151 Shares 4635 views

Rozwój dziecka od 0 do 4 lat

Każda matka chce wiedzieć, że jej dziecko jeśli nie najlepszy, przynajmniej normalne. Prawidłowo rosnąć i rozwijać się. Matka komunikować się ze sobą, wymiany danych i porównywano szczęśliwy dla siebie, albo płacze w poduszkę, jeśli uważają swoje dziecko w jakiś sposób za innych. Porównanie jest pod każdym względem, a czasami matki są dumni z faktu, że pomysł był aby spowodować niepokój i odwrotnie, są nerwowi z powodu tego, co jest w rzeczywistości wariant normy.


Aby uniknąć takich sytuacji, konieczne jest, aby dokładnie zbadać etapy rozwoju dziecka oraz wszystkie kluczowe parametry, które obejmują, między innymi, wzrost, waga, klatki piersiowej i obwód głowy. Znajomość tych parametrów oraz ich „normalnych” wartości znacznie ułatwia życie matki. Słowo „normalny” w cudzysłowie powodu efemerycznym charakterem pojęcia normy i ogromnej liczby pojedynczych czynników, które wpływają na rozwój organizmu. W tym artykule omówimy jeden z najważniejszych parametrów, które decydują o rozwoju dziecka, a mianowicie wzrostu.

W różnym wieku dzieci rosną inaczej, najprawdopodobniej – w pierwszym roku życia. W tej chwili zmierzyć wzrost dziecka przez miesiąc, a zatem wymagane comiesięczne wyjazdy do lekarza. Oczywiście, możliwe jest, aby zmierzyć się w domu. Jednak w tym przypadku prawdopodobieństwo błędu, ponieważ w klinice specjalnej metr wysokości wykorzystywanego do zmierzenia.

W pierwszym miesiącu, dzieci dodano około 3 cm, w przybliżeniu taka sama na sekundę, po czym szybkość wzrostu stopniowo spadła do dzieci sześć miesięcy przyrost od około 2,5 cm na miesiąc, i bliżej, postać kropli do 1,5 cm.

Jaki powinien być rozwój dziecka po urodzeniu? Uważane za normalne dzieci, których wzrost jest 50-52 cm Wcześniaki zwykle znacznie mniej, w zależności od okresu – 36-45 cm .. Nawiasem mówiąc, wcześniaki rosną trochę inaczej, nie tak zdrowe. Pierwsze miesiące – bardzo powoli, a następnie – jeszcze szybciej niż reszta. W ciągu pierwszego roku życia dzieci urodzonych o czasie, uzyskując około 25 cm i maksymalnie 40 przedwczesnego, kompensując w ten sposób fakt, że poniesione straty w łonie matki.

Tempo wzrostu chłopca w wieku lat waha się od 72 do 80 cm, dziewczynka z kolei od 70 do 77 cm.

Następnie wzrost dziecka jest spowolnienie i średnie roczne dzieci dodaje 4-5 cm, odpowiednio, w ciągu dwóch lat do normalnego wzrostu chłopców. – 85 do 90 cm, a dla dziewcząt. – W przedziale od 83 do 88 cm w ciągu trzech lat chłopców osiąga 93-97 cm, a dziewczyny – 91-95. Wzrost dziecko 4 lat wynosi około 100 cm.

Jednak ważne jest, aby pamiętać, że, po pierwsze, każde dziecko jest inne, a jego raporty rozwój może zależeć od wielu czynników. Dziedziczność odgrywa rolę. Każdy wie, że funkcje mieć każdy wyścig. To zależy od wzrostu dziecka i jak to jest zdrowe, to żywi, w którym mieszka klimat. Po drugie, jest to niemożliwe do oszacowania dzieci tylko jeden parametr, należy również śledzone masy ciała, klatkę piersiową i głowę. Jeśli dziecko jest lekko wyższy lub niższy niż normalnie, ale to jest rozwijany w proporcji, wtedy nic się martwić.

Ponadto, odchylenie od tych figurach 3% jest uważane za całkowicie normalne. Powodem skonsultować się z lekarzem może być 10% odchylenie od normy. W tym przypadku, dziecko może mieć żadnych problemów zdrowotnych, takich jak choroby genetyczne.

Maksymalny wzrost, który może osiągnąć osoba w idealnych warunkach, oblicza się stosując następujące wzory są różne dla dziewczynek i chłopców:

P (chłopiec) = (C (ojciec) + P (macierzyste)) + 5 cm;

P (Girl) = (C (ojciec) + P (matka)) – 5 cm.

Gdzie P jest wzrost.

Osobno chcę podkreślić znaczenie właściwego odżywiania dla harmonijnego rozwoju. Tak więc, w wieku dzieci, wzrost w zależności od ilości białka, węglowodany i witaminy, zwłaszcza witaminy D, co ułatwia wchłanianie wapnia. Najlepszym rozwiązaniem dla tego wieku dziecka – jest karmienie piersią. W tym przypadku wzrost dziecka zależy od diety matki.