770 Shares 5641 views

pozostałych dochodów – jak stać się niezależny finansowo


Według badań, stabilna pozycja finansowa i dostępność funduszy jest jednym z priorytetów w życiu większości ludzi na świecie, niezależnie od ich narodowości i obywatelstwa. I pytanie jest „jak zrobić szybki zysk” jest tradycyjnie jednym z najczęstszych zapytań w wyszukiwarkach.

Zobaczmy, jak naprawdę można zwiększyć swoje dochody i stworzyć podstawy niezależności finansowej.

Dochód otrzymujemy z czterech głównych rodzajów działań:

1) Prace nad drugim (praca najemna).

2) Samozatrudnienie (prywatna firma).

3) Budowanie własnej działalności gospodarczej z udziałem pracowników.

4) inwestycje.

W związku z tym przychody działalności jest:

1) Liniowy (aktywny dochód – pieniądze zarobione przez własnej pracy).

2) resztkowa (Dochód pasywny – gdy praca wykonywana ponownie i ponownie przynosi pieniądze).

Najbardziej pożądane jest pozostały dochód, ponieważ jest on zwolnić z codziennej pracy i przynosi upragnioną niezależność finansową. Taki dochód jest generowany:

– nieruchomości;

– Marketing;

– inwestycje.

Pozostały dochód z nieruchomości

Znany ekspert finansowy Robert Kiyosaki stawia priorytetem są inwestycje w zakup mieszkalnych i niemieszkalnych nieruchomości. W krajach zachodnich, gdzie oprocentowanie kredytów hipotecznych są znacznie niższe, to jest bardzo opłaca się kupić kwadratowy materiału na kredyt, leasing je i stopniowo spłacić hipoteki. Po jakimś czasie taka inwestycja przyniesie zysk netto. Jednak w naszym kraju na ogromne zainteresowanie wyraźnie widać zasadę „jednego mieszkania – mnie i dwóch – bank”. W takich okolicznościach, tylko od razu kupić zyskowny obszar za gotówkę, bez kredytów bankowych. A jeśli masz kwadratowy materiału w drodze dziedziczenia – wówczas pod uwagę, że jesteś bardzo szczęśliwy. Sprzedaży powinna być tylko w ostateczności. Po tym wszystkim, według ostrożnych szacunków, nawet jeśli wartość rynkowa mieszkań nie rośnie, dochody z własnej nieruchomości jest około 8-10% rocznie, które zgodzą się, nie jest źle.

Plusy: minimalne ryzyko deprecjacji aktywów, stabilne dochody.

Wady: konieczność dużych inwestycji tylko raz.

Pozostały dochód z inwestycji

Inwestować nadwyżki funduszy mogą być w różnych instrumentów finansowych: akcje, futures, metali szlachetnych, fundusze inwestycyjne itp Informacje na ten temat napisano całe morze. Tutaj spojrzeć na tym morzu i nie tracąc pieniędzy jest już znacznie bardziej skomplikowane. Najpewniejszą drogą – jest praca z osobistym doradcą finansowym, który będzie w stanie opracować plan dla ciebie. będziesz wiedzieć dokładnie, ile pieniędzy co miesiąc do inwestowania, co kupić, jaki procent ryzyka i zwrotu, otrzymasz.

Tak, jakieś ryzyko finansowe są możliwości inwestora traci swoje pieniądze. Ale odsetek ten jest całkiem możliwe, aby regulować. Na przykład, jeśli powierzyć swoje pieniądze do zarządzania dowolnym funduszu lub prywatny przedsiębiorca, a następnie podpisać umowę, w której ryzyko jest jasno określone. Najczęściej, straty będą ograniczone do 15-20% wartości inwestycji. Ale zawsze jest to możliwe w celu uzgodnienia indywidualnych warunków.

Istnieje bezpośredni związek najczęściej: im wyższe ryzyko – wyższa wydajność. Ale w każdym przypadku jest to niemożliwe, aby inwestować na rynkach finansowych funduszy, które nie zostaną utracone bez pogorszenia standardu życia. Oznacza to, że aby sprzedać mieszkanie, pożyczyć pieniądze lub kredytu do inwestowania, nie należy.

Teraz staje się coraz bardziej popularne inwestycje prywatne: gra na rynkach akcji, futures, opcje, forex. Więc jest to naprawdę możliwe, aby zarabiać pieniądze, ale trzeba pamiętać, że to jest – praca, a nie gra na szczęście. Tutaj trzeba specjalnej wiedzy, doświadczenia i umiejętności – jak również w każdej innej działalności zawodowej. Dlatego bezpieczniej jest opracowanie planu równych miesięcznych inwestycji w metale szlachetne i kupowanie większych udziałów stabilny. W dłuższej perspektywie przyniesie to sprawne nawet dochód jest wyższy niż odsetek od lokat bankowych.

Plusy: mały kapitał.

Wady: wysokie ryzyko utraty środków, konieczność uzyskania specjalnej wiedzy i umiejętności.

Pozostały dochód z marketingu

Należą do nich wszystkie czynności, które wymagają przeprowadzenia wstępnego badania rynku: Infobusiness, tworzenie stron internetowych i blogów, franczyzowych, MLM, etc. Istota sprowadza się do tego, że trzeba będzie przygotować swoją propozycję firma lub produkt biznesu wymaga konkretnych odbiorców i zbudować sieć zarządzania, który będzie wymagało minimalnego zaangażowania ze strony użytkownika. W przeciwnym razie taka firma przyniesie jedynie dochody liniowy, to znaczy, na pewno wymaga udziału prywatnego.

Oczywiście, tworzenie tych projektów będzie wymagała dużego udziału kreatywność i świeże podejście do rynku.

Plusy: to okazja, aby opracować szereg nowych projektów.

Wady: konieczność przetwarzania dużych ilości informacji, ciągłe monitorowanie sytuacji na rynku popytu i podaży.

Tworzenie pasywnego źródła dochodu – to na pewno czasochłonne. A potem trzeba będzie od czasu do czasu, aby go wspierać: naprawy nieruchomość i radzić sobie z problemami wynajęcia, monitoruje ceny metali szlachetnych i zapasów, aktualizacja strony postępowania oraz poprawy produktów informacyjnych, itp Jednak w praktyce – jest to interesujący proces, który daje ogromny impuls do rozwoju osobistego i otwiera realne możliwości dla własnej niezależności finansowej.