656 Shares 7287 views

Grzyb obobok. Jego rodzaje i gdzie rośnie

Grzyb obobok (poderezozovik) jest jadalny i należy do rodziny Bolletovye. W zależności od siedliska jest warunkowo podzielony na trzy typy: bagienny, szary, zwyczajny. W tym artykule dowiesz się więcej o sernik, jego użytecznych właściwościach oraz o tym, gdzie i kiedy rośnie.

Opis grzybów

Podberezovik (obobok, obobabok, brzoza) jest średnią – grzyb jadalny o średniej wielkości, należący do rodziny Bolletów. Jego miękki kapelusz ma kolor ciemnobrązowy i ma średnicę 5-15 cm, a jego zewnętrzna powierzchnia jest zawsze sucha, a podczas deszczu grube grzyby stają się lepkie. Długa noga (grubość 2-4 cm) jest biała lub szara z czarnymi plamkami. Ten grzyb można spotkać w lasach mieszanych, w których występują brzozy. Wyrasta z systemu korzeniowego. Zbiór można odbywać w okresie od lipca do października.

Rodzaje poderezozikov i gdzie dorastają

Marsh mushroom obobok rośnie w wilgotnej ziemi w bagnistym terenie, gdzie znajduje się mszar, ale niedaleko brzozy. Rośnie jeden po drugim. Jego czapka może osiągać średnicę 10 cm. Kolor nakrętki może być szary, biały, szaro-brązowy, a nogi – biały. Różnią się od tego, że stają się różowe w miejscu nacięcia. Właściwości smakowe bagien poderezozowik znacznie niższe niż zwykłych. W jedzeniu lepiej jeść młode grzyby, ponieważ starzeje się zbytnio podczas gotowania. Ten typ jest lepiej wystawiony lub smażony, ponieważ solenie z niego okaże się złe.

Szary mushroom obobok (Grabovik) można znaleźć w południowych regionach Rosji. Rośnie w lasach liściastych w pobliżu dębu, grabów, brzozy. Czapka może być pomalowana żółtobrązowym odcieniem lub czarno-brązowym. Jego powierzchnia jest pomarszczona i bardzo pękła w okresie suszy. Po cięciu ciało staje się czarne lub staje się brudno-fioletowe.

Jeśli chcesz zobaczyć, co może być zdjęcia poderezozovik (obobok grzyb) poniżej jest wszystko jasno demonstruje.

Po lewej stronie na zdjęciu widać zwykły obabok. W środku jest bagno poderezozovik. Po prawej jest szary grzyb.

Jakie są użyteczne podkontrolery ?

Jadalne grzyb obobok nie tylko bardzo smaczne, ale także zawiera optymalną ilość tłuszczów, węglowodanów, białek. Zawiera włókna spożywcze, wodę, popioły, monosacharydy, minerały, disacharydy i kwasy tłuszczowe. W swojej strukturze występuje wiele witamin z grupy B, E, kwasu askorbinowego, sodu, magnezu, fosforu, żelaza, manganu, potasu, wapnia. Mimo tak bogatego kompleksu elementów, podberezovik jest produktem o niskiej zawartości kalorii. Zawiera łatwo strawne białka i przydatne aminokwasy (tyrozyna, glutamina, leucyna, arginina). Włókna dietetyczne absorbują substancje toksyczne i usuwają je z organizmu człowieka.

Użycie grzybów obaboka w gotowaniu

Młode bunny są znane ze swojego wspaniałego smaku, który nie jest gorszy od białych grzybów. Aby nie zaciemniały się podczas obróbki cieplnej, smażyć lub gotować tylko kapelusze i używać nóg do sosów lub zup. Grzyb obobok stanie się niesamowity w smażonych lub gotowanych. Każda zupa, marynata lub po prostu smażone ziemniaki stanie się ulubionym daniem Twoich bliskich lub gościom!