754 Shares 7610 views

Jak zamówić katastralny paszportu przez internet?

Dziś spróbujemy dowiedzieć się, jak zamówić katastralny paszport. Ważne jest, aby znać cechy dla tego procesu. Dokument ten może być różny. Jest on wydawany dla mieszkań, domów i gruntów. Teraz ludność oferowany jest kilka opcji, aby zastosować dla nich. Które? Jak mogę dostać to w konkretnym przypadku?


Co to jest

Zanim nauczysz zadanie, trzeba zrozumieć, jaki rodzaj dokumentu. Może ten papier nie jest tak pilna potrzebna?

Katastralny paszport – dokument zawierający informacje na temat danej nieruchomości. Rodzaj wyciągu z Rejestru Rosyjskiej. W nim zapisane są wszystkie ważne informacje na temat gruntu lub domu / mieszkania. Wśród informacji, które można zobaczyć:

 • wartości katastralnej nieruchomości;
 • Przypisany numer magazynowej;
 • obszar;
 • pełny adres;
 • układ;
 • nieobecność bądź obecność balkonów i loggi'ów
 • ilość pięter (lub podłoga lokalizacja mieszkania).

I tak dalej. Możemy powiedzieć, że katastralny paszport dla nieruchomości – jest to rysunek, który zawiera wszystkie funkcje i cenę gruntu lub mieszkania. Zazwyczaj ten dokument jest potrzebny do przeprowadzenia jakichkolwiek transakcji nieruchomości. Na przykład, w przypadku sprzedaży. Ale jak zamówić katastralny paszport? Jakie opcje są dostępne dla ludności?

gdzie się udać

Do tej pory, wnioskodawca może przejść na kilka sposobów. Nie stwierdzono istotnej różnicy w tam selekcji. Wszystko zależy od osobistych preferencji. Masz pełne prawo do przeprowadzenia jego pomysł osobiście lub przez Internet (z dostawą do domu lub paszport bez niej).

Coraz częściej ludzie są zainteresowani w drugim przykładzie wykonania. Stosowania dla danego dokumentu – jest to obecny trend, który znacznie zmniejsza formalności. Generalnie, jeśli myślisz jak zamówić katastralny paszport działki lub mieszkania, można kontaktować się z:

 • katastralny rejestracja w Izbie;
 • MFC;
 • „usługi publiczne” portal;
 • w Rosreestr.

Teraz, we wszystkich tych narządów mogą ubiegać się za pośrednictwem Internetu. Jedynymi wyjątkami są centra wielofunkcyjne. Oznaczają one tylko osobistej wizyty. Czynnik ten będzie musiał być brany pod uwagę.

Kto może dostać paszportu

Myśląc jak zamówić katastralny paszport w mieszkaniu lub ziemi? Można to zrobić za pośrednictwem Internetu bez żadnych problemów. Tuż przed nałożeniem trzeba dowiedzieć się, kto ma prawo do wykonywania zadania.

Okazuje się, że absolutnie każdy obywatel ma prawo do nakazania nieruchomości katastru paszport. A zasada ta ma zastosowanie do wszystkich – i do domów i kompletne obcymi. Najważniejsze jest to, aby zebrać pewną listę dokumentów i utworzyć standardową aplikację.

Zatem katastralny paszport może uzyskać zarówno osoby fizyczne i prawne. Niewielka różnica pomiędzy te kategorie w stosunku do opisanego procesu wciąż istnieje. O tym dalej.

obowiązek

Przed złożeniem zamówienia katastralny paszport, trzeba znać niektóre z cech procesu. To nie ma znaczenia, przez Internet masz zamiar przełożyć idee w praktyce, czy nie. Faktem jest, że w celu uzyskania tego dokumentu dopiero po zapłacie cła państwowego.

To zostało powiedziane na temat ewentualnej różnicy pomiędzy zastosowanie do osoby fizycznej i prawnej. Jest to wielkość opłaty państwowej o wydanie nieruchomości ewidencyjnej paszportu.

