599 Shares 5907 views

Czy powinienem iść do funduszu emerytalnego? Zalety i wady

Czy powinienem iść do funduszu emerytalnego, jeśli chodzi o sposoby zabezpieczenia godnej starości? Oczywiście, dzisiaj problemem jest priorytetem dla ludzi w średnim wieku. A niektóre z nich nie ma złudzeń co do tego, że rząd zapewni wszelką możliwą pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Tak, w trudnym z ekonomicznego punktu widzenia, warunki struktury władzy deklarowało gwarancji socjalnych, ale ludzie nadal trzeba przygotować grunt z wyprzedzeniem, aby nie mają potrzeby, wybiera się na wakacje. Ale jak to zrobić?


Jednym z rozwiązań problemu

W celu poprawy dobrostanu osób starszych właśnie zostały stworzone przez prywatnych funduszy emerytalnych (NPF). Oczywiście, nie byli wczoraj, a wielu z nas zdaje sobie sprawę z istnienia takiej.

W pewnym momencie, nawet rozpoczęła intensywną kampanię reklamową, której celem było przyciągnięcie większej liczby inwestycji w powyższej struktury. Dla emerytów zaczął dobijać się do drzwi ludzi i zachęcanie ich do angażowania się w nowym programie. To było wtedy i tam było pytanie: „Czy warto, aby przełączyć się do prywatnego funduszu emerytalnego”, aby zrozumieć, najpierw należy ustalić, że jest to podmiot prawny.

pojęcie

Jak wiadomo, każdy człowiek jest umieścić kont emerytalnych. Pracujemy, mamy za to wynagrodzony, z których część trafia do funduszu emerytalnego, który rozprowadza konkretny atut, ponownie, częściowo gromadzenie go na akumulacyjnym część emerytury. Więc ludzie na własną rękę zapewnić ich starości.

APF jest strukturą prawną, która jest starannie monitorowane przez państwo. W tym przypadku wszystkie składki, które się w niej ubezpieczony. Dlatego też, jeśli zdarza się tak nagle, że NPF zniknie z rynku, ich aktywa pieniężne będą automatycznie przejść do depozytów państwowych funduszy emerytalnych. Należy jednak wziąć pod uwagę, co następuje: NPF zapewnia właściwą inwestycję środków deponentów papierami wartościowymi spółek publicznych, depozyty bankowe, rachunki w instytucjach kredytowych i innych.

Naturalnie, obywatel staje się bogatszy w wyniku takich inwestycji.

Być albo nie być?

Rozważając, czy przenieść się do prywatnego funduszu emerytalnego, ważne jest, aby zrozumieć, co następuje: wielkość świadczeń socjalnych dla ludzi, którzy udają się na wakacje w przyszłości, składa się z trzech części. Basic (6%) – generuje korzyści dla seniorów (mężczyzn powyżej 60 roku życia i kobiet powyżej 55 lat). Ubezpieczenia (14%) – jest gromadzona w koncie osobistym pracownika, ale w końcu była „zjadane” przez inflację. Skumulowana (2%) – ma na celu zapewnienie wysokiej jakości materiału podstawie przyszłych emerytów. Jest to ostatnia z wymienionych kawałków płatności społecznej ma doniosłe znaczenie. Naturalnie, w wysokości 2% nie jest wystarczająca dla osoby, aby być w istotny sposób na pewno czuł, kiedy udał się do zasłużonego odpoczynku. Co do APF, część bazowa nie jest ocenić 2% i 6%. Oczywiście, ta część wyjaśnia kwestię, czy nie iść do funduszu emerytalnego. A jednak, gdy istnieją rozwiązania zarówno za i przeciw. Wymieniamy najważniejsze z nich.

Korzyści

Niektórzy eksperci, kiedy pytają: „Czy powinienem iść do NPF” śmiało powiedzieć: „Tak!” Dlaczego?

Po pierwsze, miesięczne płatności będą nie tylko składki jednostek, ale także część dochodów, która jest utworzona przez inwestowanie aktywów otrzymanych przez podaż pieniądza. Jednak, decydując o tym, czy iść do funduszy emerytalnych i jakie korzyści można uzyskać z tego, że ważne jest, aby wziąć pod uwagę następujące: w umowie, w rzadkich przypadkach, stałą marżę zysku, jak przewidzieć, co scenariusz rozwoju gospodarki na globalnym rynku, a jakie są wynik hazardu jest bardzo trudne.

Ważną zaletą rozważanych przepisów emerytalnych programu jest i co stanowi o zachowaniu zainwestowanych aktywów, jeśli jakieś projekty będzie nieopłacalne, pieniądze na rachunkach klientów to nie zostanie obniżona, ponieważ struktura rekompensuje szkody z własnych zasobów.

