540 Shares 3920 views

Bunin, „Kukułka”: krótka historia treści

Największym mistrzem prozy i utalentowany tekściarz – jak opisywany w literaturze rosyjskiej Bunin. „Kukułka” – podsumowanie rozdziałów podano poniżej – jeden z najwcześniejszych autor opowiadań, w których autor przedstawia zbliżenie człowieka z ludu.

1 główka. Nowa osłona

Lutego wieczorem do domku w lesie zbliżył sanki. Spośród nich, starzec wysiadł ubrany w wytarte płaszczu i kapeluszu. Trzymał kota i koguta, a następnie przez dwa psy biegł. Był to stary żołnierz, nazywany Kukułka. Zapalił piec, gotowane ziemniaki. Powoli, ale chętnie zjadane. Potem wspiął się na kuchence i schronił płaszcz. Kukułka czuł szczęśliwy: w końcu pojawił, choć na krótko – mistrz wyznaczył mu strażnika w lesie – dom, jedzenie. Wiedział, co prosić, więc byłem zadowolony, mały – powiedział Bunin.

„Kukułka”: Podsumowanie rozdziału 2

Gdy starzec poszedł prosić o pieniądze. W tej chwili, kiedy pan wyszedł z pokoju weszła jego dwóch synów. Mówili o kukułki. Zaczęli pytać o psach, mówił o wybryki Cygana – psa wysłanego do starca w wartowni. Przełączone na polowania, i obiecał przynieść chłopców kukułka młode – ostatnio widział w pobliżu jego domu swojej matki.

Starzec żwawo z powrotem do lasu. Był adoptowanym dzieckiem i dlatego dostał pseudonim. Od dzieciństwa zatrudnić. Po nabożeństwie, ożenił się, ale nie działa z rodziną. Uważał się za pozbawione dzieciństwa, rozwiązły, i ta wiara uczyniła go leniwy, rozdrażnienie, smutek worek. Ta cecha daje bohaterowi opowieści „Kukułka” Bunin. Krótka treść swojego gorzkiego życia podkreśla szczęście, że czuł mieszka w wartowni.

Rozdział 3: Znalezienie młode

To był początek kwietnia. Wracając z obwodnicy, Cuckoo zobaczył wilka. Postanowił, że prawdopodobnie już szczenię. W godzinach wieczornych, stary człowiek słuchając dźwięków, chcąc dowiedzieć się, gdzie jej legowiska. Ale wszystko było na próżno. Wreszcie o świcie Cuckoo postanowił udać się do wąwozu. I miał szczęście mieć dwa kamienie ruchliwy cub. Starzec umieścić je w torbie i udał się do swego pana.

Chłopcy byli zachwyceni. Kukułka długo opowiadał, jak złapać młode. Radosna, wrócił do wartowni, gdzie czekał na urzędnika. Okazało się, podczas nieobecności kukułki w las wycinać drzew. Teraz do tego musiałem odpowiedzieć.

Bunin, „Kukułka”: Podsumowanie rozdziału 4

Dwa tygodnie później przyszedł dżentelmena. Wszystkie te dni Cuckoo udawał chorego, a teraz skarżą się, że urzędnik został prawie zabity. Właściciel obiecał wysłać nową osłonę i starca pozwolono żyć aż do domu. W lecie kukułki ponownie udałem się do wsi i w pewnym momencie był w domu pana.

Chłopcy był bardzo podekscytowany i powiedział mi, że jeden kuba zmarł. Drugi nie jeść i wychudzony. „Trzeba pozwolić mu odejść” – zaproponował starzec. W drodze do grobu chłopcy zaczęli zadawać bohatera swojego życia – kontynuuje Bunin. Kukułka – krótka treść rozmowy jest – zauważył, że nie ma rodziny, nie ma nie ma go w domu. Że trudno jest znaleźć pracę. Kiedy młody mistrz zaoferował pomoc, ale poprosił, aby pożyczyć ojca dwie koszule. Dodał, że zamarza w zimie, więc będzie co jest pochowany.

Cub został zwolniony, a starzec poszedł za nim do lasu. W zimie, jego proroctwo się spełniło – mówi Bunin. Kukułka, streszczeniem fabuły, które można przeczytać, został znaleziony martwy niedaleko od Lodge, gdzie szczęśliwie spędził swoje życie na trzy miesiące przed rokiem.