85 Shares 8894 views

Przepis na cannelloni.

Cannelloni – jest to jedna z odmian słynnego włoskiego makaronu, w wyglądzie i zawartości przypominający dużą nadziewane makarony.


Przepis na cannelloni jest niezwykle proste. Rury – pasta około dziesięciu centymetrów, a trzy średnicy – czterech centymetrów wypełnione mięso, warzywa lub mielonej ryby, ułożone w kształcie wypełniona sosem i piecze w piecu. Proste, choć kłopotliwa sprawa. Czasami cannelloni wykonać powłokę.

sztuka gotowania przejawia się w odpowiednim doborze składników mielonego i pasujące sosem, który, oczywiście, otwiera wiele możliwości twórcze.

Poniżej znajduje się klasyczny przepis na cannelloni pod beszamelem. Mielone mieszany składający się z piersi kurczaka i grzybów Champignon.

Przepis na cannelloni

składniki:

 • kości kurczak (białe mięso) – 300-4000 g
 • Grzyby świeże grzyby – 200-300 gramów
 • Olej roślinny do smażenia – 2-3 łyżki (stołówki)
 • zielenie – belki (pietruszka, koper)
 • przyprawy smaku (sól, mielony czarny pieprz, kolendra, gorczyca)
 • cannelloni makaron – jedna paczka (to jest mało prawdopodobne, aby odejść całkowicie)
 • ser smak bez jasny

Składniki na sos beszamelowy:

 • 80-100 gramów świeżego masła niesolonego
 • mąka pszenna – 3 łyżki
 • mleko – 700-800 gramów
 • przyprawy – sól, pieprz mielony

Preparat Cannelloni:

Moje piersi kurczaka, mielone lub pokroić na bardzo małe kawałki. Moje grzyby, obsushivayut, pokroić na małe plasterki.

Panewka wlać olej roślinny, umieścić wypełniającym i łagodnie mieszając, prażone go przez 3-5 minuty. Dodać grzyby, dusić razem przez kolejne 4-5 minuty. Doprawić przyprawami.

Zieloni drobno krojone, dodać do gotowego farszu, wymieszać do uzyskania jednorodnej masy.

Cannelloni makaron przygotowany zgodnie z zaleceniami producenta (jest podany na opakowaniu). Jeśli to konieczne, należy lekko wstępnie czyrak rurek makaronu (lub powłok). Wypełnij pasty mięsnej, uważając, aby nie uszkodzić formularza.

Przygotowanie beszamelem. Aby to zrobić, rozgrzać na patelni i rozprowadzić olej na nim. Kiedy masło się rozpuści, dodać mąkę. Smażyć i mieszano przez 3-4 minuty. Rozpoczynamy delikatnie dodać mleko (małe porcje o objętości łyżki 3-4). Starannie wymieszać każdy kawałek, upewniając się żadne grudki są tworzone. Gotowy sos sól, pieprz.

Piękny kształt (co przyniesie do stołu) leżał jeden wiersz cannelloni, wlać sos beszamelowy. Rozkładają drugą warstwę pasty mięsnej, sos napełnić ponownie. Pokrycie z folii w postaci umieścić w piecu. Piec powinien być już ocieplony. Piec w temperaturze 175-180 ° C, Czas określona jest przez producenta makaronu.

Trzeć na tarce ser. Bierzemy formularz z pieca. Posypać Cannelloni gęsta warstwa sera i ponownie umieścić w piecu przez 5-7 minut (do lekko rumiane i serów topionych).

Danie jest gotowe.

Czasami Cannelloni wykonane w postaci skorup jest tak duży, że część pasty może zawierać dwa (lub nawet jeden) wypełniona „spaghetti”. W tym przypadku, każdy kawałek ma być pieczony oddzielnie. Podawać je na talerzu, dodatkowym sosem podlewania przed podaniem.

Wybór, jak gotować cannelloni, polegać na gusta swoich bliskich. Farsz do makaronu może służyć szeroką gamę produktów. Klasyczne przykłady (inne niż opisane powyżej) jest kombinacją pomidorowym, mozzarellą i sosem śmietanowym bazylii – opcja dla wegetarian.

Możliwe przepis na cannelloni ze słodkim nadzieniem. W tym przypadku, farsz składa się z delikatnego twarogu, jabłka (lub owoce) cukru i orzechów. Sauce – karmel czy czekolada. Jednak nie ma pewności, że ten deser ma włoskie korzenie.

To, oczywiście, nie należy przestać. Ważne jest, aby uzyskać przyjemność kreatywności i nowych i niezwykłych potraw.