Ile trzeba zapłacić w danym przypadku? Osoby zapłacić za tę usługę na 200 rubli, prawnych – w 600. Te zasady obowiązują w Rosji w 2016 roku. To nie ma znaczenia, za pośrednictwem Internetu starasz czy nie. Najważniejsze, że opłata stan została zapłacona w momencie otrzymania dokumentu. Pożądane jest, aby wdrożyć aplikację przekazywania czasu w formie elektronicznej. Transferu funduszy masz w swoim oddziale inwentaryzacji lub dzielnicy Rosreestr.

wymagane dokumenty

Myśląc jak zamówić katastralny paszport? Aby to zrobić, trzeba przygotować konkretną listę dokumentów. Bez względu na to masz zamiar osobiście przeprowadzić pomysły lub zastosowanie elektronicznie. W celu uzyskania katastralny paszport, następujące dokumenty:

 • paszport krajowy wnioskodawcy;
 • aplikacja;
 • dokumenty własności nieruchomości;
 • Otrzymanie zapłaty opłat koncesyjnych za wydanie dokumentu;
 • Pełnomocnictwo (jeśli nie jest właścicielem tych adresów).

Lista ta może się zmieniać w zależności od sytuacji. Aby dowiedzieć się, jak zamówić katastralny paszport w domu lub ziemi, wystarczy mieć przy sobie dowód tożsamości, formularz zgłoszeniowy, zlecenia płatniczego potwierdzenia wnoszenia opłat, jak również precyzyjne dane dotyczące nieruchomości.

Rosreestr

Najczęstszym z nich jest krążenie w Rosreestr. Dokładniej na stronie serwisu. Bez problemu można się dowiedzieć, w jaki sposób zamówić katastralny paszport. Na stronie urzędu, trzeba tylko kilka minut. Brak dokumentacji. Tutaj masz prawo do nakazania paszportu:

 • ziemia;
 • budowlanych;
 • budynek;
 • obiektów budowlanych w toku ;
 • lokali.

Oświadczenie jest wypełniona tylko w formie elektronicznej. Mówi się, że masz do uiszczenia opłaty państwa w celu zakończenia procesu. Ale jeśli wybrał ścieżkę elektronicznego składania wniosku, trochę czasu, aby zapłacić państwo. Musisz wiedzieć, funkcję, która ma zastosowanie tylko do aplikacji online. O tym trochę później. Aby zacząć, to dowiedzieć się kompletną sekwencję działań: Jak zamówić katastralny paszport Internecie Rosreestra?

Zastosowanie i Rosreestr

Więc, co się przygotować wnioskodawcy, który zamierza podjąć takiego dokumentu? Jak zamówić katastralny paszport Internecie Rosreestra? Można to zrobić w zaledwie kilka minut. Wystarczy postępować zgodnie z sugerowanych kroków:

 1. Przejdź do witryny i znaleźć funkcję Rosreestra nakazującą katastralny paszport.
 2. W oknie, które się pojawi, wybierz „katastralny paszport”. Linia ta jest na początku aplikacji.
 3. Poniżej jest spojrzenie na wykresie „na miejscu”. Konieczne jest, aby wybrać nieruchomości prowadzona jest dokument zamówienia. Grunty, o których mowa w liście rozwijanej proponowanej. Ale dla mieszkań, wybierz „obiekty” do domów – „Budynki”.
 4. Następnym krokiem jest, aby dane na temat nieruchomości. Aby dowiedzieć się, jak zamówić katastralny paszport za pośrednictwem Internetu, powinien być zobowiązany do udostępniania informacji w zakresie proponowanych.
 5. Po otrzymaniu typ dokumentu jest zaznaczone. W tej chwili, można zamówić paszport w formie pliku elektronicznego, papier z dostawą do domu, dokument, który weszły do branży agencji w Twoim mieście.
 6. Wypełnij pola, które wymaga swój adres e-mail.

Na tym kończy się pierwszy etap procesu. Jeśli myślisz, jak zamówić katastralny paszport za pośrednictwem Internetu, Rosreestr pomóc zrealizować pomysły zaledwie 3 kroki. Co stanie się z następnym odbiorca'S?

Informacje o wnioskodawcy

Drugim krokiem jest wypełnienie danych o osobie, która wykonuje zlecenia dokumentu. Skip to nie będzie możliwe. Gdzie trzeba wykonać dane z paszportu. Dokładniej, będzie:

 1. Wybierz typ i kategorię wnioskodawcy. Najczęściej wskazywali, że „osoby fizycznej”. Poniżej listy rozwijanej wybierz kategorię, do której osoba wysyłająca zgłoszenie.
 2. Pamiętaj, aby podać imię i nazwisko, a także rodzaj dowodu osobistego. Zazwyczaj ten paszport. W tym przypadku, tylko wymaganej liczby dokumentów oraz daty wydania. Wszystkie inne informacje są opcjonalne.
 3. Wpisz swój adres e-mail, umieścić znak wyboru obok „Wyrażam zgodę na przekazanie danych osobowych.”

