870 Shares 1008 views

Sztuczne substytuty skóry: tłoczona skóra, winyl, ekokozha

Produkcja sztucznej skóry wynikły z braku naturalnych materiałów wysokiej jakości oraz ich wysoki koszt. materiały syntetyczne (winyl, formowane skóry ekokozha itd.) są stosunkowo tanie. Jak technologia poprawia rozwój stary i nowy. dziś przemysł produkuje różnego rodzaju materiałów syntetycznych, które są wykorzystywane do szycia toreb, butów, odzieży, wyrobów skórzanych.


Rynek obuwia niedawno zalane obuwia stosunkowo niedrogi, który wygląda nie do odróżnienia od skóry. Subiekci twierdzą, że jest to naturalny naciśnięciu skóry. Ale ten rodzaj materiału nie jest naturalne, ale człowieka, łatwy do wytwarzania swoją skórę wykorzystywane odpady. Tak naturalnie, materiał ten nie może być nazywany. Sposób wytwarzania samego materiału składa się z rozdrabniania surowca (reszty przycinanie skórę materiałów wytłoczonych i pyłu skóra) i mieszanie z żywice, środki wiążące włókien. Z otrzymanej masy jest utworzona przez płaskie płyty, który jest suszony i prasowany. Ostatnim etapem produkcji materiału „kompaktowy” skóry jest zastosowanie warstwy nawierzchniowej. Pomimo dużej liczby etapów produkcyjnych, koszt takiego materiału jest niska, co prowadzi do jej popularności z producentami taniego obuwia i odzieży.

Dobrze sztucznej skóry tłoczony prawie nie do odróżnienia od naturalnie i smak często mają podobną (jeżeli stosuje się żywicę o wysokiej jakości). Różnica jest odczuwana podczas noszenia. Już w pierwszym miesiącu funkcjonowania buty, ubranie lub worek wykonane z tego materiału są pokryte małe pęknięcia, a jakiś czas później pojawiają się zmarszczki, przerwy produktu do owczarni. Ta sama wada ma buty wykonane ze sztucznej skóry. Niektórzy producenci znaleźli opcję kompromisowy – przedstawia połączone buty. W obszarach, które nie są narażone na ciężkie uszkodzenia skóry umieszczony jest wciśnięty, reszta – naturalnego. W ten sposób zmniejsza się koszt niewiele i niezbyt jakość ulega pogorszeniu.

Inny wariant tworzyw sztucznych – ekokozha. Jej rozwój został zapoczątkowany w Europie ze względu na wysoką aktywność obrońców praw zwierząt, którzy zbojkotowali wykorzystanie naturalnych materiałów pochodzenia zwierzęcego, powodując ogromne straty dla przedsiębiorstw. Wynikiem było opracowanie materiału przepuszczalnego dla powietrza, które nie powoduje powstania efektu cieplarnianego i ma dużą trwałość. Przez jego wygląd i wydajność ekokozha przewyższa nawet pewne naturalne odpowiedniki. Ten materiał jest miękki i ciepło i zimno, zawsze miły i miękki w dotyku. Jest z powodzeniem stosowany w przemyśle meblarskim, szycie odzieży i obuwia, a także torebki i Wyroby ze skóry.

Jest materiał, taki jak winyl skóry. Jako podstawę do jego produkcji mogą być wykorzystywane zarówno włókna naturalne i syntetyczne. Z tego, co tkwi u podstaw materialnych zależy od cech takich jak rozciągliwość, wytrzymałość, zdolność drape itp Na podstawie wybranych różnych kompozycji nanosi się proces wykończeniowy. W tym etapie można stosować różne techniki: wytłaczanie, mielenie, albo stosując warstwę lakieru myate maty Kształtowanie wzoru, etc. Wynikiem jest materiałem, który symuluje nie tylko do różnych rodzajów skóry i zamszu, ale także różne splocie. Ilość odcieni i kolorów nie zna granic. Można uzyskać kolor metaliczny chameleon z różnymi pływów i odcieni.

Producenci twierdzą, że wysokiej jakości materiały mają dobrą wydajność, a nawet tłoczony skóry może trwać długo, jeśli jest on produkowany w dobry sprzęt zgodny ze wszystkimi subtelnościami technologicznych. Ale jak określić, gdzie produkt o wysokiej jakości, a gdzie nie? Jednym z rozwiązań – zaufać tylko ugruntowanych marek i firm, którzy nie korzystają z materiałów niskiej jakości, albo kupić sprawdzony naturalną skórę.