607 Shares 6803 views

Region Dzhugdzhur Reserve Ayano-Majski Terytorium Chabarowsk: terytorium, rośliny i zwierzęta

Niestety, aktywny i ciężka praca człowieka na naszej planecie grozi wyginięcie wielu gatunków zwierząt i roślin. Niektóre z nich stracił bezpowrotnie, a także przechowywać inne były specjalne obszary – rezerwy, gdzie naukowcy mają możliwość studiowania florę i faunę, nie może być narażony na ludzi. Bardzo aktywna polityka ochrony środowiska prowadzonej przez Rosję. Region Chabarowsk, na przykład, ma na swoim terytorium przez sześć rezerw, która zazwyczaj pochwalić zachowania ponad tysiąc różnych gatunków roślin i zwierząt. Nie każdy ma szansę w życiu odwiedzić takie terytorium, gdzie nie jest mądry i prostych praw natury. Tak dzisiaj nasz temat artykuł był Dzhugdzhur Reserve – największy na Dalekim Wschodzie.

Opis: Rezerwat

Dzhugdzhur minimalna nie jest na próżno uważany za największy, ponieważ jej terytorium jest ponad osiemset pięćdziesiąt tysięcy akrów. W strefie chronionej obejmuje bole pięćdziesiąt siedem tysięcy hektarów obszaru morskiego. strefa bezpieczeństwa jest dwieście pięćdziesiąt tysięcy akrów.

Ciekawe, ale naukowcy zauważają, że Dzhugdzhur zachować naturalne warunki klimatyczne ma dwa identyczne ekosystemów – górskie tundry i tajgi górski. Klimat części zachodniej jest dość ciężka, jest mało opadów i temperatury zmiany są częste i surowe. Na wybrzeżu, wręcz przeciwnie, to spadnie sporo deszczu, a częste wiatry. Naturalne mgły są o każdej porze roku. Jest to cecha rezerwatu, który służył jako impuls do stworzenia strefy chronionej przez państwo. Rzeczywiście, w takich okolicznościach, że zawiera dużą liczbę endemicznych roślin i zwierząt.

Dzhugdzhur rezerwowy: położenie geograficzne

Gdzie jest rezerwa, i jak się tam dostać? Aby wejść do tej strefy, trzeba będzie udać się na Daleki Wschód Federacji Rosyjskiej. Naukowcy i historycy uważają, że obszary te są niezwykle bogate w wielu krajach mogą tworzyć rezerw, aby zachować czystość tych miejsc nietkniętych. Po utracie tej urzekającej urody będzie niepowetowaną stratą, która zmieni całą Dalekim Wschodzie.

Rosja w ostatnich latach stara się dbać o ochronie gruntów chronionych. Dlatego przez prawie trzydzieści lat w tym kraju istnieją obszary o specjalnym statusie państwowego. Region Ayano-Majski stał się miejscem, gdzie tworzą największy wśród rezerw Territory Chabarowsku, które stały się tematem naszego dzisiejszego artykułu.

Obszar rezerwatu przyrody

„Dzhugdzhur” State Nature Reserve, jak doszliśmy obejmuje dość szeroki obszar. Znajduje się na wybrzeżu Morza Ochockiego, pokrywając ziemię i kilka wysp.

Dzhugdzhur grań, która dzieli się na dwie części rezerwy, do aktywnego wpływu na charakter okolicy. Każdy, kto przychodzi tu po raz pierwszy, aby podziwiać piękno tego górzystego kraju, które często dają charakterystyczny podobny do Alp.

Oficjalnie Reserve jest podzielony na trzy strefy lub grup:

  • W Malmo wyspie.
  • Przybrzeżne.
  • Dzhugdzhur.

Każdy z nich ma swoje własne cechy, a także flory i fauny.