Teraz możemy przejść do ostatniego etapu procesu. Jak widać, nie można nawet iść osobiście do Rosreestr. Jak zamówić katastralny paszport? Wystarczy zobaczyć na oficjalnej stronie Urzędu. Kilka kliknięć – i gotowe!

site Wychodzenie Rosreestra

Pozostaje najprostsze. System poprosi o sprawdzenie poprawności uprzednio wypełnionej informacji na temat właściwości i dokumentu klienta. Jeśli wszystko jest w porządku, należy potwierdzić żądanie. Nie? Zawsze można wrócić i dokonać zmian. Czy że po zatwierdzeniu poprawności danych nie będzie działać.

Teraz wyświetlacz pokazuje liczbę żądanie (on gdzieś rekordu), a także e-mail jest list, który wyświetla kod płatności do zapłaty podatku państwowego. Jest to jeden z powodów, dlaczego nie należy spieszyć się z wprowadzeniem opłat z góry. Jak zamówić katastralny paszport do mieszkania lub innej nieruchomości?

Odwiedź rosreestr.ru/wps/portal/cc_check_request_status stronę, napisać na niej w odpowiedniej liczbie aplikacji pole, a następnie kliknij „Sprawdź”. Teraz kliknij na hiperłącze „Podaj kod płatności”. W analogicznym typu pola podany przez liczbę e-mail, a następnie kliknąć przycisk „Przejdź do płatności”. Wybierz dowolną dogodną formę płatności, a następnie wypełnić zlecenie płatnicze i czekać na zakończenie procesu. To się robi! Teraz jest jasne, zarówno poprzez Rosreestr zamówić katastralnej nieruchomości paszport.

Feature wniosku elektronicznego

Mówi się, że opłata za państwo o wydanie dokumentu wynosi 200 rubli – dla osób fizycznych i 600 – dla osób prawnych. Ale jeśli zamówienie dokumentu za pośrednictwem Internetu, przygotować się do pewnych zmian. O nich ważne jest, aby wiedzieć.

Fakt, że wcześniej wymienione kary są istotne tylko dla formy papierowej paszportu. Jeśli zdecydujesz się dostać paszport katastralny nieruchomości w formie elektronicznej, wymaganych do uiszczenia opłaty w zmniejszonym rozmiarze. Teraz dla osób trzeba zapłacić 150 rubli, a za legalne – 300.

„usługi publiczne”

Wiele osób zastanawia się, jak zamówić katastralny paszportu przez „usług publicznych”. Sprawiają, że nie jest to trudne. Proces ten jest podobny do pracy w rosyjskiej stronie internetowej Państwowego Rejestru. Pierwszą rzeczą, którą trzeba zarejestrować się w serwisie i aktywacji konta. Dalsze zezwolenia przechodzą na portalu.

Gdy pojawi się na stronie „usług publicznych” w ramach swojego profilu, zaleca się, aby użyć wyszukiwania. Napisz to: „Uzyskiwanie informacji, zawarte w państwie katastru nieruchomości” – i wyszukiwania. Wybierz usługę, należy kliknąć na przycisk „Pobierz”.

Będziesz mieć formę wniosku. Jest ona podobna do tej, jaką w rosyjskiej stronie internetowej Rejestru. Jak zamówić katastralny paszport? Aby to zrobić, należy wykonać zakończenie wszystkich wymaganych pól w aplikacji, a następnie wybierz, gdzie iw jakiej formie, aby wysłać dokument. Zasobów „usługi publiczne” oferuje następujące opcje:

 • elektronicznej;
 • formie elektronicznej;
 • dokument papierowy, który otrzymuje się w katastralnego Izby osobiście;
 • dotarcie do MFC.

Następnie trzeba będzie zapłacić za usługę w jakikolwiek sposób dogodny dla Ciebie: poprzez e-portfelu lub kartą bankową. Potwierdzić wniosek i czekać do spełnienia żądania.

MFC

Jak zamówić katastralny paszportu przez MFC? Zrób to tak samo trudne niż za pośrednictwem Internetu. Najważniejsze jest do uiszczenia opłaty z góry (200 lub 600 rubli). Przynieść wcześniej wymienione dokumenty i wypełnić wniosek o ustalonej próbki. Zostaniesz poinformowany kiedy można wrócić do papieru zamówienia. Ekstradycja jest przyznawana tylko za okazaniem kart identyfikacyjnych.

Teraz jest jasne, w jaki sposób zamówić katastralny paszport do MFC. Podobnie należy zrobić, jeśli osobiście udać się do Companies House lub Rosreestr.