472 Shares 1345 views

Jak stać się copywriter: pierwsze kroki. Jak zarabiać na copywriting internet

Realia naszego czasu są takie, że niemal każdy z nas na co dzień ma do czynienia z Internetem. Ktoś używa tylko e-mail lub Skype do komunikacji, ktoś rysuje niezbędne informacje z licznych zasobów internetowych, a ktoś po prostu zabijają czas w życiu społecznym. sieci i forach. I każdy może, przynajmniej raz zastanawiał się: Czy to możliwe, aby zarabiać pieniądze w Internecie, a co ważniejsze, ile.


W naszym niestabilnym ekonomicznie sytuacji, powody poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie może być wystarczająca. A co najważniejsze, wielu słyszało, że zarabiać w internecie – to jest prawdziwe, a istnieją przykłady prawdziwych ludzi, którzy osiągnęli sukces na tej drodze. Ale co do zasady, pierwsze próby nie powiodą się. Albo mamy doświadczenia kontaktować się oszuści, albo jesteśmy zapłacić, która odbiega znacznie od czasu poświęconego na wykonanie prac. W tym momencie wielu rozpacz, zdając sobie sprawę, że każdy przyzwoity zarobek w sieci – nic więcej niż mit.

Czy perspektywa mieć?

Pewnie, że jest. W dzisiejszych czasach Internet stał się źródłem stałej i bardzo stabilny, dochodów dla tysięcy ludzi na całym świecie. programiści to, projektantów stron internetowych, programistów, twórców reklamy wideo i dziennikarzy. Ale co do zasady, jest to dość wysokiej rangi ekspertów, którzy mają długą drogę do przebycia, zanim ich praca zaczęła przynosić bardzo wymierne efekty. I nie będziemy dzisiaj mówić o tych zawodach. Ponieważ, po pierwsze, chciałbym porozmawiać o tym, jak może i można, czy jest to, aby ludzie nie tylko bardzo daleko od umiejętności programowania i projektowania stron internetowych, ale nie jest w stanie zakwalifikować się nawet do wojska pewni internautów, z wyjątkiem początkujących ,

Mogę zacząć od nowa? Są tam opcje dla tych ludzi, którzy z jakiegoś powodu są poszukujących pracy domowej lub w niepełnym wymiarze godzin? Nie. I opcje, jak zawsze, tylko kilka. Nie będziemy rozwodzić się nad zarobków za kliknięcia skierowania, captcha, w sieciach społecznych. Takie oferty tyle dziś, niektóre z nich były wątpliwe, inni zasługują na uwagę. Niemniej jednak, proponuję rozważyć najbardziej wiarygodne i interesujące, a co najważniejsze, proste, z mojego punktu widzenia, rozwiązaniem – pisanie artykułów na zamówienie lub na sprzedaż, lub jak często mówią, copywriting. Także dowiedzieć się, w jaki sposób i gdzie można zacząć pisanie tekstów, nie mając to doświadczenie za sobą w zasadzie.

Czym jest copywriting

W rzeczywistości, zawód copywriter i dziennikarz mają wiele wspólnego. Zarówno Specjalista poszukują informacji na dany temat i ciekawe oświadczenie o niej w postaci przyciągnięcia czytelników do artykułów. Ale nie jest, oczywiście, różnica – istnieje specyfika w każdym z zawodów. Copywriter, na przykład, absolutnie nie ma potrzeby, aby przejść w poszukiwaniu informacji na temat miasta lub wywiad. Wszystkie niezbędne informacje, że wywodzi się wyłącznie z sieci World Wide Web, bez wychodzenia z monitora komputerowego. Ale żeby zrozumieć, kto jest copywriter i jakie są jego obowiązki, konieczne jest, aby rozpocząć z pojęciami „copywriting”, aby dowiedzieć się, co należy rozumieć przez nich dzisiaj.

Tzw copywriting zawodowych związanych z tworzeniem i prezentacji tekstów reklamowych. Innymi słowy, materiałów piśmienniczych, które bezpośrednio lub skrycie promować, reklamować Spółki, usług, produktów, pomysłów lub osoby. Jest to jednak tylko klasyczna definicja. W odniesieniu do internetu dzisiaj dla każdej copywriting zrozumieć pisanie artykułów na stronach internetowych lub utworzyć własny tekst.

