542 Shares 3613 views

Który dom jest tańszy budować? wybrać materiał

Wielu właścicieli często myślę o tym, jak zbudować dom tańszy. Wśród materiałów stosowanych do budowy niskiego wzrostu, nadal znajduje się w przewodzie (drewna deski), oraz rozszerzonych bloków cegieł z gliny (lowy blokami). Niewątpliwie, każdy dom będzie tańszy Jeśli budować, to na własną rękę, ale powinny one być dokładnie obliczone.


Cegła jako materiał do ścian, wytrzymałych, prawie nie podlega atmosferyczne i spalania. Tradycyjnie, grubość ścianki tego materiału jest mniejsza niż 600 mm, ale w mniejszym wykładnik jest dodatkowy zespół warstwy izolacyjnej. Przed rozpoczęciem pracy, należy zwrócić uwagę na obliczenia fundamentu, ponieważ jest odpowiedzialny za taki ciężki ciężar. Koszt instalacji fundamentów plus wynajmu załóg dla robót budowlanych nie jest całkiem oryginalny spotkać naszą prośbę o tym, jak zbudować dom tanio.

Główną zaletą drewnianych budynków – to przede wszystkim przyjazne dla środowiska. Wielu stara się budować z drewna lub bali z tego powodu. Z tego, co i jak zbudować drewniany dom może powiedzieć profesjonalistom.

Konstrukcja może być wykonana z okrąglaków lub struganego drewna. W każdym razie nie zapobiegnie dalszemu przetwarzaniu środków konserwujących do drewna. Aby pracować na budowie murów poruszały się szybciej, jako materiał, wybierz dzienniki zrealizowane w fabryce. Podczas korzystania tarcica spoin między obrzeżami będzie bardziej gęsta. Budowy domu, nie zapomnij do wykonania montażu krokwi i belek technologicznych.

Aby zabezpieczyć budynki przed próchnicą potrzeba izolacji i wentylacji. Należy zaizolować ściany i podłogi i dach. Zazwyczaj wykańczania takich domów powinno być odroczone na rok lub dwa lata czekać projekt skurczu. Cena drewna jest różna w zależności od regionu. Jeśli masz ograniczony budżet i chcesz obliczyć, jaki rodzaj domu budować tańsze, nie zostanie wybrany jako materiału budowlanego cedru lub modrzew – koszt tych skałach nad drugą niemal się podwoiła.

Tych właścicieli, którzy są ciągle myśleć o jaki rodzaj domu budować tańsze, coraz bardziej zaczął być używany do budowy dowolnych obiektów Bloki keramzytowe, bloczki betonowe, lub bloków żużel.

Mają one dobre właściwości termoizolacyjne, więc znacznie mniejszą od grubości ścianki (400 mm), w porównaniu, na przykład z cegły, zmniejszając w ten sposób obciążenie fundamentu.

Nawiasem mówiąc, wybór takiego materiału jako podstawa może służyć monolityczną płytę betonową. Albo trzeba będzie wykonać fundamenty pasek wypełnienia. Ponieważ bloki mają duże wymiary, można znacznie zmniejszyć czas budowy, a ich gładkie geometria redukuje zużycie każdej zaprawy murarskiej.

Nieważne powierzchnia domu oraz jego ilość pięter – najważniejsze, wybrać odpowiednią podstawę obciążenia, technologii i są zgodne ze środkami bezpieczeństwa! A na pytanie, jaki rodzaj domu budować tańsze, każdy odpowie inaczej, w zależności od konkretnej sytuacji.