658 Shares 1003 views

Brakujące system operacyjny: co zrobić z błędem?

Jednym z najbardziej nieprzyjemne i spowodować szok wiadomości użytkownika, gdy system operacyjny jest pojawienie się systemu operacyjnego Missing czarny ekran linii. Co c „NBV, nie wiem wszystkiego, w rzeczywistości wydaje się być wczoraj czy komputer działa perfekcyjnie, a nic takiego nie zostało zauważone. Ale nie rozpaczaj. Oczywiście, problem i mogą być bardzo poważne, zwłaszcza jeśli chodzi o fizyczne uszkodzenie dysku twardego, ale w wielu przypadkach, jeśli usterka nie jest związany z dyskiem twardym, to jest możliwe, aby wyeliminować kilka nieskomplikowanych technik.

Pobierz: Brak systemu operacyjnego. Co oznacza ten błąd?

Najpierw kilka słów o tym, że to wszystko jest porażką. Jak pan wie, że komputer posiada dysk twardy w pierwszej kolejności, specjalną partycję systemową, w której się zainstalowany system operacyjny, a po drugie – partycji rozruchowej i nagrania, które są odpowiedzialne za starcie systemu operacyjnego.

Więc, co zrobić z Missing systemu operacyjnego? Niech po prostu przetłumaczyć ten ciąg. Jeśli będziemy postępować z dosłownym tłumaczeniu oznacza to utraty systemu operacyjnego. Innymi słowy, komputer ma dostęp do rekordu rozruchowego, bezpośrednio do programu ładującego i partycji systemowej i zainstalowany system operacyjny znajdzie. Dlaczego?

Gdzie działa system? Brakujące system operacyjny: przyczyn awarii

Rzeczywiście, gdzie może uciec od systemu operacyjnego, jeśli użytkownik nie go zresetować, nie usuwaj plików systemowych i nie wywołuje żadnych działań, które, jego zdaniem, może mieć wpływ na wydajność systemu operacyjnego? Niestety, w większości przypadków, opinia ta jest błędna. Fakt, że sam system nie jest odporny na uszkodzenia, poza kontrolą użytkownika.

Ale załóżmy, że użytkownik widzi na ekranie komputera na początku brakujących linii systemu operacyjnego. Co zrobić z błędem – będzie jasne po ustaleniu przyczyny jej występowania. A wśród nich jako głównego są następujące:

  • nieprawidłowe ustawienie priorytetu rozruchu w BIOS-ie;
  • nieprawidłowe parametry i tryb inicjalizacji dysku twardego;
  • Błędy na dysku twardym;
  • Sektory załadunek i uszkodzenia bagażnika;
  • Zużycie dysku twardego;
  • Wpływ wirusów.

Rozwiązywanie problemów za pomocą ustawień BIOS-u

Jednym z najczęstszych problemów jest nieprawidłowo ustawiony priorytet rozruchu, a wielu użytkowników po prostu o nim zapomnieć. Być może po raz ostatni użytkownik po prostu grać w gry z wykorzystaniem nośników wymiennych (np DVD), można skonfigurować BIOS «» poleciał się, kto wie …

Ale wracając do Missing błędu systemu operacyjnego. Co robić w najprostszym przypadku? Jest to konieczne, gdy zaczniesz używać klawisza lub kombinacji klawiszy i wprowadź podstawowy system wejścia / wyjścia, zwany BIOS.

Tutaj trzeba znaleźć partycji rozruchowej (zwykle o nazwie Boot, Boot Sequence Boot Priority, a nawet raz w tym duchu) i spojrzeć na kolejności urządzeń, z których wykonane start systemu operacyjnego. Załóżmy, że na pierwszym miejscu listy zainstalowanych DVD-ROM (napęd optyczny), drugi odsłoniętej wymiennego urządzenia USB, a tylko trzeci dysk twardy HDD jest zgodny (twardy dysk).

