520 Shares 2651 views

Czym jest schizofrenia

Czym jest schizofrenia faktycznie nie wiem wszystkiego. Chociaż wiele słyszałem o tym. Gdzie? TV, książki, internet – tak, rzeczywiście, wiele twórczych osób próbuje wpleść go w jakiś sprytny działki. Co jest tak interesujący z chorobą? Jakie są jego funkcje? Jak oni chorują? Jakie są rodzaje schizofrenii? Na to i idź tu jesteśmy.


Czym jest schizofrenia

W rzeczywistości jest to bardzo poważna choroba psychiczna. To zakłóca ludzkiego umysłu – utracił zdolność myślenia poprawnie myśleć, aby dostrzec, co się dzieje dookoła. Pacjent nie jest już odróżnić rzeczywistość od fikcji.

Pacjenci ze schizofrenią słabo przystosowane do społeczeństwa, trudno jest znaleźć pracę, założyć rodzinę i przyjaciół. Wiele osób cierpiących na nią boją się życia, przejawem dbałości o ich osobowości jest postrzegane jako zdolne wiązać niebezpiecznymi konsekwencjami. Czy to możliwe, aby kontrolować objawy schizofrenii? Tak, jest to możliwe. Należy jednak pamiętać, że leczenie może trwać latami.

Czym jest schizofrenia? Wiele osób myli go z rozdwojenie jaźni. W rzeczywistości – jest to absolutnie różne choroby, z których każdy ma wiele własnych cech. Małe podobieństwa.

Schizofreników mogą całkowicie stracić kontakt z rzeczywistością. To zaburzenie psychiczne mogą tworzyć takie złudzenia, od którego trudno się pozbyć. uchwycić ich umysł i nie pozwalają osoby do normalnego życia.

Świat schizofrenika – konglomerat dźwięków, obrazów, myśli, zjawisk. Schizofreników często zachowują się dziwnie, to jest bardzo trudne, a nawet obsceniczne. Ogólnie rzecz biorąc, ta choroba jest bardzo charakterystyczne wahania nastroju, który, oczywiście, wpływ na zachowanie. Spokojnie czyta książkę w drugiej osoby może zacząć niszczyć wszystko wokół, a potem usiąść i płakać. Emocje nie są powiązane – to jest niemożliwe do przewidzenia.

schizofrenia każdy pacjent przejawia się na różne sposoby. W niektórych przypadkach może to potrwać od pierwszego zaostrzenia, w innych – objawy będą nawiedzać osobę aż do końca swoich dni. W drugim przypadku jest to możliwe i że pacjent między epizodami psychotycznymi doprowadzi całkiem normalne życie.
Objawy choroby są nietrwałe. Schizofrenię charakteryzuje nawrotów i remisji.

rodzaje schizofrenii

Tak naprawdę to określenie odnosi się do wielu chorób. Czym jest schizofrenia? To nic więcej niż grupy podobnych zaburzeń psychicznych. Mają zarówno objawy indywidualnych i wspólnych. Oto jego warianty:
– niezróżnicowana. Charakteryzuje się objawów różnych typów schizofrenii – stąd nazwa;
– schizofrenia paranoidalna. Charakteryzuje się ona obecnością pacjentów z jednym lub kilkoma natręctw lub urojenia. Ponadto, możemy mówić o fałszywych przekonań. Często te myśli są związane z zbliżającym się niebezpieczeństwie lub prześladowań. Z tym wszystkim emocji i myśli o tych samych pacjentów, jak u osób zdrowych;
– zdezorganizowaną, schizofrenię. Myśli i mowy niespójne, niekonsekwentne. Zachowanie jest często niewystarczające. Pacjent może zachowywać się głupie, nielogiczne, dziecinne. Warto również wspomnieć, że zachowanie nie jest uporządkowany. Utraciła zdolność do pracy i wykonywania jakichkolwiek działań (czasami nawet bardzo prosty);
– katatonicznej schizofrenii. Najbardziej uderzającą w tym przypadku są objawy fizyczne. Jego główną cechą – pacjent jest unieruchomiony, reakcja na otaczającą rzeczywistość brakuje. Objawy mogą być przypisane do prostego niechęć do przemieszczania się;
– resztkowe schizofrenii. W tym przypadku, objawy mogą być prawie niezauważalne. Tak, pacjent może dręczyć halucynacje, dziwaczne myśli, ale będzie występować w łagodniejszej formie niż w jakiejkolwiek innej schizofrenii.