180 Shares 8494 views

Waheeda Rehman, indyjska aktorka: biografia, filmografia

Waheeda Rehman – słynna aktorka, której gwiazda oświetlony w okresie rozkwitu kina indyjskiego. Filmografia gwiazda filmowa, niedawno obchodził 78 lat, obejmuje ponad 80 obrazów. W następnym roku, fani czekają dwa filmy z jej udziałem, oznacza to, że nadal aktywnie usunięte, nawet zawarcie starości. Co wiemy o tej utalentowanej kobiety Indian, którego nazwisko jest znane na całym świecie?


Waheeda Rehman: dzieciństwo

Przyszła gwiazda indyjskiego kina urodziła się w New Delhi, było radosne wydarzenie w lutym 1938 roku. Waheeda Rehman dorastała w dużej rodzinie, ma trzy siostry. Ojciec dziewczynki był członkiem indyjskiej służby administracyjnej, matka była gospodynią domową. Rodzina przyszłej aktorki wyznawali islam.

Pierwsze lata życia dziewcząt przetrzymywanych w Jaipur, gdzie przeniósł się jej rodzina. Pracowała w szkole, który pracował w St. Joseph klasztoru. Waheeda Rehman dzieciństwa ciągnęło do kreatywności, jej pasją był taniec. Przyszła aktorka ledwie dziesięć kiedy rodzina straciła ojca.

Początki kariery

Już w wieku dziesięciu lat, dziewczynka zaczęła oferować małe role w filmach, ale matka zdecydowanie przeciwny do niego. Wahid był 15, kiedy moja matka w końcu poddał się i pozwolił córce gwiazda w filmie «Rojulu Marayi». W tym filmie, niedoświadczona aktorka udał się do niewielkiej części, oczekuje się, że do udziału w sali tanecznej. Idąc dalej, musimy powiedzieć, że jego matka zmarła na krótko przed jej spadkobierczyni zadebiutowała w Bollywood.

Zaskakująco, to był pokój przez Vahid krytycy uznać główną zaletą obrazu, pamiętam i publiczność. Jeden z młodych fanów tanecznych kosmetycznych okazało filmowiec Guru Dutt, który zasugerował, że przeniósł się do Bombaju. Maitre – człowiek, który Waheeda Rehman zawdzięcza wiele ze swojego sukcesu. Zagrała w wielu filmach nakręconych tego człowieka, który spotkał się już od kilku lat.

twórczy tandem

W rzeczywistości, kariera aktorki rozpoczęła się dramatem Guru Dutta „Detektyw”, jako że był to pierwszy obraz z nią w języku hindi. Kluczową rolę w tej taśmy był słynny Dev Anand. Waheeda Rehman zdobył publiczność interpretację utworu. To był epizod, w którym jej postać próbowała oczarować złoczyńcę w celu ratowania bohatera. Już ten film ujawniła, że aktorka aspirujących nie tylko śpiewać i tańczyć, ale także grać.

Wkrótce wschodząca gwiazda otrzymała swoją pierwszą główną rolę w filmie, który ponownie odbył Guru Dutt. W dramacie „Thirst”, dziewczyna poszła do wizerunku prostytutki Gulabo, ofiary trudnych sytuacjach życiowych. Wielki początek współpracy kontynuował Wahid grał w wielu późniejszych filmach swego patrona „pana, pani i sługi” „papierowych kwiatów”, „full moon” Wszystkie te taśmy wyszły na jaw na początku lat 60-tych.

Vahid i Dev

Dev Anand – kolejna osoba, która przyczyniła się do ustanowienia kariery znanej aktorki, która już w tym czasie był uważany za Waheeda Rehman. Biografia Indian dowody, że wyszli wiele wspólnych projektów. Być może najbardziej znanym z nich był film „przewodnik”, który został wydany w 1965 roku.

W ten rewelacyjny w swoim czasie obraz filmowy gwiazda uosabia wizerunek pięknej Rosie. Jej bohaterka rzuca nadużywane męża, ona ucieka z domu z uroczym i łagodnym przewodnika, który jest w niej zakochany. Wiadomym jest, że przez długi czas, Wahid myślał, zanim zgodzisz do tej roli. Jest przestraszony konserwatywny luz indyjskiej publiczności, co jednak nie nastąpiło.

Żywe rola 60

Być może jest to 60. okazał się najbardziej udanym okresem w życiu takiej wspaniałej aktorki jak Waheeda Rehman. Jej filmy wychodzi jeden po drugim, dał zagadkowe piękno i więcej nowych fanów. Za rolę w filmie „Journey”, nakręcony w 1962 roku, aktorka musiała nauczyć się języka bengalskiego, który nie posiadał. W 1967 roku pojawił się dramat „trzeci Oath”, który zdobył główną aktorem znanym Radzh Kapur. Wahid w tej taśmie został zrealizowany obraz tancerza i śpiewaka, który zakochuje się w losowej towarzysza. Oczywiście, a ten film jest wypełniony kolorowymi numerami tanecznymi i spektakularne dramatycznych epizodów.

