351 Shares 965 views

Tłuszcz: co produkt jest i jak gotować

Żywność powinna być nie tylko użyteczne, ale także smaczne, przyjemności podczas jedzenia. W przeciwnym razie, to używanie nie, jeden kosztuje tylko pieniądze, czas i wysiłek. A co może być bardziej smaczne, gdy są głodne niż kawałek smakowej słony boczku, przyprawiony pieprzem, ale na plasterek świeżej czarnej hlebchika?

Boczek i smalec

W Niemczech, na Węgrzech, w Polsce, jest szczególnie popularny bekon. Co to jest – można zapytać. To przekłada słowo jak wszystkie tego samego tłuszczu. Ale nie wszystkie, i gotowane w sposób szczególny. Po pierwsze, na boczku jest dobre tylko smalec. Powinien on być na tyle gęsta, choć łagodne. Najlepiej nadaje się do tego celu warstwy podskórnej. Po drugie, ważne jest, aby pamiętać o plamce, która jest koniecznie słony boczek lub solone i wędzone. Po trzecie, w jego przygotowanie nie można zrobić bez użycia przypraw. W toku są tradycyjne: liść laurowy, ziele angielskie i pieprz gorzki. Plus, tych, którzy wolą gospodyni, jeśli produkt jest wykonywana w domu. I jeszcze chcę dodać o plamce, która jest ważną częścią ogromnej liczby przepisów. Jest oddany do wielu potraw, na przykład zbóż, grochu i fasoli zupy, oni nashpigovyvayut mięsa, aby nadać jej kruchość i smak. I, oczywiście, jeść ot tak, w formie, w jaki sposób produkt otrzymuje się po solenie. Nawiasem mówiąc, narody wschodniosłowiańskich, aktywnie spożywanie tłuszczu w żywności, nie nazywaj go tłuszczu. Co to danie blisko do naszej kuchni narodowej, stało się jasne, gdy pierwsze książki kucharskie, które ujawniają sztukę przygotowywania różnych potraw.

Jak marynowane boczek w domu

Przepisy jak zrobić sam produkt naturalny, w domu, bardzo dużo. Na początek najłatwiej. Zgodnie z tłuszczu smalec wieprzowy pochodzi z kołpakiem i z bocznych części tuszy. Podcherovok już nadaje się do renderowania na smalec, kiełbasy i inne produkty. Cięcie przedmiotu obrabianego do tego samego pasma lub bloki po10-12 cm i szerokości 20-30. Jeśli są warstwy mięsa – wielkie, można uzyskać jeszcze bardziej smaczne. Każdy kawałek hojnie pocierać ze zwykłej soli kuchennej. Tylko największe i non-jodowana (inaczej tłuszcz zamieni ciemne, rdzawe plamy i nieprzyjemny smak). Spróbuj prisolit wszystkich 4 stron z barów. Następnie PONOSISZ szeroki naczynie emaliowane lub miski. Jej dolna również posypać solą. Tkanina ustanowić warstwy tłuszczu. Każda warstwa może prosalivat. Pokrył je wyciąć wzdłuż plasterki czosnku, pieprzu i liści laurowych. Jeśli chcesz okazały węgierski boczek, pocierać każdy kawałek papryki boczek (papryka). Następnie tłuszcz będzie musiał prokoptit.

marynowanie

Gdy pan jest pełna, przykryć czystą szmatką lub czapki, w górnej części ładunku i opuścić kuchnię przez 4-5 dni. Salo powinien stać przez dłuższy czas w temperaturze pokojowej, a także impregnowane przypraw. Obserwowani przez kawałki Shift: góra – dół, i vice versa. Przynieś patelnię do piwnicy, lub umieścić go na dolnej półce w lodówce. Boczek powinien być w chłodzie tygodnie 2-3. Kawałki są grubsze i bardziej, im dłużej solenie. Dlatego też, preparat może być w przybliżeniu. Gotowe tłuszcz miękki, łatwo wchodzi w meczu. Teraz wyciąć nożem shkurochku zeskrobać nadmiar soli, pokroić na cienkie plastry i ciesz się!

Przepis na „szybko”

Jest to również bardzo proste i szybkie do przyrządzenia boczek w ten sposób. Salo umieścić w lodówce, aby go trochę lepiej podmorzlo cięcie. Podzielić go na paski dokładnie solą 4-5 cm .. Potem, jak dokładnie natrzeć pieprzem. Możliwe jest drobno złamać suchy liść laurowy, wziąć kolendrę, paprykę, poprzez Spadefoot zgnieciony ząbek czosnku, dobrze wymieszać i natrzeć tym składzie każdej poprzeczkę. Ponadto mięso tłuszcz może dokonać cięć i inwestować w nich czosnek i liście laurowe. Przyszłość trzeba otłuszczenia i pozostawić na 7-9 godzin w lodówce. Następnie około połowy lub nieco więcej (w zależności od sztywności produktu) gotować na parze lub prokoptit. Chęć sprawdzenia meczu lub wykałaczki. Następnie tłuszcz pozostawia się do ochłodzenia, „relaks”. I służyć.