525 Shares 4007 views

Chleb przepisy na chleb maszyna w domu

Ostatnio, coraz więcej gospodyń mówimy o maszynie do chleba. Niektórzy uważają, że to bzdura, a inni wręcz przeciwnie, przekonany o potrzebie takiego urządzenia w domu. W rzeczywistości, urządzenie chleb jest bardzo łatwy w użyciu, robią całą pracę samodzielnie, nie dostaniesz brudne naczynia, wszystko jest czyste, głównym zadaniem – jest wypełnienie niezbędnej ilości wszystkich składników w piecu, a cztery godziny później można dostać świeże i smaczne pieczywo.

Chleb przepisy na chleb maszyna

Przepisy na chleb maszyna, istnieje wiele, zarówno proste i dodanie dodatkowych składników (rodzynki, kminek, cebula, dynia). Chcemy zaoferować wam, że tak powiem, podstawowy przepis na każdą okazję.

Dla niego podjęcia następujących czynności:

 1. Szklanka ciepłej wody (około czterdziestu pięciu stopni).
 2. Suchych drożdży (rozpuszczonej) – 1,5 łyżeczki ..
 3. Cukru (proszkowe) – 3 łyżki. l.
 4. olej roślinny (rafinowany, niekoniecznie) – 4 łyżki. l.
 5. Biała mąka pszenna (lepsza premia za piekarnia) – 3 kubki.
 6. Sól sodowa vulgaris – 1-1,5 h L ..

Zaczerpnięte z wielu produktów powinien dostać bochenek chleba o wadze stu gramów. Wytwarzanie prowadzi około czterdziestu minut, a kolejne dwie godziny, trzeba, aby spowodować ciasta.

Na dnie urządzenia chleba rozpuścić wodę z drożdży i cukru, a następnie pozostawić do warzenia mieszaninę dziesięciu minut. Następnie dodać masło, mąkę i sól. Wybór trybu głównego i naciśnij przycisk Start. Teraz pozostaje tylko czekać aż nasze ciasto jest gotowe.

Jak widać, receptur chleb maszyna chleb nie są skomplikowane. Dla ciebie, w rzeczywistości wszystko zrobić maszynę cud. Nie ma potrzeby, aby dostać w swoje ręce brudne i zagnieść ciasto.

Chleb przepisy na chleb maszyna „Moulinex”

Gotowanie ekspres do pieczenia chleba „Moulinex” jest w rzeczywistości, nie różni się od procesu konwencjonalnego, z wyjątkiem, że wszystko jest o wiele łatwiejsze. Jednak chcemy zaoferować sprawdzony przepis, który zawsze okazuje się świetnie. Do wytwarzania takich produktów wziąć:

 1. Drożdże prasowane natychmiastowy – '10
 2. Łyżka cukru.
 3. Biała mąka pszenna – 650 g
 4. Sól na dyskrecji. Jest to kwestia gustu.
 5. Jajka – 1 szt.
 6. Olej – 3 łyżki. l.
 7. Szkło ciepłej wody.

Do pieczenia użyć programu głównego. Rezultatem jest bochenek chleba ważącego osiem gramów.

Przygotowanie chleba w ekspres do chleba „Kenwood”

Chleb przepisy na chleb maszyna „Kenwood BM 250” są dość zróżnicowane. Podczas gotowania gospodyni zastąpić niektóre składniki, dodać nowe, dlaczego istnieje więcej nowych opcji pieczenia. Chcielibyśmy zaoferować Państwu przepis Darnytsa chleb, gotowane w maszynie do chleba.

Potrzebujemy:

 1. Biała mąka pszenna (lepiej kupić produkt o wyższej grupy zaszeregowania) – 360 g
 2. Mąki żytniej ciemny – 150 g
 3. Zakwas (zamiast zwykłych drożdży) – 300 g
 4. Honey – jedna pozycja. l.
 5. Wody – 265 ml.
 6. Zol – 1-1,5 h L ..
 7. Suche drożdże zwyczajne – 1,5 łyżeczki ..
 8. Olej – Artykuł 2.5. l.

masło miód i wodę (150 ml), mieszać, dodać pozostałą wodę. Następnie mieszaninę wylewa się do formy i dodać do masła, mąka, sól i drożdże. Ugotować w maszynie do chleba trzeba naciskając tryb dla chleba żytniego. Okazuje się wspaniałą ciemną skórkę.

Biorąc pod uwagę receptury chleba na chleb maszyna, należy zauważyć, że jest przygotowany nie tylko przy użyciu drożdży suszonych, mogą one zastąpić zakwasu serum, świeże drożdże.

Szwajcarski chleb przygotowuje się dość proste, ale okazuje się bardzo smaczne.

Będziemy potrzebować następujące produkty:

 1. Masło wcześniej zmiękczony – 120 g
 2. Krem – 140 ml.
 3. Sok z połowy cytryny.
 4. dobrej jakości mąki – 650 g
 5. Mleko (rozgrzany) – 150 ml.
 6. Świeże drożdże – '30
 7. Jajka – 1-2 sztuk.
 8. Cukier – '55
 9. Małe sól (do smaku).
 10. Nasiona lnu i sezamu.

W misce zmieszać śmietanę i sok z cytryny, pozostawić na kilka minut. Następnie wlać mieszaninę do chleba, wlać mleko, dodać jajka, mąkę, masło, sól, cukier.

Nasiona lnu i sezamu może być posypane na chleb przed pieczeniem, ale to tylko na żądanie. Można gotować w trybie głównym. Chleb okazuje się bardzo delikatne, smaczne, kremowy. Ważne jest, że mąka było dobrej jakości, bo to zły produkt jest w stanie zepsuć wynik.

Zamiast epilogu

Każdy, kto docenia i kocha domowe ciasta, pieczenia chleba chcieli. Przy jego pomocy można gotować wspaniały chleb i nie tylko on. Są zupełnie różne przepisy na chleb maszyna: żyto lub pszenica, drożdże lub zakwas, klasyczny lub z różnymi dodatkami. Kochanki dodaje się do smaku i ich składniki: warzywa, cebula, czosnek, przyprawy, ser, orzechy, nasiona. Wypróbuj go i przepisy na maszynie chleba i poczuć różnicę między fabryce i przygotowane w domu chleba.