866 Shares 1992 views

Modest Beauty Aquilegia: uprawa i utrzymanie

Miłośnicy ogrodnictwa i ogrodnicy zdają sobie sprawę z tego piękna z miękki i płyn o nazwie – „Aquilegia vulgaris”. „Co nie pamiętam” – pan może powiedzieć. Podobnie jak wiele innych kwiatów ogrodowych, to piękno ma swoją nazwę popularne – „przełom”. Cóż, pamiętasz? Jest to Aquilegia. Uprawa i opiece nad kochanką wielu podmiejskich trawniki zostaną omówione później, ale teraz pomówmy o tym, gdzie to cutie z liści i kwiatów koniczyny-Flyers.

góra gość

Na naszych trawnikach to słodkie trawa pochodziła z nizin Alp, górskiej scenerii Wyspy Kurylskie i Sachalin Wyspy. Rosną dziko i tworzy przełom w północnej Japonii. W ogóle, w jego pochodzenia jest kwiat górski, ale nie tak nieosiągalne jak szarotki. I powiem wam w tajemnicy, piękniejsze niż bohater wielu legend i mitów. Z powodu swojej miłości do gór, dzikie gatunki roślin nie zakorzeni się w naszych łóżkach. Natomiast bardzo skromny hybrydowy Aquilegia. Uprawa i dbanie o nie wymaga specjalnych umiejętności i warunków. Ona jest gotowa do zachwyci nas swoim niebieskawym liści i niezwykłych kwiatach od kwietnia do września. To właśnie w tym okresie orlik rośnie i kwitnie. Jednak niezbyt długo – kwitną trwa tylko dwa miesiące – czerwiec i lipiec.

Aquilegia kwiaty są podwójne i prosty do 10 cm średnicy, jest ogromna zmienność w kolorze – od śnieżnobiałej i złoty żółty do jasnego różu i jasny niebieski. płatki powlekania (płaty zewnętrzne) zbyt często radykalnie różnią się od systemu barw korony (wewnętrzne płatki z ostróg).

reprodukcja z orlika

Akvilegiya można odtworzyć zarówno ziarno i podzielenie buszu. Roślina jest maloletnik. Dlatego w ciągu 3-4 lat krzew powinien być aktualizowany przez podzielenie lub zastąpić młody, uprawiane z nasion, które mogą być siane wiosną lub jesienią. Nieważne, jak długo masz zaplanowane tę procedurę, to określa, jak należy to zrobić. Jeśli planowane jest wiosną siew, nasiona trzeba przygotować – dać im fajne wakacje w lodówce w temperaturze 5-7ºS ciągu miesiąca. Naukowo mówiąc, stratyfikacji. Bez tej procedury, kiełkowanie może być znacznie niższa. krzewy share trzeba Aquilegia wiosną po pierwszych pędów. Mają wystarczająco dużo czasu na aklimatyzację i kwitną w odpowiednim okresie letnim.

Preferencje dolegliwości i klomby urody

Podobnie jak wszystkie rośliny uprawne i opieka Aquilegia uprawa preferuje terminowe. Krzewy zlewnia poczują się źle w gorącym słońcu bez ochrony, ale bardzo półcień chętnie gdzieś pod drzewem z okresowymi błyskami światła słonecznego. Podlewanie Orlik powinien być wystarczający. W przypadku suchej i ciepłej pogody Cutie to jest konieczne, aby nawodnić obficie. Z niewystarczających krzewów wilgoci stracić rodzaju i bardzo szybko więdną. Karmić przełomowym powinno być, podobnie jak wszystkie rośliny, 2-3 razy w sezonie, najlepiej nawóz organiczny. Mineralny rozcieńczono łagodnym konsystencji. Na 10 litrów. Wody zaledwie 2 łyżek nawozu dla roślin kwiatowych lub łyżkę mocznik i siarczan potasu.

Wysokiej jakości formy takich roślin, takich jak Aquilegia, uprawy i konserwacji wymagają jakiś specjalny. Ta cecha jest zapobieganie zapylenie krzyżowe różnych gatunków razem. Inaczej zdegenerowanych form hybrydowych. Dlatego konieczne jest, aby odciąć łodygi kwiatów po kwitnieniu. A jeśli masz cel do zdobycia nasion, zapylanie potrzeby produkować sztuczny sposób – za pomocą pędzla. Potraktowane kwiaty powinna związać opatrunek z gazy w celu uniknięcia krzyżowego zapylania przez pszczoły lub wiatru.

Nie bardzo kapryśna Aquilegia, uprawa i pielęgnacja że moc nawet początkujący ogrodnik. Ale jest jeden punkt, który musi być brany pod uwagę. Columbine jest bardzo łatwy dotkniętych przez mszyce. Dlatego lepiej jest przeprowadzić środków zapobiegawczych w postaci prewencji rozpylania środków owadobójczych, niż jęczeć i zawołać, starając się uratować to piękno przed inwazją szkodników.