A jeśli zaczniemy od tej koncepcji, to jest proste przyjść do zrozumienia istoty zawodu copywriter. To jest ktoś, kto pisze opinie na portalach internetowych, w tym sklepów internetowych, tekstów w porządku. Ale są jeszcze powiązane specjalności, które zwykle jest taki specjalista – jest przepisywanie, SEO copywriting. Mówiąc o copywriterów i wiele obejmować te umiejętności też. I zanim porozmawiamy o tym, jak zarabiać na copywriting, tak aby nie pomylić, niech dowiedzieć się różnice między tymi specjałami.

Nagrywarka lub copywriter?

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że te zadania nie różnią się znacznie. Ale tylko na pierwszy rzut oka. Copywriter, jak już powiedzieliśmy – jest osoba, która tworzy tekst na zlecenie klienta. Stwarza. Oznacza to, że ekspert napisał artykuł na podstawie swojej wiedzy i swojej wizji tematu. Jeśli jest on obeznany z tematem nie jest zbyt dobre, to musi on dokładnie zrozumieć badając ewentualnie informacje z kilku źródeł w internecie, a następnie wyciągnąć własne wnioski. I wtedy pojawia się pytanie: czy ten człowiek ma talent jako pisarz? Nie, to tylko pisarz, pisarz nie musi być.

Copywriter musi posiadać twórczego myślenia, ponieważ, po pierwsze, to kretivnym specjalista, „reklama” myśli, które są często kupowali sprzedaży tekstów. Napisać artykuł na ten sam temat, nawet właściwy i piękny, może, być może wiele. Ale to jest copywriter w stanie napisać list sprzedaży, popraw akcenty. Innymi słowy, specjalista raczej sprzedawca, sprzedawca lub nawet biznesmen niż człowiek listów.

W przeciwieństwie do tego, copywriting, przepisywanie w Internecie zawiera zmianę leksykalnych ustawionych tekstów. Oznacza to, że autor dostaje oryginalny artykuł z pracy, musi przepisać swoje własne słowa, aby uczynić go wyjątkowym, zachowując pierwotne znaczenie. Jednak, pożądane jest, aby tak było, że artykuł, nawet na pierwszy rzut oka przypominał oryginał. Jak to przepisać? Jest to łatwe do odgadnięcia. Trzeba napisać oświadczenie. Pamiętam jak pisałeś prezentację w szkole? Prosty rachunek w danym temacie, pozostawiając najważniejsze, Twoim zdaniem, wskazuje na nieco zmodyfikować strukturę tekstu, zastępując niektóre z tych słów jako synonimy, gdzie to możliwe. Wszystko. Trudne? Odpowiedź jest oczywista: nic nadzwyczajnego, jeśli przeszkoleni.

SEO copywriter

Ostatecznie, SEO copywriter. Jaki rodzaj specjalisty? Tu różnice są niewielkie. Od copywriter różni się tym, że jest w stanie kompetentnie i pasuje dobrze określone słowa kluczowe w artykule, który tworzy porządek. Jeśli zwracamy się do pojęć, SEO-autorskie – edytuje i tworzenie artykułów na stronach internetowych, że to teksty, które są zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek. Co to robi? Myślę, że każdy wie, że większość miejsc w branży sieciowej, to znaczy, że istnieje sprzedać produkt, usługa, itd. Internauci też, zanim kupisz żądany element, szukając informacji o nim. Użyj wyszukiwarki, wpisując w polu wyszukiwania są takie same słowa kluczowe (np „kupić lodówkę”), każdy z nas dostaje dużo (czasem miliony) odpowiedzi. I najbardziej istotne (odpowiadające) wniosek z nich są zwykle pierwsza strona. Jest na tej stronie próbuje dostać biznesu i nie tylko zasoby z optymalizacją tekstu.

W praktyce prawie każdy profesjonalny copywriter wie, w jaki sposób zoptymalizować swoje artykuły dla zapytań. Nietrudno się domyślić, że te umiejętności są cenione wyżej niż tylko pisanie własnego tekstu.

