826 Shares 7208 views

Najlepszą analogią „Marvelon”. Opinie na temat analogów „Marvelon”

Antykoncepcja hormonalna – niezawodnym sposobem ochrony przed niechcianą ciążą. Obecnie ogromną popularnością pigułki, które nie tylko zapobiegają owulacji, ale również mają działanie terapeutyczne. „Marvelon” jest jednym z przedstawicieli doustnych środków antykoncepcyjnych. Preparat składa się z kilku składników czynnych. Jeśli to konieczne, można odebrać nie mniej skuteczną wersję „Marvelon”. Rozważmy instrukcje dotyczące korzystania z oryginalnych narzędzi i popularnych alternatyw.

Opis preparatu

Większość kobiet na całym świecie wolą stosować antykoncepcję doustną. Jest to skuteczna ochrona przed niechcianą ciążą prowadzone przez ruch ciała substancji hormonalnych. Tabletki wpływają na proces owulacji i zapobiegania przenikaniu płciowych męskich gamet zmieniających strukturę błony śluzowej szyjki macicy. Skuteczność połączeniu antykoncepcyjnego jest „Marvelon”.

Instrukcje użytkowania, prawdziwych odpowiedników – ważne informacje, które powinny być znane każdej kobiety, którzy zdecydowali się skorzystać z tej funkcji. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na skład tabletek. Skojarzony preparat ma działanie antykoncepcyjne przez dwie substancje – dezogestrel i etynyloestradiol. Elementy te są w pełni syntetyczne i są substytutami dla estrogenu i progesteronu – naturalne hormony.

Zasada działania

Hormonalnej antykoncepcji działa bezpośrednio na proces dojrzewania oocytów i hamuje owulację. Elementy leki zwiększają wytwarzanie śluzu szyjkowego, co nie nadaje się powierzchni macicy do mocowania zapłodnionego jaja.

Lek ten, oprócz funkcji ochronnej wykonuje również szereg użytecznych działań:

 • Prowadzi to do normalnego cyklu miesiączkowego;
 • eliminuje bóle menstruacyjne;
 • Zmniejsza to ryzyko dysplazję formacji;
 • jest zapobieganie procesów zapalnych;
 • To zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia niedokrwistości związanej z niedoborem żelaza.

Czy jest jakiś tani analog „Marvelon”?

Produkować hormonalne środki antykoncepcyjne w Holandii, który, oczywiście, odzwierciedlenie w jego wartości. Cena jednego pakietu waha się od 1580-1900 rubli. Na blister zawiera 21 tabletek. Ta ilość jest wystarczająca do zastosowania w jednym cyklu miesiączkowego. Wysokie siły lotnicze wiele kobiet do wyboru analogowy „Marvelon” tańsze. Takie leki wytwarzają, i mają takie same właściwości. Jednakże, na własną rękę, aby zastąpić lekarza receptę lek jest bardzo niebezpieczne. Mimo wszystko, w takich tabletek zawierają hormony, które mogą prowadzić do występowania działań niepożądanych.

Przez popularne analogów „Marvelon” obejmuje następujące narzędzia:

 1. "Novinet" (850-920 rubli).
 2. "Three-Miłosierdzie" (800-850 rubli opakowaniu).
 3. "regulonie" (800 rubli).
 4. "Mersilon rubli" (1300-1400).

Te doustne środki antykoncepcyjne składają się z tych samych składników czynnych, jak oryginalnego leku.

„Novinet” – jakie środki?

„Novinet” są często przepisywane zamiast pigułek „Marvelon”. Instrukcje stosowania analogów pozwala podjąć w przypadku, gdy lek nie pasuje do konkretnego pacjenta.

Według reakcji, lek „Novinet” są lepiej tolerowane przez organizm z powodu obecności w kompozycji dawka etynyloestradiolu. Jedna tabletka zawiera tego składnika 20 ug, 10 ug za „Marvelon”. „Novinet” zawiera 150 mikrogramów dezogestrel. Zasada działania hormonalnych pigułek jest powstrzymanie lyuteotropina pokolenie i hormon folikulotropowy. Hormony te są po prostu odpowiedzialny za owulację. Kanał śluz szyjki macicy staje się bardziej lepki, co zapobiega promocji plemników.

Minimalna dawka etynyloestradiolu zmniejsza ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, takich jak bóle piersi, przyrost masy ciała i nudności. Stosowanie tabletek nie tylko zapobiegania ciąży, ale także poprawić stan skóry (wyeliminować tłuste i wysypka), przywrócić cykl miesięczny, zmniejszenie utraty krwi podczas miesiączki.

