak również jako stan własnych praw terytorialnych.

rogi łosia może być używany, na przykład, we wnętrzu, jako dekoracja. Również z nich robią wszelkiego rodzaju miłą pamiątkę. Kupić taki drobiazg (jak są rogi) może, w drodze, w gospodarce, w małym sklepie.

Dokładna adresem i ceny wycieczek

Tak więc, dyrektor urzędu miejscu tak ciekawych atrakcji, takich jak farmy tylko Rosji łosia – Kostroma. Adres bezpośrednio gospodarka jest w następujący sposób: dzielnica Kostroma, Krasnoselsky itp Sumarokovo … Faktycznie, wycieczka nabyć bezpośrednio w gospodarstwie, jest bardzo tanie – 150 rubli. dla osoby dorosłej i 100 rubli. dla dziecka.