Jak stać się copywriter

O jakie cechy powinien copywriter, rozmawialiśmy. Ale jaki rodzaj edukacji powinien mieć, jakie umiejętności mają początkowo, może nadal być dobrym specjalistą? Co ciekawe, oczywiście, jeśli masz dyplom filologa czy dziennikarz, to będzie łatwiej podjąć pierwsze kroki. Ale copywriter – jest to jeden z tych nowoczesnych zawodów, tam gdzie szacowane są dyplomy, a mianowicie, umiejętności, doświadczenie. A jeśli nie mają odpowiedniego wykształcenia, a nawet wyższego wykształcenia w zasadzie, ale szkoła była w języku rosyjskim masz pięć lub cztery, łatwo można z powodzeniem stać się copywriter lub rewriter. Jest to zawód, w którym rok doświadczenia oznacza sto razy więcej niż kilka lat nauki. A jeśli jesteś na urlopie macierzyńskim lub emeryturę, w poszukiwaniu pracy lub po prostu chcesz zarobić dodatkowe pieniądze, można łatwo opanować tę specjalność. I nawet zaawansowany użytkownik Internetu nie muszą być na tyle podstawowa wiedza, aby zacząć.

Jedyną rzeczą, która jest ważna, copywriter powinien literat życie. Oczywiste jest, że wiedza szkoła zapomniane w czasie. To nie ma znaczenia, będziesz w stanie je aktualizować, pamiętaj zasad ortografii i interpunkcji, w internecie jest wystarczające podręczniki i podręczniki. Zasoby te zwykle są stałymi towarzyszami wielu copywriterów.

Ale w tym zawodzie są znaczące inne cechy. Od samego początku, nie może obyć się bez dyscypliny, bez zdolności do organizowania dni, bez chęci zarabiania pieniędzy. I, oczywiście, trzeba determinacji – jak w każdym przypadku konieczne jest, aby zrobić pierwszy krok.

A teraz o tym, gdzie zacząć i jak wykorzystać copywriting. Gdzie szukać klientów, na jakie tematy pisać, gdzie sprzedać pierwszy artykuł? Szanse w Runet mało – ten i wiele wymian Freelancing i przechowuje artykułów, gdzie można zamieszczać teksty na sprzedaż. Jednak, gdy nawigacja Początkujący korzystania z tych zasobów nie będzie łatwe. Konieczne jest wypracowanie, aby znaleźć stałych klientów. Wszystko to można zrobić tylko we współpracy z jednym z wymianą copywriting. Ponadto wymiana regulować Masterminds relations i sprawców ram prawnych i zagwarantowanie wypłaty swojej pracy, co zmniejsza ryzyko nieudanej próbie na niczym.

Takie wymiany obfitują dziś istnieją bardziej z każdym rokiem. A przybysz trudno jest wybrać pierwszą pracę. Moja opinia jest taka, że należy zacząć od zaufanego źródła, że ma dobrą reputację i jest, przynajmniej w pierwszej trójce wśród własnego gatunku. W związku z tym proponuję, aby wziąć pod uwagę wszystkie niuanse przykład eTXT Exchange. Opinie zasób otrzymuje w większości pozytywne, zarówno pracodawców, jak i autorów, konsekwentnie wysokie oceny i bardzo dobrą reputacją.

Ponadto, aby rozpocząć pracę jako copywriter tutaj może być ktoś, ta wymiana nie musi zdać egzamin certyfikacyjny, w celu zarejestrowania. Co w rzeczywistości potrzebują przybysza, człowieka bez doświadczenia pisaniu tekstów. I to nie znaczy, że copywriterów nie są kwalifikowane, jest dokładnie odwrotnie, ale testy są przechowywane tylko na zamówienie, często w pierwszych dniach pracy, aby zwiększyć swoje zarobki w przyszłości.