„Ram Aur Shyam” – kolejny głośny film, w którym zagrała główną rolę w drugiej połowie lat 60-tych. Rola udał się do diva zupełnie przez przypadek, jako aktorka, która miała wykonać ją w ostatniej chwili odmówił. Jej odpowiednikiem na planie stał się sławny w Indiach i za granicą Dilip Kumar. Obraz „Ram Aur Shyam”, opowiada o niepowodzenia rozdzielonych we wczesnym dzieciństwie, braci bliźniaków, został uderzony przez komercyjnego sukcesu nawet jego twórców.

Nie wspominając dramat „Silence”, który został wydany w 1969 roku. Wahid w tym filmie uosabia wizerunek pracownika kliniki psychiatrycznej.

70 filmy

Słynny indyjski aktorka zagrała aktywny w latach 70-tych. Przede wszystkim należy zauważyć, dramacie „Reshma i Shera” podczas pisania scenariusza, że pisarze używane obrazy Szekspira Romeo i Julia. Filmowanie Gwiazda wspomina z przerażeniem, jak grupa musiała pracować praktycznie w ekstremalnych warunkach. Kilka miesięcy aktorzy mieszkali w namiotach znajdujących się w środku pustyni. Jednak rola dała Rehman Krajowa Nagroda Filmowa, która otrzymała ją w 1972 roku.

W drugiej połowie lat 70-tych Vahid wcielił się w głównego obrazu matki głównych bohaterów. Na przykład, pięć razy aktorką stało się „matką” Amitabh Bachchan. Z takich ról Rehman również doskonale radzą sobie jak kiedyś grał śmiertelny piękno.

życie osobiste

Guru Dutt – osoba, z którą wiele lat miała romans Waheeda Rehman. Indie, jak zostało powiedziane, usłyszał i kochał aktorka w dużej mierze dzięki pomocy utalentowanej osobie. Para Celebrity podzielone wkrótce po ich wspólnym projekcie, „Pan, Pani i sługa” było fiasko na Festiwalu Filmowym w Berlinie.

Węzeł zawiązać aktorka zdecydowała się w 1974 roku, stał się wybrany aktor Shashi Rekha. Roman wybuchł po młodzież spotkała się na planie obrazu „Zaczarowana”. Ceremonia ślubna była skromna, zaproszenia otrzymali tylko najbliższe osoby w miłości. W 1975 roku rodzina miała syna, aw 1976 roku – córkę. Wahid owdowiała w 2000 roku, kiedy jej mąż zmarł z powodu poważnej choroby.

Przedłużony urlop

Ku rozczarowaniu fanów, aktorka zagrała w prawie 80-90. Wybrała poświęcić się wychowaniu dzieci, mieszkał ze swoją rodziną na farmie w Bangalore, w tym spokojnym miejscu Waheeda Rehman i jej mąż przeniósł się w ciągu kilku lat po ślubie. Kiedy dzieci dorosną i nie potrzebują stałej opieki rodzica, aktorka postanowiła spróbować swoich sił w biznesie.

Wahid i jej bliskim przyjacielem Asharafa Satgar razem stworzył fabrykę specjalizującą się w produkcji płatków śniadaniowych. Nowe hobby od dłuższego czasu zdobył aktorka, ona ekstatycznie zaangażowany w rozwój i promocję projektu biznesowego. Niestety okoliczności życiowe zmusiły ją do opuszczenia fabryki, że sprzedał swoje udziały w 2005 roku, który został wielokrotnie żałować w przyszłości.

Jedyne godne uwagi aktorka w filmie, który uczestniczył w tym okresie – „Moments of Love”.

triumfalny powrót

Waheeda Rehman znowu była na planie tylko w 2002 roku, kiedy został przekonany do odgrywają niewielką rolę w filmie „intymności”. To było po drugiej udanej taśmy z jej udziałem: „Woda”, „w kolorze szafranu”, „Delhi 6”. W 2005 roku aktorka ponownie grał w filmie z Sumitry Chatterjee, który wcześniej ukazał się w różnych taśm. Było to zdjęcie z Park Avenue „15”.

W 2017 roku, fani gwiazdy spodziewać tylko dwóch przyjemnych niespodzianek. W tym czasie, należy natychmiast opuścić dwa filmy fabularne z jej udziałem: „skorpiony Song”, „Wiele twarzy Janusa 2”.

ciekawostki

Mało kto wie, że gwiazda filmowa jest ambasadorem dobrej woli, ona nie reklamować. Wahid od wielu lat współpracuje z organizacją Pratham, która specjalizuje się w problemach edukacji dzieci.

Możliwe jest, że w ciągu kilku lat zostanie wydany książkę zawierającą opis drogi życiowej pokonywany przez utalentowaną aktorką. Ta praca ma zamiar zrobić Nasreen Kabir, zajmuje się historią kina indyjskiego. Pisarz zamierza wykorzystać jako źródła wywiad z gwiazdą filmową, czeka również czytelników mnóstwo zabawnych faktów związanych z procesem wytwarzania folii. Niestety, trudno jest powiedzieć dokładnie kiedy książka będzie dostępna dla klientów, ale wiemy, że prace nad tym trwają już prace, przy aktywnym udziale większości Rehman i córką.