Przeciwwskazania

Niektóre problemy zdrowotne są przeciwwskazania do stosowania hormonalnych środków antykoncepcyjnych na podstawie dezogestrel i etynyloestradiolu. Tak więc analog „Marvelon” w sobie oryginalnego urządzenia nie mogą być stosowane w obecności pacjenta:

 • ciąża;
 • nadwrażliwość na składnikach;
 • Ciężkie wątroby i patologii nerkowych;
 • krwawienie z pochwy;
 • zakrzepica, choroba zakrzepowo-zatorowa;
 • cukrzyca, chorób naczyniowych, a następnie;
 • toczeń rumieniowaty układowy;
 • galaktozy nietolerancji;
 • nowotwory;
 • dławica piersiowa;
 • Poziom cholesterolu we krwi;
 • migotanie przedsionków;
 • nadciśnienie.

Nie wyznaczył takich leków palenia kobiety po 35 lat. Jest odroczyć stosowanie hormonalnych tabletek laktacji.

„Regulonie” lub „Marvelon”?

Lek wytwarzany w Holandii jest dość drogie i dlatego nie są dostępne dla wszystkich pacjentów. Aby uzyskać ten sam efekt terapeutyczny, należy zwrócić uwagę na substytutów narkotyków "Marvelon". Analogi składzie ma mniej wyraźny efekt, ale jest kilka razy tańsze. Jeden z tych analogów jest „Regulon” – połączony antykoncepcyjny.

Zgodnie z instrukcją, te dwa leki mają ten sam skład. Zawierają one 150 mikrogramów dezogestrel i 30 mikrogramów etynyloestradiolu. Składniki skutecznie zapobiegają wystąpieniu dojrzewania płciowego żeńskich gamet, zmniejszenie utraty krwi podczas miesiączki, borykają się z problemami skórnymi regulują cykl menstruacyjny. Przed stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych powinny skonsultować się z ginekologiem.

opinie

„Regulonie” dla wielu kobiet – jest to najlepszy analog „Marvelon”. W przeciwieństwie do innych narzędzi, to praktycznie nie powoduje skutków ubocznych i ma rozsądną cenę. Lek chroni przed ciążą. Jednocześnie można spotkać niektóre z negatywnych opinii. Zazwyczaj są one związane z wystąpieniem krwawienia acykliczne początkowo otrzymywanie pigułki. Eksperci twierdzą, że cykl jest całkowicie normalne w ciągu 3-4 miesięcy, a coś takiego nie powinno spowodować panikę wśród kobiet. Jednak zasięgnąć porady lekarza stoi.

„Trzy-Mercy»

Kolejny niedrogi polityka cenowa antykoncepcji – „Trzy-Miłosierdzie”. Charakterystyczną cechą tego preparatu jest różne stężenia dezogestrelu. Tak więc, tabletki żółty kolor zawiera 50 g, czerwonym – 100 mikrogramów, i maksymalnej koncentracji koloru białego granulatu – 150 mikrogramów. Lek trójfazowy "Three-Mercy" – współczesny odpowiednik "Marvelon".

Biorąc tabletki konieczne jest, zgodnie ze schematem podanym na opakowaniu. W pierwszym dniu miesiączki powinny pić żółtą pigułkę. Zaleca się przyjmowanie leku w tym samym czasie. Po 7 dniach, trzeba zażyciem pigułki czerwone, a tydzień później będzie pasować wszystkie białe pigułki.

zalecenia

Jeśli odbiór był brakowało pigułki antykoncepcyjne, jej pić od razu, gdy pojawiła się okazja. Pić kolejną tabletkę o zwykłej porze. Zacznij nowy pakiet należy natychmiast po zakończeniu poprzedniego.

W niektórych przypadkach „Marvelon” analog stosowany w celu opóźnienia wystąpienia miesiączki. Taki preparat będzie w rzeczywistości, gdy białe tabletki kontynuować odbiór przez kolejne 7 dni.

skutki uboczne

Hormonalne środki antykoncepcyjne doustne często powodują skutki uboczne. Zazwyczaj ich występowanie jest związane ze złym odebrać przygotowanie do konkretnej kobiety. Optymalna ochrona przed niechcianą ciążą jest określenie tylko ekspertem, o zbadanie pacjenta.

Krwawienie z pochwy pomiędzy cykle miesiączkowe, przyrost masy ciała, bóle brzucha, nudności, zawroty głowy, wymioty – pierwsze oznaki, że lek nie nadaje się kobieta. Kobiety często skarżą się, że pigułki zmniejsza popęd seksualny. W takich przypadkach lekarz musi wybrać analog z mniejszą dawką hormonów w kompozycji. Przy wymianie antykoncepcyjny jest ważne, aby przenieść się do nowego obiektu poprawnie.

Jest bardzo niepożądane wziąć tabletki w celu zapobiegania ciąży bez recepty ginekologa. To zazwyczaj prowadzi do nieprzyjemnych konsekwencji i poważnych zdarzeń niepożądanych. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę oddziaływanie hormonów z innymi lekami.