116 Shares 4777 views

Co jest hybrydą ogórek? Naturalna mieszanina produkt lub niebezpieczne

W letników nie jest to czas, kiedy nie myśleć o swoich łóżkach. Tej zimy, nasiona czas zakupu zacząć. Należy wziąć pod uwagę miejsce lądowania planować co roślina, ile kupić nasiona, niektóre odmiany, w jakich ilościach. Oczywiście faworytem jest ogórek rośnie warzywa. Dziś, wiele kolorowych toreb określonymi na półkach, ale należy zwrócić uwagę na jasne nie jest bardzo powszechna nazwa – hybrydy ogórka. Jednak początkujący ogrodnicy nie może zrozumieć, co to hybryda i czym różni się od tradycyjnych odmian. Spróbuj zrozumieć razem!


Co jest hybrydą

To krzyżowanie genetycznie różnych kształtach komórek. Takie przejście jest najczęściej używany w botanice. Nasiona są przygotowane przez zmieszanie dwóch różnych odmian. Obaj mają przynieść w powstałej odmiany hybrydowej oraz najwyższej jakości pod każdym względem lepszy od swoich rodziców. Zdolność ta nazywana jest hybrydowy wigor. Jest jeszcze jedna nazwa – hybrydowy wigor – hybrydowy, który dostaje wszystkie najlepsze cechy najlepszych z rodzicami. Zazwyczaj te właściwości manifestują się jedynie w nasionach pierwszej generacji.

Nasiona pierwszej generacji

Wszystkie nasiona te są znacznie lepsze pod względem jakości niż konwencjonalne, non-hybryd. Są dużo smaczniejsze, bez goryczy w owocach, są znacznie bardziej odporne na ekstremalne temperatury, mniej chorych. odmiany ogórka taki lot. Wystarczy tylko spojrzeć na podsumowania i wybrać swój ulubiony. Teraz są super wczesne dojrzewanie nasion okres, który od kiełkowania do owocu zaledwie 35-40 dni.

Co jest hybrydą F1

To oznakowanie często można zobaczyć na opakowaniach nasion. F1 symbol wskazuje, że gatunek ustanowiony przez skrzyżowania, a nasiona uzyskane z pierwszej generacji. Oni wydają się droższe. Prace nad usunięciem pierwszej generacji odmian przeprowadzane są w ścisłej zgodności ze wszystkimi praktykami rolniczymi i ręcznie. Jest to – gwarancja naprawdę doskonała jakość nasion.

Co wybrać nasiona

Przede wszystkim trzeba zrozumieć, że hybrydowe nasiona są dwojakiego rodzaju: pcheloopyljaemogo i partenokarpicznych lub uprawy bez pylenia. Tak, można wybrać to, co do roślin w szklarni, ale lepiej jest w otwartym terenie, tuż przy klombie. Warto zauważyć pozytywne hybrydy jakość ogórek, jako niezdolność do gromadzenia dużych ilości azotanów.

Hybrydowe nasiona są różne piękny przyjazny kiełkowanie, mniej narażone na różne choroby, są dobrze tolerowane w krótkoterminowym zimne przystawki bez poważnych konsekwencji, charakteryzują się wysoką wydajnością, nawet w latach o niekorzystnych warunkach pogodowych. Bo to, co jest hybrydą? To połączenie najlepszych cech!

Oczywiście, doświadczeni ogrodnicy preferencji daje się odmian, uprawy bez zapylenia lub partenokarpicznych. Odmiany te są najbardziej produktywność, rzadko gorzki, nie wymagają starannej konserwacji. Muszą tylko żyznej, dobrze nawożone gleby i częste obfitego podlewania. Ogórki są dobre do sałatek w lecie i do przechowywania zimowego. Małe ogórki, korniszony głównie wpisać można marynować nawet w bankach na małą skalę.

Metody i warunki do siewu, metody uprawy

Wczesnym początku owocowania pozwala siać ogórki w różnych okresach, a wszystkie lata, aby uzyskać wielkie żniwo. Odmiany tego typu zwykle dają dużo jajniki, węzły są tworzone do kilkunastu, aw niektórych odmian i bardziej średnich ogórków.

Wczesną wiosną nasiona mogą być sadzone metodę sadzonek w szklarni z poliwęglanu i na początku lub w środku czerwca, aby uzyskać pierwsze ogórki. Może być sadzone w nasionach cieplarnianych bezpośrednio w ziemi, a kolejna fala owoców przybywa do okresu początku czasu konserwacji.

I możliwość lądowania bezpośrednio na łóżku, bez żadnego schronienia. Można zarządzać cieszyć świeżych ogórków i zebrać dobre plony, a także z tej metody uprawy. Ale fani zaopatrują ich nasiona należy pamiętać, że hybrydy nie mogą zostać podjęte w przypadku nasion, tj. A. Uprawy na kolejny rok nie może być uzyskane. Druga generacja może być albo maloplodnym lub całkowicie bezowocne.

Teraz już wiesz, co to hybryda. Więc idź do niego! Nie zapomnij przeczytać uważnie zalecenia dotyczące uprawy w torbie z nasion. Wtedy jest nadzieja, że zbiory będą takie, że będzie trzeba wyjąć, jeśli nie na ciężarówce, a następnie na takiej maszynie jak „Hybrid Toyota Prius.” Wszystko na wyciągnięcie ręki!