204 Shares 6558 views

Patyczki Kyuizenera – co to jest? Zestaw kolorowych patyczków liczenia dla dzieci

Dzhordzh Kyuizener pracował w szkole podstawowej nauczyciel szkoły belgijskiej. Jego wynalazek był materiał dydaktyczny, który występuje w zakresie umiejętności matematycznych dzieci. Jego podręcznik w 1952 roku, ukazał się w formie książkowej, „numery i kolory.”


Każdy nowoczesny rodzic chce dziecko od najmłodszych lat wiedział, jak czytać i pisać. Istnieje wiele gier i urządzeń, które pomagają dzieciom aktywnie rozwijać. Jednym z takich środków jest pręty Kyuizenera. Co to jest – powie nasz artykuł.

Charakterystyka materiałów policzalne

kije Kyuizenera są kolorowe prostokątnymi, które są wykonane z drewna lub tworzywa sztucznego. Mogą one być w zakresie od 1 do 10 cm. Ich wartość wskazuje długość numerów. Najkrótsza licząc materiał odpowiada jednostce, trzymać się 2 razy dłużej – dwa i tak dalej.

Paleta barw łączy laski blisko klasach, lub rodziny. Materiał jest 2 różowy, czerwony – 4, a bordo – 8. Pręty te mogą być pogrupowane na podstawie wielości 2. Ponieważ wszystkie z tych produktów 10, okazuje 5 klas lub rodzin.

Zestaw prętów 116 jest najłatwiejszy. Składa się z:

 • 25 biała;
 • 20 różowy;
 • 16 niebieski,
 • 12 czerwony;
 • 10 żółty;
 • 9 fioletowe;
 • 8 czarny;
 • 7 bordowy;
 • 5 niebieski;
 • 4 pomarańczowe pałeczki.

Grupa wiekowa dzieci uczestniczących w tych prętów – od 1 do 7 lat.

Działania gier z dziećmi

gry Kyuizenera z kijami można przeprowadzić z dziećmi z jednego roku i starszych. Można je łatwo wymienić projektanta lub mozaiki dzieci.

Na początku dziecko może po prostu wziąć je i rozważyć. Badanie to pomaga dzieciom rozwijać umiejętności motorycznych palców i percepcji wzrokowej. Można na przemian trackpoint, aby poczynić następujące uwagi:

 • białe krótkie pręty;
 • trzymać czerwoną długą itp

Dziecko może wyjaśnić o kije Kyuizenera (co to jest) przez bajki. Budowanie ogrodzenia kije tego samego koloru, korzystając z bajki „Trzy małe świnki”, aby powiedzieć, że płot biały jedna mała świnia, drugi – czerwony płot, trochę więcej, a trzeci – Brown, najdłuższy i najwyższy.

konto edukacja

Przez tych przedmiotów uczą się rozważyć ich dzieci. W początkowej fazie, można również korzystać z fantastycznych postaci, które pomogą dziecku nauczyć się podstaw liczenia. Istnieje cała lista działań, które rozwijają umiejętności dzieci liczenia:

 1. Oddanie pałeczki w kolorze i długości.
 2. Początkowo się przesunąć do siebie pewną ilość materiału policzalnych i poprosić dziecko, aby powtórzyć te kroki dla Ciebie.
 3. Przedmioty rozszerzone w szeregu różnych kolorach i poprosić dzieci, aby pamiętać, co wciska tam, pozwól mu odwrócić się i usunąć jeden. Kiedy dziecko zamienia jeden powinien powiedzieć, co nie.
 4. Można mieszać materiał liczenia i poprosić dziecko, aby zorganizować je na podstawie koloru, nazywając jednocześnie każdy kolor.
 5. Z pomocą najdłuższych kije poprosić dziecko, aby zmierzyć długość: krzesło, łóżko lub stół.
 6. Zbierz jeden kawałek i dać do zrobienia tego samego.
 7. Można zapytać dzieci z zamkniętymi oczami znaleźć kije o jednakowej długości.
 8. Aby dowiedzieć się, czy dziecko będzie w stanie powiedzieć, ile jeden element dłużej niż inne.
 9. Daj mu zadania do wyboru z krótkim stos patyków i najdłużej.

Z tych zadań dziecko nauczy się liczyć do dziesięciu.

szt bagażu

Kije Kyuizenera zazwyczaj przechowywane w specjalnym pudełku lub opakowaniu. Opcja najbardziej opłacalne byłoby pudełko z przegródkami, w których można umieścić każdy przedmiot osobno. Można włączyć kolekcji liczenia przedmiotów w grze, gdy rodzice poprosić dziecko, aby umieścić starannie każdą różdżkę w jego domu.

