141 Shares 1832 views

Czas Present Perfect: stosowanie zasad z przykładów i wzorów

Dziś w tym artykule przyjrzymy się, jak korzystać z czasu czasownika w niniejszym doskonały, zasady tworzenia form gramatycznych, przykłady stosowania, i wiele innych. Muszę powiedzieć, że to jest – jeden z najtrudniejszych czasach, używane w języku angielskim. Present perfect oznacza czyjąś akcję, która odbyła się (rozpoczęte) w przeszłości, ale w tym samym czasie, istotne dla niniejszego punktu w czasie. Jest możliwe, aby obserwować wynik tego działania w chwili obecnej.


Present perfect: zasady tworzenia

Present perfect utworzony w następujący sposób:

Ja / my / wy / ona / on / ona ma lub ma + + imiesłów czasu przeszłego

(Imiesłowu oznacza formy czasownika W przeszłości czas). Dla tak zwanych „normalnych” czasowników (są, jak wiemy, większość) czas, jaki upłynął można uzyskać przez dodanie końcówki -ed «» na końcu wyrazu. Dla „źle” czasowników, ta metoda nie jest odpowiednia, ich ostatnia forma trzeba zapamiętać. Zauważ, że czasowniki mają asystentów i generalnie zredukowany do „ve i” s, zobacz:

  • Ja napisałem ten artykuł – Napisałem ten artykuł.
  • Zrobił swoje zadanie domowe – zrobił swoje zadanie domowe.

W przypadku odmowy zastosowania nie ma lub nie, mają krótki get nie ma / nie ma.

Present Perfect: stosować poprawnie

Zaczynające uczniowie są często trudne do zrozumienia, gdy samo powinno dotyczyć czasu Present Perfect, ponieważ jest często mylone, na przykład, z Past Simple. Przeczytaj ten rozdział dokładnie, tutaj mamy bardzo szczegółowy wgląd w czasie Present Perfect, jego stosowanie zasady:

  • Present Perfect jest używany, jeśli chodzi o działania, na początku co było w przeszłości, ale jednak są one nadal w toku. Często w takich zdaniach są słowa „do” i „od”:

– Ten stary piękny budynek stał na tym placu do trzystu pięćdziesięciu lat – jest to stary budynek stoi piękny (i, w rzeczywistości nadal jest) w tym obszarze było 350 lat.

– Umieram z głodu. Nie jadłem od lunchu – Jestem bardzo głodny. Nie jadłem od lunchu.

  • Present Perfect jest używany, a kiedy mówimy o wszelkich działaniach, które miały miejsce w przeszłości, ale może się zdarzyć w przyszłości. Okres, w którym czynność miała miejsce, nie został jeszcze zakończony, to znaczy, może równie dobrze być powtarzane jeden lub kilka razy. Jako przykład rozważ:

– Maria została do Londynu raz, ale chciałaby podróżować tam ponownie – Maria kiedyś w Londynie, ale chciałaby pojechać tam jeszcze raz.

  • Obecny czas jaki upłynął, jest stosowany z fraz danych: ten rok / dni / tygodni / miesięcy, a ostatnio w ogóle, jeszcze. Można zauważyć, że termin ten nie zostanie określony, ale jest ona ściśle związana z tym. Na przykład:

– Czy usłyszeli od Jana niedawno? – Usłyszeli coś o Mark niedawno?

– Byłem w wielu miejscach trwają kilka tygodni – W ciągu ostatnich kilku tygodni, odwiedziłem wiele miejsc.

– Miałem pięć filiżanek zielonej herbaty dzisiaj – Wypiłem dziś ma 5 filiżanek zielonej herbaty

  • Jeśli chodzi o czas Present Perfect: jego przepisy stosuje się do użytku tych sytuacjach, w których możemy już zobaczyć wyniki wszelkich działań. Na przykład:

– Trzęsienie ziemi zniszczyło przemysł w całym regionie – Trzęsienie ziemi zniszczyło całe pole przemysłu (w wyniku, a teraz region ten jest nadal problem z produkcji przemysłowej).

  • Bardzo często Present perfect obecnie wykorzystywane do wydarzeń i czynów popełnionych w ostatnim czasie. Na przykład, jesteś przygotowany na obiad i pokroić palec. W języku angielskim, kiedy woła Oh, I „ve obciąć palec! (Och, obciąć palec!) Do stosowania wyłącznie przez ten czas, który upłynął.

Co należy zwrócić uwagę na to, czy wskazówki na badaniu tematu

Present Perfect – to krótkie i najczęściej nazwa czasu present perfect simple, zasady korzystania z których właśnie rozpatrywane. Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł Ci zrozumieć ten trudny temat gramatyczną. I pamiętaj – wszystko się nauczyć w praktyce, czyli im więcej ćwiczyć, aby skonsolidować użycie Present Perfect, tym mniejszy błąd w przyszłości będzie można zrobić. Należy również zauważyć, że Present Perfect jest bardzo prosta w użyciu czasu w porównaniu na przykład z Present Perfect Continuous, którego zasady oznaczają i jak powstawanie złożonej konstrukcji (które albo zostało + Verb-ing), a zastosowanie w przypadkach, gdy działanie jest rozpoczęła się w przeszłości, ale jednocześnie nie jest jeszcze zakończona, a ponadto to trwa do dziś. W każdym razie, tylko praktyka pomoże Ci opanować język angielski na poziomie wystarczającym do mówienia i pisania jasno i poprawnie.