Jak zarabiać na giełdzie copywriting, jak rozpocząć

Aby rozpocząć pracę, wystarczy się zarejestrować. Rejestracja na Exchange copywriting eTXT – procedury dość standardowe, nie różni się zbytnio od tej w innych witrynach. Napełnić kolumnę z nazwą, nazwisko, utworzyć login i hasło, wprowadź swój adres e-mail. Następnie należy wybrać status „artysty”, jako autor artykułów ma dokładnie ten status na tej wymianie, określić rodzaje pracy, które chcesz wykonać: copywriting, przepisywanie, SEO copywriting, tłumaczenia. Ostatni punkt można określić, czy dobrą znajomością języka obcego. Jeśli tak, to jest duży plus. Zarobki w tłumaczeniu tekstów, zwykle znacznie wyższa. Pamiętaj, aby sprawdzić, co się mówi.

W zasadzie wszystko jest standardowa procedura jest przekazywana, teraz możesz zalogować się na swoje konto na giełdzie. Tutaj można natychmiast zobaczyć rezerwacje, które oferują pracodawcy. Są już dostępne. Na każdym z nich znajdziesz wymagania do pracy. Ten temat artykuł, długość, wyjątkowość, być może, słowa kluczowe, jak również specjalne wymagania klienta. Ponadto wskazuje rodzaj pracy (copywriting, przepisywanie, SEO copywriting, tłumaczenia) i jego koszt. Tutaj zakłada się, aby określić cenę za 1000 znaków gotowego tekstu. Ale tak długo, jak jesteś początkujący, wziąć zamówienie z dobrym wynagrodzeniem są mało prawdopodobne, aby być w stanie, jako systemu klasyfikacji nie mają już. Co robić? Przede wszystkim nie panikować. Jeśli spędzić trochę czasu na to, aby przedstawić wiele zastosowań, niektóre z klientami należy wybrać wykonawcę. Oczywiście, na początku, będziemy musieli polegać na cenie nie wyższej niż 10-15 rubli za 1000 znaków. Ale tym razem też nie przejdzie na marne, otrzymasz system oceny, zwiększa każdy napisany artykuł, który. A już z rankingu można liczyć na stopniowy wzrost kosztów pracy – im jest on wyższy, tym większe wypłaty pracy.

Więc wyjaśniam ponownie punkty, jakie są twoje działania, kiedy pierwszy raz poszedłem na giełdzie. Musisz się zarejestrować, należy wypełnić w opcjonalnym informacji o sobie, a następnie wprowadź swój osobisty szafki i bezpośrednio pod nazwą wybrać sekcja „nowe rozkazy”. Otwarte zlecenia są dostępne, gdzie można wybrać motyw blisko ciebie na piśmie. Stosowania przez naciśnięcie przycisku, czekać na decyzję pracodawcy i rozpoczyna się pierwszego rzędu, wstępne ustalenie istotnych informacji w Internecie, za pomocą wyszukiwarek.

Oczywiste jest, że od samego początku trzeba być cierpliwym, aby zdobyć renomę na rynku. W przeciwnym razie oczekiwać wstępna ocena nie jest warte bez kwalifikacji. Ale mała ocena pozwoli roszczenie o wypłatę 20-30 rubli do 1000, aby przejść dalej. Dla tych, którzy po prostu chcą, aby uzyskać wyższą opcje płatności oferowane, zbyt. Od samego początku, można postarać się o oszacowanie swoich umiejętności. Pisanie pracy testowej w celu sprawdzenia poziomu opanowania, na żądanie, jest dostępna dla wszystkich użytkowników. Aby to zrobić, przejdź do odpowiedniej sekcji bezpośrednio w biurze. Po wybraniu zadanie dostanie swoje wymagania (jak w przygotowaniu celu płatnej). Ale to zadanie nie jest wypłacane. Wyniki będą oceniane moderatorów wymiany. W rezultacie można otrzymać z wyjściowego poziomu do wysokiego (jeden do trzech gwiazdki). Aby pomyślnie przejść testy, trzeba napisać tekst prawidłowo i precyzyjnie i konsekwentnie wyjaśnić ideę. A także trzeba chęć spędzić kilka godzin, aby upewnić się, że w przyszłości otrzymywać bardziej rentownych zamówień. Jeśli pomyślnie przejść testy dla kwalifikacji poważne klienci wolą cię jako wykonawca swojej pracy. A co, jeśli nie? Jeśli nie zdać test z pożądanego rezultatu? Nie ma problemu, klienci nie będą widzieć swoją pracę. Ale będzie można wyciągnąć wnioski, trenować i podjąć ponownie próbę w każdej chwili.

