614 Shares 7496 views

Obraz Masha Mironova w historii „Córka kapitana”

Sam dźwięk frazy „Córka kapitana” Masza Mironova obraz rysuje zupełnie inny, nie taki sam jak opisany na kartach powieści. Wydaje się, że powinno to być dziewczyna z figlarnym, zuchwałym charakterem, pogrubienie i zalotnie.


Obraz Masha Mironova

Jednak główną bohaterką tej książki – to zupełnie inna dziewczyna. Jest całkowicie pozbawiony kokieterii, to nie jest typowy dla młodzieży entuzjazm i chęć młodych dziewcząt, aby zadowolić wszystkich, bez wyjątku. Maria jest inny sposób. Masza Mironow – skład każdego ucznia cytaty ten fragment – „grube, różowe, z jasnym brązowe włosy, czesane na uszy,” skromną dziewczynę z osiemnastu. Jest mało prawdopodobne, że ktoś z młodych czytelników stwierdzi jej atrakcyjny specjalnego, wzorowy.

Życie i edukacja

Masza Mironova obraz jest nierozerwalnie związane z charakterystyką rodzicami – Ivan Kuzmich i Vasilisy Egorovny. Ich życie spędził w Twierdza Belogorsk niedaleko Orenburg. Mieszkali w małej wiosce z wąskimi uliczkami i niskich chat, gdzie dowódca posiadała proste drewniane schroniska.

rodzice Maria Mironova byli ludzie szczery i serdeczny. Kapitan był człowiekiem trochę edukacji, ale różniły się uczciwość i życzliwość dla ludzi. Yegorovna – kobieta przyjazna, przyzwyczajony do sposobu wojskowego życia. Przez wiele lat nauczył się sprawnie zarządzać twierdzę.

W skrócie, żyła zamknięta, głównie z rodzicami.

Jej matka mawiała, że Maria – dziewczyna w wieku małżeńskim, ale posag miała absolutnie nie nie, więc jest to dobre, jeśli nie jest dobrym człowiekiem , który by ją poślubić. Jest możliwe, że Yegorovna podzieliła się swoimi przemyśleniami i córkę, że ledwie udało się dodać do niej zaufania.

Prawdziwy charakter córki kapitana

Obraz Masha Mironova, na pierwszy rzut oka, wydaje się z pewnością wiele raczej nudny. Ona również nie podoba się pierwszy Petru Grinevu. Pomimo faktu, że Maryja żyła w samotności, możemy powiedzieć, zamknięty, otoczony przez rodziców i żołnierzy, wzrosła ona bardzo wrażliwa. Maryja, pomimo pozornej nieśmiałością, był odważny, silny, rodzaj, zdolny do szczerych i głębokich uczuć. Masza Mironow odrzucił ofertę Shvabrin go poślubić, mimo że, według standardów społeczeństwa kwalifikowali kawalerem. Maria nie miała uczucia do niego, ale na ślubie córki kapitana nie zgadzają. Zakochuje się w Petra Grinyova Masha mówi otwarcie o swoich uczuciach w odpowiedzi na jego wyjaśnienia. Jednakże, w małżeństwie, które nie jest błogosławiony przez rodziców pana młodego, dziewczyna nie zgadza, ponieważ odejście od Grinyova. Mówi, że Maria Mironova – próbki życzliwy. Dopiero później, kiedy rodzice Piotra zakochał się w niej, Maryja stała się jego żoną.

Testy w życiu Marii Mironova

Podziel się ta dziewczyna nie można nazwać łatwe. Jednak obraz Mashi Mironovoy pełniej ujawnione pod wpływem trudności.

Na przykład, po wykonaniu rodziców, kiedy Mary opiekował się żoną kapłana, i Shvabrin stawia pod zamkiem i starał się go poślubić, była w stanie napisać Petru Grinevu o ich sytuacji. Wyzwolenie przyszło do dziewczyny w zupełnie nieoczekiwanym przykrywką. Jej wybawca był Pugaczowa, mordercą jej ojca i matki, która wysłała je do Grinev. Po uwolnieniu Piotr wysłał dziewczynę do życia z rodzicami, naprawdę zakochał się w Marii. Masza Mironow – obraz prawdziwej rosyjskiej kobiety, silny, ale wrażliwej i delikatnej. Pomimo faktu, że mdleje z pistoletu strzał, w sprawach związanych z jej kredytu, pokazała niespotykaną siłę charakteru.