Powiedzmy, że w tej chwili w napędzie dysku optycznego nie jest (lub nie jest to dysk systemowy jest włożona, na przykład z grą) lub dysk flash USB port USB jest włożona, znowu, nie jest dystrybucja startowy i zwykłe pliki. Okazuje się, że te media lub rekordy rozruchowe, albo sam program rozruchowy, nie mówiąc już tam system operacyjny, który ostatecznie prowadzi do pojawienia się linii Brak systemu operacyjnego. Co robić w takiej sytuacji? Opcje mogą być dwa: albo usunąć wszystkie nośniki wymienne, i zrobić restart, lub ustawić jako pierwszy dysk twardy urządzenia (w BIOSie na linii urządzeń 1-st Boot powszechnie używane klawisze PgUp / PgDown, ale czasami mogą być inne kombinacje, aby przesunąć linię HDD niższego do wyższego położenia). Po zapisaniu ustawień przez naciśnięcie klawisza F10 (Save & Exit) i potwierdź Zapisz lub OK (Y) zostanie ponownie uruchomiony. Jeśli problem był w tym, zniknie.

W skrajnym przypadku trybów SATA HDD można ustawić dla parametru zamiast IDE AHCI, czasami eliminuje ten problem.

Problemy z dyskiem twardym

Gorzej, gdy przyczyną jest sam dysk. Możliwe jest, że w tym przypadku mogą pojawić Missing linii systemu operacyjnego. Co robić? Znowu, może to być kilka, w zależności od charakteru problemu.

Zacznijmy najgorsze – gdy dysk został lekko uszkodzone, lub jak to nazywa, zaczęła się rozpadać. zazwyczaj jest to niemożliwe, aby rozwiązać ten problem, ale w ostateczności można spróbować zrobić dysku twardego intensywnej opieki z narzędziem HDD Regenerator, która jest rzekomo w stanie twardym namagnesowania-cofania.

Użyj Shell

Ale jeśli dysk twardy, „na żywo”, można najpierw sprawdzić go pod kątem błędów, a następnie wykonać ładujący odzyskiwania, lub nawet całkowicie zastąpić sektor rozruchowy.

W tym celu w każdym rozruchu instalacji lub zmniejszenie obwodu nośnik w BIOS ustawienie jego parametrów przez pierwsze urządzenie i spowodować wiersza polecenia (zwykle kombinacji klawiszy Shift + F10 dla łatwego dostępu lub jedną z pozycji menu GUI).

Najpierw sprawdza dysk twardy w poszukiwaniu błędów z automatycznej korekcji. Tego polecenia wprowadzone chkdsk c: / x / k / R, a następnie wprowadzana rurę odzyskiwania ładowarki Bootrec.exe / fix MBR i Bootrec.exe / fixboot.

Można wtedy spróbować uruchomić system po wyjęciu nośnika wymiennego.

Jeśli to nie zadziała, pełny nadpisać sektor startowy, ale tym razem w konsoli poleceń (ponownie, podczas uruchamiania z nośnika wymiennego) przepisane linii Bootrec.exe / RebuildBcd. Ale ta opcja jest prawie zawsze pomaga.

Więcej czynności

W zasadzie, im wyższa zostały uznane za najbardziej podstawowych rozwiązań, które pozwolą ożywić ładowanie systemu operacyjnego, czy problem nie jest związany z fizycznego uszkodzenia dysku twardego. Jednak jedyną rzeczą, która nie może być ograniczona. Fakt, że niektóre wirusy mogą również spowodować pojawienie się takich sytuacji.

W takim przypadku zaleca się, aby sprawdzić cały system komputerowy pod kątem obecności zagrożeń, korzystając z narzędzia, takiego jak Kaspersky Rescue Disk lub podobnego rozwoju przez Dr. Web. Muszą one być zapisane na nośniku wymiennym i wykorzystywane jako pierwsze urządzenie do rozruchu (mają swój własny rekord rozruchowy). Takich narzędzi to, nawiasem mówiąc, są w stanie wykryć nawet te głęboko ukryte wirusy, które personel konwencjonalne skanery lub system operacyjny lekarstwem jest przekazywana.