W razie wątpliwości, czy iść do KPK? To może dać Ci pewność, że jeśli nie będzie żadnych zmian na rynku finansowym, struktura nie pozostawi go bez nadzoru i dostosowanie planu inwestycyjnego na rok, z uwzględnieniem pojawiających się tendencji.

minusy

Jednakże, istnieje również szereg ekspertów, którzy zapytał: „Czy to jest konieczne, aby przejść do prywatnego funduszu emerytalnego”, nie wahał się odpowiedzieć przecząco. Dlaczego?

Po pierwsze, jeżeli rok podatkowy będzie niekorzystna, a następnie z których żadna stabilność dochodów nie może chodzić i mówić.

Po drugie, jeśli powyższa struktura jest z jakiegoś powodu utraci licencję prerogatywą do transferu środków do innych funduszy emerytalnych i finansowania procedur ponoszonych przez deponenta. Tak, te wady nie mogą być uznane za znaczące, a jednak powodować pewien dyskomfort, ale zalet jeszcze więcej. Oczywiście, problem, czy przenieść się do prywatnego funduszu emerytalnego jest konieczne, należy zdecydować się na zasadzie indywidualnej.

Funkcje procedury

Dla wielu, to nie jest jasne: „Przejście od JAF do NPF – prawa lub obowiązku” Naturalnie, nikt nie może być zmuszony do tej procedury, ponieważ jest dobrowolne. Ponadto, istotne zastosowanie przejścia do aktorów niepaństwowych może być w dowolnym momencie roku, odbywa się raz na 12 miesięcy. Dokument ten powinien być obowiązkowo wskazać podmiot, który będzie gromadził się akumulacyjne część emerytury.

Kolejność postępowania

Nie wiem, jak udać się do funduszu emerytalnego? Wykonaj następujące czynności:

1. Określić strukturę, której najbardziej zaufania. Analizować komentarze ludzi, którzy zainwestowali w jedną lub drugą NPF, sprawdź, ile lat na rynku, to istnieje, oraz zapoznać się z dokumentacją prawną spółki.

2. podpisać umowę przewidującą obowiązkowego ubezpieczenia emerytalnego i zbadać tekst w szczegółach. Dokument ten powinien być wyraźnie powiedziane, ile i jak często trzeba dokonać składek. Przed umieszczeniem podpisu na dokumencie, nie jest zbędny do opracowania indywidualnego planu z pracownikami emerytalnego, który zostanie oznaczony wykonaniu przybliżonych liczb ich korekt w zależności od materiału możliwości przyszłego emeryta. Elastyczne uzupełnianie oszczędności – jest jednym z korzystnych warunków dla klienta.

3. W okresie do dnia 31 grudnia na adres wskazany w oświadczeniu terytorialnego organ RPF o przejściu do NPF.

4. Poczekaj na pisemne powiadomienie o decyzji.

Teraz masz pomysł, w jaki sposób przejść do funduszu emerytalnego.

Sposoby wysyłania dokumentów

Oświadczenie można przekazać osobiście FIU. Pamiętaj, aby przynieść snils i paszport. I nie zapomnij poprosić o odpowiedni odbiór w otrzymaniu dokumentacji.

Wysłać oświadczenie o przejściu do NPF jest możliwe i poprzez system MFC.

Nie wolno rozwiązać powyższy dokument pocztą. W tym przypadku trzeba skorzystać z usług listem poleconym z przystawką i notyfikacji.

Koperta musi uszczelnić napełnionego na specjalnym formularzu, kserokopię paszportu i snils.

wniosek

Wiele osób zastanawia się: czy kłopotliwa i skomplikowana konstrukcja emerytury do NPF? I czy warto? Oto kolejna fala przyszłych emerytów. Na pierwszy możemy śmiało powiedzieć, że przejście nie zajmie klientowi wiele wysiłku i nerwów. Co do drugiego, to musi zdecydować, każdy dla siebie, po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw.

Ekspertyzy dotyczące tej kwestii są podzielone: jedni twierdzą, że NPF – świetnym rozwiązaniem położyć dobrą podstawę dla starego materiału. Złożoność tylko jest znaleźć wiarygodne firmy, która inteligentnie dawania wskazówek do swoich finansów. W przeciwnym wypadku, renta nie zostaną dostarczone. Inni zalecają, aby nie spieszyć się i rozważyć inne opcje dla inwestycji funduszy, których jest teraz sporo. Na przykład, można inwestować aktywa pieniężne w papiery wartościowe, nieruchomości, skorzystać z PAMM-konta i tak dalej. Przenieść lub nie przekazywać emerytury NPF? Zdecyduj sam!