Najlepsze cechy duszy bohaterki

Obraz Masha Mironova pełniej ujawnione po aresztowaniu Petra Grineva kiedy ona pokazała prawdziwą szlachetność jego charakteru. Winę za kłopoty, które miały miejsce w życiu jej kochanka, Maria uważa siebie i ciągle myśleć o tym, jak uratować młodej. Za pozorną nieśmiałością dziewczynki ukrywanie charakter heroiczny, zdolny zrobić wszystko dla ukochanej osoby. Masza jedzie do Petersburga, gdzie w ogrodzie Carskim Siole spotyka sławnego damę i postanowił powiedzieć jej o swoich niepowodzeń. Jej towarzysz, który był cesarzowa sobie, obiecuje pomóc. Ustalenie i jędrność pokazany przez dziewczynę, zapisz Petra Grineva z więzienia.

Obraz Masha Mironova w historii ulega silnej dynamiki. Niestety, co stało się z Grinev pozwala jej otworzyć się jako solidny, dojrzały, można by rzec, bohaterskiego człowieka.

Maria Mironova i Masza Troekurova

A. S. Puszkina zaczął pisać powieść „Córka kapitana” w 1833 roku. Pomysł tej książki, najprawdopodobniej pochodzi jako pisarz pracuje nad historią „Dubrovsky.” W tej pracy, Puszkin ma także żeński. Masza Mironow, esej, w którym uczniowie zwykle pisać, jest zupełnie inną osobą niż jej imiennik.

Maria Troekurova mieszka także w odosobnieniu, chociaż w rozpieszczonych warunków w posiadłości rodziców. Uwielbia powieści i, oczywiście, czekając na „Prince Charming”. W przeciwieństwie Masha Mironova, nie była w stanie obronić swoją miłość, zabrakło determinacji, aby to zrobić.

Wydaje się, że szczęśliwe zakończenie, które kończy „Córka kapitana” The autor próbuje wygładzić rozlewu krwi, który wystąpił w „Dubrovsky”.

Obraz Masha Mironova i Tatyany Larinoy

Wizerunek naszej bohaterki w pewnym stopniu w zgodzie z innym kobiecej postaci stworzonej przez powieści A. S. Pushkinym w „Eugeniuszu Onieginie” – Tatiana Larina. „Córka kapitana” został napisany później, „Evgeniya Onegina” przez około pięć lat. Obraz Masha Mironova ujawnione pełniej i głębiej niż charakterystyczny Tatiana. Być może jest to po części ze względu na fakt, że autor sam stał się trochę bardziej dojrzały. Masza też, ale więcej niż Tatiana, jest związany ze środowiskiem krajowym.

Głównym tematem i idea pracy

Głównym problemem, który odnosi się do Puszkina w powieści – to kwestia honoru i obowiązku. Można już odgadnąć przez motto, przedstawione w formie przysłowia ludowego: „dbać o cześć młodości” Bohaterami opowieści pokazują te cechy na swój własny sposób. Peter Grinyov, pomimo trudnych okoliczności, wierny tej przysięgi. Shvabrin bez zastanowienia i bez wchodzenia w kraju i problemów ludzi idzie do boku Emelyana Pugacheva. Sługa Grinyova, Savelyevich zdradził Piotr wypełnianiu mandatu starego mistrza, obserwując jego syna, on troszczy się o niego. Iwan Kuźmicz, komendant Fort Belogorsk, zginął w służbie.

Obraz główną bohaterką opowieści jest także nieodłącznie związane z pojęciami cła, odwagi i lojalności. Maria Mironova jak stary kapitan raczej skłonny raczej umrzeć, niż zrobić coś, co jest sprzeczne z jej sumieniem.

Innym tematem przewodnim „Córka kapitana” – motywu rodziny, do domu ojca, relacje osobiste. W tej historii, autor przedstawia dwie rodziny – Grinevoj i Mironow, który przekazał jego dzieci, Peter i Mary, najlepszych cnót ludzkich.
Że wartości moralne są tworzone w środowisku rodzinnym, jak duchowość, życzliwości, dobroci. Ten wątek w tej historii jest tak samo ważne jak w temacie zadłużenia.

Masza Mironova obraz jest krótko opisany w kilku słowach, jak iw umysłach najczęściej wyłania się skromny wygląd, różowe, okrągłej twarzy dziewczyny. Głębokość jej charakter sprawia, że jest jasne, jak silny człowiek jest ukryty pod bezpretensjonalny wygląd.