Ponadto, grzbiet, przechodząc na ziemi, jest źródłem powstawania dwóch absolutnie nie podobne do siebie obszarów naturalnych. W południowo-wschodniej jest dość trudno się tam dostać, to jest górzysta i znajduje się w pasie nadmorskim. Drugą część stanowi płaskowyż, gdzie istnieje duża liczba wzgórz, grzbiety i gór.

Historia utworzenia rezerwy

Region Ayano-Majski zainteresowane zoologów z powrotem w ciągu czterdziestu pięciu lat ubiegłego wieku. Przede wszystkim naukowców martwi populacji Bighorn owiec, i że trzeba było pilnie wziąć pod swoją opiekę. Okresowo zoologów opublikował swoje obserwacje zwierząt w regionie i zaleca utworzenie specjalnej strefy, która byłaby pod ochroną państwa.

W 1984 roku rozpoczęto prace nad projektowaniem przyszłości rezerwie. Ta misja została powierzona profesora S. S. Harkevicha. W ciągu pięciu lat, on i jego asystenci prowadził działalność na tworzeniu chronionych granic strefy. W rezultacie, jego praca została zatwierdzona i zdecydowano się na utworzenie rezerwy.

Oficjalna data otwarcia jest uważana za 10 września 1990. Interesujące jest to, że w ciągu siedemnastu lat istnienia Dzhugdzhur Reserve nigdy zmieniane reżyserów. Niekwestionowanym liderem wśród tych terenach jest Chung Ho Behind.

W rok po jej powstaniu Dzhugdzhur Reserve rozszerzył swoje terytorium, Morza Ochockiego został dołączony do niego. Z biegiem czasu, materiał i techniczne podstawy tych obszarów została zaktualizowana, a rezerwa nie raz otrzymała dodatkowe środki finansowe od państwa.

Cele i zadania rezerwy

Trudno przecenić rolę odgrywaną przez Dzhugdzhur Reserve. Chronione gatunki roślin i zwierząt są wyjątkowe pod wieloma względami, dlatego wymagają starannego badania i konserwacji. Ponadto, czystość rzek górskich, zapewniając napływ mas wodnych w Ochockiego morza, obszar los. Ponadto, wiele z tych dróg wodnych są tarła. Specjalna linia do celów edukacji przepisane badania rezerwowego i ochrony lasów górskich. Najczęstszym przedstawiciel która – Ayan futro. To jest prawdziwa duma Morza Ochockiego i starannie chronione przez państwo.

Zadania Dzhugdzhurski rezerwa jest w następujący sposób:

  • Realizacja obszarów ochrony dla zachowania gatunków i roślin;
  • prowadzenie badań w rezerwie;
  • monitoring środowiska;
  • pracować na edukację ekologiczną;
  • aktywna pomoc w przygotowaniu kadr naukowych i specjalistów w dziedzinie ekologii.

Chciałbym zwrócić uwagę, że z problemami rezerwie administracja radzi sobie.

Ekoturystyka

Rezerwa i promuje rozwój ekoturystyki, który jest coraz bardziej popularny wśród Rosjan w ostatnich latach. Oto jak podróżować na oddzielnych stref lub jechać całą rezerwę całkowicie. W każdym razie widać. Najbardziej popularne wśród turystów są w następujących miejscach:

Jezioro Baykalenok

To nie jest nic nie jest tak mówi tytuł, ponieważ jego woda jest tak oczywiste, że nie jest gorszy od swojego starszego „brata”.

rzeka Selenda

Zaczyna się jego podróż wysoko w górach i ma spokój, ale szybko staje się bardziej niepokorny charakter i głośno pociągnął prosto z skały, łamiąc raz dziurę w jeden i pół metra. Ten spektakl jest po prostu niemożliwe, aby zapomnieć, że urzeka każdego, kto widział go na własne oczy.

jaskinia Tsipadinskie

Te galerie są idealne dla eksploratorów jaskiń, składają się one z pięknego wapna, a tu dość często istnieją realne rzeźby stalaktytów i stalagmitów.