Kariera copywriter

Więc ukończenie zadań klientów, codziennie będzie zwiększyć swój rating autora. Stopa ta wpływa na wartość swojej pracy w przyszłości. Ale to wciąż daje rating? Stabilne zatrudnienie, z czasem będziesz miał lojalnych klientów. Klienci, którzy lubią swoją pracę zostawi pozytywną opinię na swojej stronie, więc jest tu przyjęte, a oni wydają się wpływać na decyzje innych klientów o swojej kandydatury jako wykonawca. Wiele będzie mógł obejmować cię w swojej „białej liście”. Każdy pracodawca ma taki wykaz; Autorzy zawarte w nim, można automatycznie przyjmować zamówienia, nie czekając na wybór wykonawcy. Jak dostać się do „białej listy” klienta? Nie takie trudne – trzeba jakości pracy i oddać je na czas.

Kolejny punkt, w którym chcesz się zatrzymać. Wymiana reguluje stosunki między autorem a odbiorcą. Przede wszystkim, należy upewnić się poród. Po otrzymaniu zamówienia, na rachunek klienta jest zablokowana kwota do zapłaty swoją pracę. I w momencie zlecenia płatności otrzymasz automatycznie, już z wymiany. I wszystkie kwestie sporne, jeśli w ogóle, można zdecydować się tu w arbitrażu. Mamy rozważyć pytanie, jak zarabiać na copywriting. I jakie umiejętności mogą nadal być przydatne na giełdzie?

Jaki inny zawód na Giełdzie cenie kursu

Mówiliśmy już o tym na eTXT może być bardzo dobre przelewy. Ponadto wymagają znajomości wielu języków. Ponadto, nie ma wystarczająco dużo pracy dla korektorów i redaktorów. Jeśli masz filologiczne, edukację językową, zarobki na redagowanie tekstów mogą być bardzo dobre. Ponadto wymiany posiada artykuły sklepowe. Dla wszystkich użytkowników w systemie jest dostępna na sprzedaż pisaniu tekstów. Stopniowo, koszt wzrośnie. A każdy element sprzedawany, jako napisane w kolejności wzrośnie rating swojego autora, a więc wpływa na koszt kolejnych prac.

cena emisyjna

I wtedy dochodzimy do ciekawego pytania: ile można zarobić początkujący copywriting, jak bardzo cenione dzieło tych specjalistów? Dobry specjalista z przyzwoitym doświadczeniem, posiadające stałych klientów oraz nazwę w tym środowisku może zarobić całkiem dobrze. Jednak mówimy o przybyszów, ale do „rosnąć” na takich wysokościach, trzeba ciężko pracować. Copywriter sam średni poziom po kilku miesiącach stażu może dobrze zarobić 10-15 tysięcy rubli miesięcznie, a następnie – więcej. I kto wie, może w ciągu sześciu miesięcy, działalność ta będzie głównym źródłem dochodu.

copywriter praca: Opinie

Oczywiście, opinie na temat tej pracy można znaleźć bardzo różne. Ktoś przy pierwszej awarii zatrzymuje wszystkie próby, aby przejść do przodu. Ale może to tylko z powodu niewiedzy, jak zarabiać na copywriting. Motywowane ludzi w ciągu kilku miesięcy mogą otrzymać zlecenia na giełdzie i 60-100 rubli za 1000 i więcej, dodatkowo skutecznie sprzedać swój artykuł w sklepie.

Internet jest pełen udanych copywriterów karierze któregokolwiek z nich może być wspaniałym przykładem i bodźcem dla początkujących. Na koniec chcę doradzić początkującym nie zatrzymać w połowie drogi. A dla tych, kto myśli tylko o karierze copywriter, aby przypomnieć wam: droga na tysiąc mil zaczyna się od jednego kroku.