99 Shares 6286 views

Dokonywanie emerytur kobiet

Wszyscy obywatele rosyjscy, bez względu na płeć, mają prawo do otrzymania emerytury po osiągnięciu wieku emerytalnego. Oczywiście, wysokość emerytury dla różnych kategorii obywateli będzie inna: to zależy od stażu pracy, warunki pracy, wpłaty na fundusz emerytalny, jak i zdrowotne. Dla kobiet, które przechodzą na emeryturę, proces projektowania ma swoje własne cechy. Pozwalają one do otrzymania świadczenia emerytalnego przed upływem terminu, czy są uprawnieni do otrzymania dodatkowych płatności.


Dokonywanie emerytur powinny rozpocząć 4 miesiące przed osiągnięciem wieku emerytalnego. Pozwoli to kobieta złożyć wszystkie dokumenty w odpowiednim czasie do funduszu emerytalnego. Na przykład kobiety, które mają dzieci i nie działają w związku z opieką nad nimi, są zobowiązani do zapewnienia, w uzupełnieniu do całego pakietu dokumentów, a jednak dowody ich urodzeniu. Ale to nie wystarczy, t. Aby. Pracownicy funduszu emerytalnego może zażądać dodatkowych dokumentów potwierdzających, że te dzieci są nie tylko świat, ale żyli przez trzy lata, tj. E. czas opieki nad dzieckiem (jeśli tym razem zbiegło się z czas, brak czasu u kobiety). W związku z tym dokumenty mogą być wymagane dla dorosłych dzieci: paszport, prawo jazdy lub po prostu certyfikaty lub dyplomy otrzymane po zakończeniu ich instytucji. Jeśli dzieci mieszkają w innych miastach, długi okres czasu może być wydane na uzyskanie informacji od nich.

Należy pamiętać, że przy projektowaniu na emerytury po złożeniu wszystkich dokumentów przedstawionych w trakcie miesiąca. Rosjanki emeryturę w 55 i mężczyzn na 60 lat, tak w rodzinie, gdzie współmałżonek – w tym samym wieku, kobieta może być emeryturę znacznie wcześniej. Może to powodować pewien dyskomfort, t. Aby. Niektóre kobiety czują się „stary” (emerytura jest oficjalnie zwane „emeryturę”), a sama konstrukcja emerytura staje się dowodem. W celu ich nowy status społeczny, kobietę lub ukryć wszystkie swoje przejście na emeryturę, lub pozostaje w tym samym miejscu, przyjmowanie dodatkowych świadczeń emerytalnych. Jeżeli różnica wieku wynosi 5 lat, żona w tym samym czasie zaczynają projektować emerytury, która jest mniej stresujące. Razem łatwiej i zebrać dokumenty i psychicznie mąż i żona są w tym samym stanie, tj. E. wraz gotowy, aby przejść do nowego poziomu społecznego.

Nowoczesne innowacje i propozycje zmian emerytura wpływa głównie kobiety, t. I. Pomysł, aby zwiększyć wiek emerytalny przez niektórych socjologów wytłumaczyć faktem, że kobiety żyją dłużej niż mężczyźni, a emeryturę wcześniej, co stwarza duże drogich płatności ubezpieczenie emerytalne w epoce deficytów budżetowych. Takie nieetyczne wyjaśnienie znaczenia reformy mogą powodować niektóre kobiety boli, podczas gdy inne – poczucie winy wobec społeczeństwa. Aby uniknąć takich konsekwencji emerytury odprawy można wyobrazić sobie jako dodatkowe korzyści społeczne, których kobieta dostaje się do pracy, za wychowanie dzieci, za całkiem otwarcie na polu zawodowym. Może to i wiele więcej będzie dodatnią tło dla podejmowania decyzji o tym, czy do pracy po przejściu na emeryturę, lub zadbać o swoje zdrowie, wnuków, wiedzy o świecie, ulubionych rzeczy, które nigdy nie mają wystarczająco dużo czasu, zanim.

Generować korzyści na czasie i nie został spowodowany przez stres, konieczne jest zebranie i dostarczenie do funduszu emerytalnego następujące dokumenty do rejestracji emerytalnego Wiek: oświadczenie z własnoręcznym podpisem, świadectwa ubezpieczenia emerytalnego, książki pracy, paszport. Należy wyjaśnić, czy byłoby to potrzebne zaświadczenie o przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia lub fundusz pracownicy będą korzystać z jednej bazy danych, który ma wszystkie informacje na temat otrzymania składek ubezpieczeniowych na swoim koncie. Wszystkie dokumenty są reprezentowane wraz z ich kopii.