892 Shares 1289 views

Długie godziny pracy

Zgodnie z drugiej części artykułu 91 TC, czas działania człowieka nie powinno być w tygodniu więcej niż 40 godzin, niezależnie od tego, czy shestidnevka pięć dni.


Oprócz ogólnej koncepcji trybach czasu dostarcza definicji Kodeksu Pracy i taki reżim jako długich godzin pracy. Jeśli jest to konieczne, pracodawca może dać wskazówkę, aby przyciągnąć pracowników do wykonywania dodatkowych zadań. Tak, długie godziny pracy – kontynuacja pracy po tym jak z czasem się do pracy wcześniej. Taka decyzja została podjęta nie tylko do kierownictwa. Umowa, regulacja lub układ zbiorowy ustalić listę tych pozycjach, na których pracuje pracownik może być w obliczu takiego dnia roboczego. Weź tę listę, a biorąc pod uwagę opinie związkowej lub innego organu reprezentującego interesy na rzecz pracowników i ochrony ich praw.

Umieścić długie godziny pracy dla pracowników, którzy wykonują funkcje organizatorów, menedżerów. Są także osoby, których czas pracy nie może być dokładnie uwzględnione, lub te, które zarządzają nimi niezależnie. Jeśli działa z prawem nie przewiduje czegoś innego, to co do zasady nie zostały zatwierdzone przez długie godziny pracy. Taki reżim, na przykład, mogą mieć kierowców pojazdów (samochody osobowe), w uzupełnieniu do Taksówkarze; sterowniki wypraw, które są wysyłane do badania, geologicznych, topograficznych i geodezyjnych prac w tej dziedzinie.

Osoby, które mają długie godziny pracy, nadal muszą być ładowane w taki objętości prac, które mają czas, aby to zrobić w zwykłym czasie pracy. Również szef nie jest w porządku, aby dać podrzędną pracę, które nie są ujęte w jego gestii. Pracownik, okresy Samodozujący pracy i odpoczynku, nie trzeba żadnych dodatkowych poleceń pracodawcy.

Reguły, które definiują początek dnia pracy i końcu przerwy na posiłki i odpoczynek, uwzględniają działanie czasu, stosuje się podporządkować dzień roboczy który nieregularne. Podobnie jak każdy inny, nie spocznie na wakacje i weekendy.

Absolutnie wszyscy pracownicy mogą liczyć na to, że w razie potrzeby, zarządzanie da im corocznego urlopu – określoną liczbę dni (za wyjątkiem świąt), wolnego od wydajności i zaprojektowane odzyskać. Okres ten jest wypłacany. Ponadto pracownik jest zachowana, a wynagrodzenie i stanowisko. Jeśli niewolnik podpisał umowę o pracę z pracodawcą, roczny urlop w wakacje jest zagwarantowane mu przez państwo.

Zwyczajne wakacje mogą być uzupełniane raz w roku, jeszcze jeden, i zapłacił za nieregularne godziny pracy. Czas jego trwania jest określony w umowie o pracę lub specyfiki regulacji w zespole, ale to nie może trwać krócej niż trzy dni.

Artykuł 116 TC jest raz w roku pod warunkiem dodatkowego urlopu za nieregularne godziny pracy, jak również do tych osób, których praca związana jest z niebezpiecznych i szkodliwych warunkach, charakteru odróżniającego; dla osób pracujących w warunkach klimatycznych dalekiej północy lub w obszarach, które są równe tym. Niektóre przypadki dla reszty to może być określone przez prawo federalne.

Według 1 godziny. 119 artykułów, w którym określono zasady udzielania urlopu dodatkowego, oprócz głównego, czas jego trwania zależy od warunków umowy zbiorowej. Należy uwzględnić i ciężkiej pracy, a jego objętość i inne warunki, które odpowiadają pozycjom.

Każdego roku dodatkowy, oprócz głównego, pozostawić podano dla celów jakoś zneutralizować lub przynajmniej zrekompensować efekt trybów specjalnych, mających wpływ na zdrowie pracowników.