239 Shares 5423 views

bulwiaste rośliny

Bulwiaste rośliny mają pewne cechy, dzięki którym można je odróżnić od innych. Główną cechą jest specjalna struktura kłącza, Ta część jest oddzielnym żarówka. Rhizoma ma zdolność do dalszego rozwoju w sprzyjających warunkach. Żarówka można wyróżnić tworzenie się wokół małego rozmiaru – Donets. W jego pobliżu znajdują się korzenie zarodków, które zaczynają się rozwijać w ziemi.

Rozważając żarówki w przekroju podłużnym, widać zalążek strzałkami kwiatowych. Położony w pobliżu niej zalążki przyszłych liści. Żarówki są w jakiś sposób „spiżarni”. Przechowuje składników odżywczych i związków. Substancje te mogą być aktywowane w każdej porze roku, tak że rośliny bulwiaste kryte mogą rozwijać się i rosnąć, nawet jeśli są one sadzone jesienią lub zimą. To właśnie one są różne od innych gatunków.

Należy zauważyć, że bulwiaste rośliny uprawiane w domu są różne odmiany kolorów, łatwe w pielęgnacji. Z tego powodu wiele gatunków ozdobnych są popularne wśród ogrodników.

Trzeba powiedzieć, że najważniejszą cechą, która ma bulwiaste rośliny – jest to, że żarówka zawiera pewną liczbę liści. W związku z tym trzeba ostrożnie traktować ich obcinanie, ponieważ w rzeczywistości są one elementem zasilania. Rosnąca żarówek w domu, tylko do cięcia suszonych liści, te, które są o odpaść.

gatunki ozdobne, mają tendencję do ciepłolubnych. Doniczkowe kwiaty (żarówki) nie mogą być podejmowane na zewnątrz w zimie. Gdy wszystkie liście będą obumierać, zostawić je w garnku i ograniczyć podlewanie do minimum przed czasem, dopóki wzrost odezwie. Zatem istnieje kilka roślin bulwiastych (bulw begonia, achimenes, na przykład), które powinny być przechowywane w mokrym torfu oraz bezpośrednio przed przeszczepem zwykłego garnka.

Podczas podlewania należy przestrzegać szczególną ostrożność – Nadmiar wilgoci może powodować gnicie. Te rośliny bulwiaste, holenderski hiacynty, są szczególnie podatne na gnicie. Dlatego w procesie destylacji trzeba być bardzo ostrożnym.

Bulwiaste rośliny ozdobne najlepiej czuje chłodne i przewiewne miejsce. Należy pamiętać, że niskie temperatury mogą być dla nich niebezpieczne.

Dla posianiu, doniczki pożądane jest, aby zaznaczyć, których długość odpowiada ich wysokości. Niepożądane zbyt obszerne garnki, w których zbyt dużo grunt, ponieważ podłoże jest narażone na utlenianie. Najbardziej odpowiednie są cienkościenne, porowate gliny pojemność slaboobozhzhennye. Zatem garnki ściany nie powinny być przeszklone.

Dobry drenaż powierzchniowy kamyki, pokruszone cegły lub żwir powlekane mielonego szarego mech wymieszany z drewna pokruszony węgiel zapewnić pełny przepływ wody. Dla lepszej wentylacji systemu korzeniowego zaleca się umieścić garnki nie są bezpośrednio na parapecie, i zainstalować je na wióry drzewne. Najlepiej jest podlewać żarówki stopić śnieg lub deszcz wody. Jeśli nie jest to możliwe, można zastosować wstępnie rozmieszczone, miękkiej wody z kranu.

Podobnie jak w innych ozdobnych roślin kwiatowych, cebulki dobrze rosną w regularnych karmienia. Ze względu na fakt, że rosną w stosunkowo niewielkiej ilości podłoża, składniki odżywcze można uzyskać tylko z zewnątrz z nawozami. Te rośliny ozdobne lepiej wchłonąć podlewania, w ramach których obecny jest potas, fosfor i azot.

Bulwiaste rośliny są doskonałym materiałem do dekoracji bukietów, koszy, kompozycji.