714 Shares 7974 views

Dachówka – stary, ale niezawodny wykończenie opcja

Płytki ceramiczne, a dzisiaj nadal bardzo popularne, choć rynek materiałów budowlanych ma wiele nowego oryginalnego materiału na okładziny ścian i podłóg.


Clay (jak drewno) – najstarszy materiał, który dowiedział się człowiekiem, aby obsłużyć. Kiedy okazało się płytki ceramiczne – nie jest znane. Wykopaliska archeologiczne ujawniają nowe fakty i szczegóły jego wyglądu. Niektórzy eksperci uważają, że pierwszy Dachówka była stosowana w starożytnym Egipcie, inni uważają, że analogi zastosowanych płytek Majowie, inni uważają, że po raz pierwszy zaczął stosować płytki w starożytnym Rzymie. Pomimo różnic, wszyscy naukowcy zgadzają się, że płytki ceramiczne stosowane w budownictwie przez długi czas. Nowoczesne techniki produkcji nie zmieniły się znacząco, rdzeń jest zwolniony dachówek ceramicznych. Powłoka zewnętrzna może być bardzo zróżnicowany, a podstawa jest taka sama gliny.

Dachówka szczególnie popularne w miejscach o dużej wilgotności. Ponieważ jest całkowicie odporna na wilgoć i materiały użyte do jej mocowania, również może nie być narażona na działanie wilgoci. Do tej pory, płytki łazienka to nie tylko klasyczne, ale również pomóc wykończenia. Po wszystkich płytek będzie stać przez wiele lat bez konieczności stosowania specjalnej opieki i konserwacji.

Technologia płytek ceramicznych jest bardzo prosta. Jedynym wymogiem – powierzchnia musi być płaska i czysta. Okładziny odbywa się za pomocą specjalnego kleju, który jest sprzedawany jako gotowy produkt, wystarczy dodać wody i wymieszać. Oprócz kleju, będzie musiała kolejny poziom i kielni. Klej nanosi się na płytki i ściana jest tylko pacy zębatej, aby ułatwić dostosowanie płytek. W celu uzyskania gładkiej całą ścianę może być na wysokości pierwszego rzędu, aby ustawić płaską szynę i zaczął stawiać pierwsze serie drugi raczej niż pierwszy. Plus, że takie podejście jest mniej, ponieważ klej jest zużywana. Po tym wszystkim, gdy plaster jest często tak, że ściana dolna wystaje nieco, dzięki czemu górne warstwy kleju grubsze.

Ale płytki są wykorzystywane nie tylko do dekoracji wnętrz. Elewacje jest często używany płytek ceramicznych. Ten różni się od materiału ceramicznego w wyglądzie, ale również z wypalanej gliny. Gliniane – niemiecki wynalazek. Szczególną cechą tego materiału jest to, że okładziny prawdziwe płytki klinkierowe są zawsze ręcznie. Formowanie jej kształtu i późniejszego wypalania jest kontrolowane przez człowieka, co zapewnia dobrej jakości i minimalną stwa. W obliczu przedni takich płytek chroni budynek, ponieważ ma odstraszający brud, nie blakną, nie boi się wilgoci, a także nie tworzy zarysowania.

Przy wyborze płytek ważne jest, aby zwrócić uwagę na producenta. Musi być udowodnione, że firma nie jest pierwszym roku na rynku, w przeciwnym razie pojawi się płytki na własne ryzyko, nie znając prawdy o jego jakości.