Rzeka gdzie ryby tarło

Jeśli nigdy wcześniej nie widziałem ryby przychodzi na tarło, radzimy, aby być w tym czasie i Ałdoma lantar rzek. Tutaj płynąć łosoś nerka i które wyraźnie postrzegane przez czystą wodą. Często ich obfitości turystów, nawet niemożliwe, aby zobaczyć dno rzeki, gdyż ryba jest ciągła i niekończący się strumień gęsty.

Jezioro Antykan

Uwielbiam tu nadchodzi początkujących i doświadczonych fotografów. Są szczęśliwi, aby naprawić aparat na ptaki, które wybrały sobie staw i nadmorskie klify. Jezioro Bowl sama ma wydłużony kształt i wygląda pięknej lagunie. Szerokość jeziora jest dość niejednoznaczne, w najszerszym miejscu jest więcej niż trzysta metrów, a wąskie – nie więcej niż sto metrów.

Wymienić całe piękno rezerwa Dzhugdzhurski jest niemożliwe. Jednak szczególną uwagę należy zwrócić jego flory i fauny, z których możemy teraz mówić.

Dzhugdzhur rezerwowy: Rośliny

Obszar ten jest jedyny w swoim rodzaju i największa więcej niż druga zachowuje Terytorium Chabarowsk. Według naukowców, flora reprezentowana jest przez siedem pięćdziesiąt trzy gatunki roślin. Pomimo faktu, że lokalny klimat jest dość ciężka, obszar chroniony życia roślin jest niezwykle bogaty. W tym przypadku, trzydzieści trzy gatunki ujęte w Czerwonej Księdze Terytorium Chabarowsk, a sześć wpisany do Czerwonej Księgi Federacji Rosyjskiej. Na przykład, waleriana Ayan obserwowano w każdym z tych dokumentów. Wiele roślin występują nigdzie indziej na świecie, są one uważane za endemiczne.

Bardzo poważnie botanicy studiowania tej roślinie świerk Ayan. Na zewnątrz wygląda jak zwykły świerk, ale również odnosi się do różnych podgatunków. Na wysokości drzew dotrzeć do czterdziestu metrów, a ich cykl życia czasami dochodzi pięćset lat. Średnica środkowego pnia zazwyczaj waha się od stu metrów.

Rośnie Ayan świerk w obszarach, w których dużo deszczu i stosunkowo chłodne lata. Interesujące jest to, że roślina ta jest trudno znaleźć ponad czterystu metrów od wód oceanicznych i morskich. W górach, świerk czuje się bardzo dobrze, może rosnąć do wysokości pięciuset metrów. Lasy tworzone przez tych drzew są na skraju wyginięcia. To przyczynia się do wycinania drzew aktywne zespoły rejestrowania. Jedyną rzeczą, która ratuje tego typu – to trudno dostępnych miejsc wzrostu. Oni tylko Ayan świerk mogą rosnąć bezpiecznie.

Osobno chcę ci powiedzieć o damski pantofel, roślina ta była kiedyś bardzo powszechne w borealne lasu, ale teraz jest ujęte w Czerwonej Księdze.

tajga storczyk

Lady Slipper Grandiflora – to niezwykła roślina, która zasługuje na życie na naszej planecie. Jest często nazywany storczyk, który ma pewne zasługi. Po tym wszystkim, roślina należy do rodziny storczykowatych.

Interesujące jest to, że istnieje wielki kwiat w symbiozie z niektórymi rodzajami grzybów. Jej system korzeniowy jest zbudowany bardzo powoli, części rośliny w stanie spoczynku, w którym jest obsługiwany przez podziemne kolonie grzybów. Niespodziewanie, pierwszego kwitnienia damski pantofel obserwowane w dziesięć – piętnaście lat po wzroście nasion.

