168 Shares 9562 views

Dlaczego nie „Kiwi” -koshelek ostatnio? sztuczki oszustów

Dlaczego nie robi „Kiwi” -koshelek od wiosny 2014 roku? Jest to pytanie o wielkim problemem dla wielu internautów i klientów systemu płatniczego „Kiwi” (QIWI). Przez kilka miesięcy, nie są tylko awarie w miejscu, ale zaciski. Jakie są przyczyny?

wersja polityczny

Marka „Kiwi” (QIWI) stał się znany w Rosji od 2008 roku. Ten system płatności, a bank może stać się silnym konkurentem Sbierbank. Ta sieć „zdobył” ośmiu krajów: Jordan, Stany Zjednoczone, Brazylia, Białorusi, Mołdawii, Rosji, Rumunii, Kazachstanu. Z jedenastu krajach (Ukraina, Kolumbii, Panamie, Argentynie, Chile, Peru, Chin, Malezji, Indiach, Tadżykistan, Kirgistan) działa na franchisingu, a także z trzech krajów (Łotwa, Bułgaria, Serbia) – na podstawie licencji.

Oficjalna strona kończy się „.kom” (.com), ale istnieją również rosyjski odpowiednik w strefie domeny „.ru” (.ru). Członkowie QIWI system płatności zauważył terminale usterki i strony internetowej w tym samym czasie, co na początku pogarszającej się sytuacji na Ukrainie. Wielu klientów uważa, że usterka w miejscu związanym z wpływem Ameryki, który jest rosyjskim różnice polityczne. Ale to tylko obserwacja użytkowników Internetu, a tam jest dość rozsądne wytłumaczenie, dlaczego nie działa „Kiwi” -koshelek.

techniczna wersja

Aż zakłócenie pracował jeden oficjalnej stronie internetowej (qiwi.com), który był wersją angielską i rosyjskich. Wiosną polecenia „Kiwi” -koshelka rozpocząć pracę w innym nowym miejscu, w strefie domeny „.ru” (qiwi.ru). Dlatego nie można było wejść na oficjalną stronę internetową. Jednak prace techniczne prowadzone jest przez całą dobę i bez ostrzeżenia ich klientów.

klienci, którzy mają subskrybowane wiadomości QIWI-torebce, zostali poinformowani o możliwych trudnościach z serwisu. Reszta użytkowników przy wchodzeniu torebkę widoczne ostrzeżenie o pracach technicznych i przepraszamy za wszelkie niedogodności. Teraz obie strony działają bez problemów.

Trudność wiele powstały z powodu przeglądarce. Dlatego deweloperzy powinni zaktualizować starą wersję do nowych do pracy każdą usługę, w tym „Kiwi” -koshelek. QIWI strona nie działa w tym przypadku z powodu niezgodności z przeglądarką. W tym przypadku, trzeba wyczyścić ciasteczka lub przejdź do kiesy inną przeglądarkę (najlepiej jest „Google Chrome”).

Dlaczego nie „Kiwi” -koshelek? wersja oszustwo

Ze względu na popularność tego portfela elektronicznego QIWI w Internecie zaczęły pojawiać się fałszywych stron internetowych z marką. Może to również prowadzić do tego, że ludzie nie mogą dostać się do jego biura.

Jak odróżnić prawdziwe od fałszywej witrynie? W tej chwili do oficjalnej wersji „Kiwi” obejmuje następujący adres:

  • https://qiwi.ru/
  • https://w.qiwi.com/
  • https://visa.qiwi.ru/
  • https://visa.qiwi.com/
  • https://old.qiwi.com/ (stara wersja)

Jak widać, na oficjalnej stronie po punkcie końcowym na „pl” lub „ru” i używa https bezpiecznego protokołu. Należy zwrócić uwagę, aby zablokować w przeglądarce, na obecnym miejscu kiwi zielony i ma oficjalnego potwierdzenia.

Wśród fałszywych witryn, które korzystają z marki „Kiwi”, ujawnił:

  • http://qiwirus.ru
  • http://new-qiwi.ru
  • http://zqiwi.ru
  • http://visaqiwi.ru
  • http://visa-qiwi.net

Oszuści nie używać bezpiecznego protokołu, rozcieńczone słowa kreskami lub pisemne razem, jako oficjalna wersja używana punkt po każdym słowie lub listu. Aby uniknąć wpadnięcia w ręce oszustów, słuchać ostrzeżeń przeglądarki, która jest przejście do wątpliwej miejscu daje oznak ewentualnych błędów w certyfikaty bezpieczeństwa.

Gdy dojdziesz do fałszywej strony internetowej „Kiwi” i wpisać swoje dane, rzuca na inny adres. W ten sposób oszuści uzyskać haseł z portfela. Więc dlaczego nie działa „Kiwi” -koshelek gdy próbujesz wejść na oficjalną stronę internetową.

krótkie podsumowanie

e-portfelu „Kiwi” zapewnia prosty i intuicyjny interfejs. Wszelkie transakcje z pieniędzy są odzwierciedlone w biurze. Gdyby nie było usterki w terminalu lub na stronie internetowej, należy szukać pomocy wsparcia technicznego.

W każdym prób włamań torebce odnoszą się do bezpieczeństwa. Nawiasem mówiąc, oficjalna wersja w BEZPIECZEŃSTWA SEKCJA wysłane informacje na temat różnych rodzajów oszustw, wykorzystując markę Qiwi (phishing, złośliwe oprogramowanie, loterii, HYIPs, „wzajemnej pomocy” i inne.).

Jeśli ciągle otrzymywać wiadomości z oficjalnych stron i dowiedzieć się o pracach QIWI, wtedy nie będzie miał pytanie: czy jest „Kiwi” -koshelek? System płatności, bank, w trybie portfel jezdnego.