Wprowadzenie dzieci do zestawu liczenia obiektów

Dowiedzieliśmy się już o kije Kyuizenera. Co to jest – można doskonale zrozumieć wspólnych działań z dzieckiem. Początkowy etap przygotowawczy jest do grupy obiektów o funkcji koloru i budowy różnych obiektów. Aby pomóc dziecku, aby zidentyfikować wszystkie właściwości w porównaniu, nauczyciela lub rodzica musi oferować dzieciom, co następuje:

 • znaleźć i pokazać identyczne obiekty, których autorem jest koloru lub długości;
 • zaznacz wszystkie niebieskie, czerwone lub białe laski;
 • wybrać jedną z zastrzeżeniem pewnych kolorów;
 • mówić o każdy kolor paluszków obecnych na stole;
 • malować piłkę w tym samym kolorze co patyku.

Zadania te pomagają zidentyfikować całą gamę kolorów, które odróżniają dziecku. Jeśli dziecko nie może zapamiętać dowolną barwę można pokazać różne przedmioty, które go otaczają, i rozmawiać jednocześnie nazwy kolorów. Również, gdy rozmiar nauczanie dzieci konieczne jest powiedzieć, co kij długości (krótki lub długi). Trening ten zostanie podany do dzieci jest łatwe.

schody budowlane

Drabiny różnej wielkości zbudowany dzieci. Ćwiczenia z pałeczkami Kyuizenera towarzyszy ich oglądanie i badanie właściwości tych przedmiotów. Konstrukcja ta pomaga im ustalić, że jeden ton obiekty mają taką samą długość, i na odwrót. Drabinka uczy dzieci, aby dowiedzieć się sekwencję o długości zależnej od materiału.

różnorodność zatrudnienie

Pál bloki Zoltán Dienes i kije Kyuizenera są najlepsze asystentów w nauczaniu dzieci liczenia manipulacji. Jednostki te wykonane są w różnych kształtach. Mają wielobarwne kolor. Z ich pomocą dzieci zdobywają wiedzę początkowej geometrii. motoryka dzieci są bardzo dobrze rozwinięte dzięki badaniach z tych bloków.

Zestawy bloków danych 48 składa się z figur geometrycznych:

 • jest koło, kwadrat, prostokąt i trójkąt;
 • trzy kolory: czerwona, żółta i niebieska;
 • Figury dużą i małą;
 • grube i cienkie rysunku.

W tym zestawie nie ma równe kawałki.

reprezentacja ilościowa u dzieci

kije Kyuizenera są wielkie asystentów uczyć dzieci pojęcia relacji koloru i liczby, i vice versa. Konieczne jest ustalenie nazwy i liczbę kolorów w dzieciństwie. Można zaproponować dziecku znaleźć laskę pewnej wielkości i zapytać, jaki kolor jest. Wielu nauczycieli oferują dzieci postawić drabinę liczbową. W zależności od wieku dziecka skomplikować ćwiczenia. Dzieci mogą budować wiele z tych elementów dywany. Biorąc pod uwagę zadanie zbudować dywan kije o różnych kolorach, rozmiarach, należy wykonać dowolny wzór, etc.

Kiedy już wiedzą kolor i liczbę patyczków, które reprezentują, jest możliwe, aby zbudować z nich drabinę liczbową. Kiedy nauczą się budować drabinę można poćwiczyć w kardynalnej porządkowej i analizy, zaczną nazywać sąsiednie cyfry.

Kiedy jesteśmy dziećmi uczymy się, że oni rozumieją, że każda liczba jest większa od poprzedniej o 1. Można to sprawdzić poprzez zmianę różdżkę na numer jeden wyższe lub niższe liczbowe szczebli drabiny.

Ogromny zakres prac może pochodzić z tymi kijami. Nie tylko rysowanie różnych kształtów i budowy schodów, ale cała konstrukcja systemu można skonstruować z nich.

W dzisiejszych czasach, przy użyciu innowacyjnych materiałów do produkcji takich zestawów, które nie są szkodliwe dla dzieci i ich rodziców. Patyczki Kyuizenera: co to jest – nadzieję, że nauczyłem się czytając ten artykuł. Ceny są dość przystępne dla wszystkich grup ludności. Dzieci lubią angażować się od dłuższego czasu z nimi, poznając wiele przydatnych rzeczy, które pomogą im w przyszłości.