W tej chwili, tego typu zapisywane tylko w rezerwatach przyrody na terytorium Federacji Rosyjskiej, których jest trzynaście sztuk. Aktywnie uprawiać tę rzadką roślinę w ogrodach botanicznych, co przyczynia się do rozwoju nowych gatunków.

Zachowaj spokój zwierząt

Na terenie rezerwatu Dzhugdzhurski znajduje się ponad dwieście jedenaście gatunków. Wśród tych stu sześćdziesięciu sześciu gatunków ptaków, ssaków i czterdziestu dwóch gatunków. Najczęściej w rezerwie są brunatny i rosomak. Zwierzęta te żyją dość swobodnie w chronionych terenach. Nie mają żadnych rówieśników, a przekroczenie wielkości drapieżniki, więc doskonale reprodukować i cicho uprawianych potomstwo.

Nie mniej powszechne i głuszec, jest to jeden z najbardziej popularnych gatunków ptaków w rezerwacie. Ma ciemny kolor i żywi się głównie na żywności pochodzenia roślinnego. Czasami jego zdobycz są bezkręgowce. Rozpiętość skrzydeł samców w niektórych przypadkach więcej niż jeden metr.

Niesamowite emocje wśród turystów jest ringed uszczelka. Zwierzęta te są często „opalanie” na klifach nadmorskich. Oni nie boją się ludzi, więc mogą robić zdjęcia, zbierając się tuż za rogiem. Co ciekawe, uszczelka pierścieniowa – samotne zwierzę. Preferuje się żyć i polować oddzielnie od swoich krewnych. Czasami turyści nie widać całą grupę tych fascynujących zwierząt o wadze około siedemdziesiąt kilogramów. Ale zazwyczaj jednostka w takiej grupie nie są krewni, i po prostu stało się na tej samej skale.

Nie zapominaj, że pierwotnie planowano utworzyć rezerwę na rzecz ochrony Bighorn owiec. Jest to bardzo ciekawe zwierzęta, które żyją na naszej planecie podobno około stu tysięcy lat. Na konieczne jest, aby powiedzieć więcej szczegółów.

owca

Zewnętrznie, baran nie różni się zbytnio od swoich współplemieńców. Ma średniej budowy, podczas gdy mężczyźni nie przekraczają kłębie jednego metra. głowa zwierzęcia nie jest duże, uszy są zwykle mocno przycisnął do czaszki.

Bighorn kości owiec, archeolodzy znaleźli w różnych obszarach Kamczatce i Sachalinie, ich wiek jest datowany w przedziale od czterdziestu tysięcy do stu tysięcy lat. Ale zmiana klimatu znacznie się zmienił i zakres siedlisk zwierząt. Fakt, że owce odpowiedniego klimatu, w którym pokrywa śnieżna jest mniej niż czterdziestu centymetrów. W przeciwnym wypadku, gdy zwierzę nie będzie w stanie produkować własną żywność i umrze z głodu. Zmniejszenie siedlisko terytorium znacznie zmniejszyć populację gatunku, a wkład, a człowiek, który bezlitośnie zniszczył zwierząt.

Według zoologów, owca jeść więcej niż trzystu gatunków roślin. Traktuje dla zwierząt gniją grzybów z różnych mikroorganizmów. Służy ona jako źródło białka i witamin.

Około czterdziestu lat temu ludność Bighorn owiec była na skraju wyginięcia. W niektórych rejonach populacja nie przekracza półtora tysiąca osobników. Poprzez stanie aktywnym tego typu zmiany statusu i jest obecnie narażony na najmniejsze ryzyko. Trzy lata temu populacja Federacji Rosyjskiej już przekroczyły siedemdziesiąt tysięcy zwierząt.

Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w rejonie Chabarowska, polecamy odwiedzić Dzhugdzhur Reserve. Tutaj można uzyskać niespotykaną przyjemność jedności z naturą, która jest długo będzie wspierać cię w zwykłym życiu miasta.