171 Shares 6964 views

Pielęgniarstwo w pediatrii i chirurgii

Niewątpliwie hojny pracy lekarzy, wracając do złego stanu zdrowia ludzi i uratować ich przed śmiercią. Równie ważna jest praca pielęgniarek. Podstawy pielęgniarstwa powstały w XI wieku i na przestrzeni lat przeszła wiele zmian. Ale wciąż pozostaje niezachwiana centralny dogmat – zdolność pielęgniarek w każdy możliwy sposób, aby pomóc pacjentowi odzyskać i nieuleczalne – umrzeć bez bólu.


Najsłynniejsza pielęgniarka

Uważa się, że pielęgniarstwo Florens Naytingeyl założył Angielkę. Rzeczywiście, zrobiła niesamowitą kwotę za właściwą organizację pracy personelu medycznego. Inne Florence i jej współpracownicy w szpitalach podczas wojny krymskiej przyczyniły się do zmniejszenia śmiertelności wśród rannych od 42 do nieco ponad 2 proc. To jest niesamowite wynik! To zostało osiągnięte przez wprowadzenie techniki aseptycznej w oddziałach, zwłaszcza u pacjentów pooperacyjnych i krytycznym. W pamięci tej niezwykłej kobiety, jej nazwa została zatwierdzona medal, który jest uważany za najwyższe wyróżnienie nowoczesnych pielęgniarek i daty urodzenia Florencji (12 maja) jest obchodzony jako Międzynarodowy Festiwal – Nurses Day. Jest nawet tak zwany „syndrom Słowik”, składający się z personelu medycznego w przypadku nieprofesjonalnych działań zmysłów do swoich oddziałach.

Pierwsze kroki z pielęgniarstwa w pediatrii i chirurgii

Bez względu na to, jak wielka zasługa Florens Naytingeyl, praktyka badania lekarskiego lub, jak mówili, Siostry Miłosierdzia istniał na długo przed. W XI wieku pojawiły się pierwsze wspólnoty kobiet karmiących. Historia pamięta nazwę Elizabeth Tyurinengskoy, który na własny koszt wybudował szpital i zorganizował elizavetinok społeczności, pomagają ludziom chorym, w tym trędowatych (z objawami trąd, uważany jest za nieuleczalną i jest tak zaraźliwy, że nawet krewni odmówili wypadków). Ma również wbudowany sierociniec, gdzie troska o chorych sierot. Można to uznać za pierwszą „połknąć” pielęgniarstwo w pediatrii.

W tej samej wojnie krymskiej, Słowika, niezależnie od aktywności, był dość dobrze zorganizowane nasze pielęgniarki dom opieki, który został wielokrotnie wspomniane słynnego Pawłowa. Nie są one tylko przeprowadzonej ranny na polu bitwy, ale także niezależnie wykonywane operacje nałożone bandaże, leczenie było prowadzone i kontrolowane leki. Obecnie pielęgniarki pielęgniarstwo operacyjne zawiera nowe funkcje, ale jego podstawą – zapewnienie skutecznego leczenia pacjentów resekcji – pozostała taka sama.

Pracować aktualnych pielęgniarek

W dzisiejszym świecie nowych technologii medycznych pojawiają się co roku, zostaną ulepszone procesy gojenia są bardziej skuteczne leki. Każda pielęgniarka ma obowiązek zdawać sobie sprawę z tych wszystkich zmian, w celu właściwego wykonywania swoich obowiązków zawodowych. Aby to zrobić, szpitale i kliniki są regularnie organizowane seminaria i szkolenia. Specjalność „pielęgniarstwo” jest dostępna od szkoły medycznej lub na uczelni. Następujące kategorie pielęgniarek:

 • Ward;
 • wartownik;
 • operacyjnego;
 • proceduralnych;
 • obręb;
 • dieta.

Każdy z tych produktów ma swoją własną specyficzną wiedzę, które są w procesie nauczania i szkolenia praktycznego. Certyfikat jest wydawany po ukończeniu studiów. „Pielęgniarstwo” – to nazwa specjalności, a poza tym jest wskazany specjalizacji.

sali operacyjnej pielęgniarka

W tej pozycji, powołuje ordynatora instytucji medycznej. Zastrzeżenia może być tylko osoba z medobrazovaniem nie poniżej średniej, dotychczasową praktyką w eksploatacji i opatrunku. Pielęgniarstwo w chirurgii jest bardzo odpowiedzialna. Główne cechy są tu pełna przygotowanie do pracy, jak i podczas niego – wykonaj polecenia chirurgów. Profesjonalizm pielęgniarka chroni pacjenta przed zakażeniami chirurgicznych i bezawaryjnej pracy lekarzy.

Przygotowanie do zabiegu jest sterylizacja narzędzi chirurgicznych zgodnie z wymogami techniki aseptycznej, a ich rozmieszczenie na stole pielęgniarskiej. Sterylizacja narażone również fartuchy, rękawiczki, prześcieradła. W służbie pokoju pielęgniarki operacyjnego w celu zapewnienia przepływu pracy chirurgów wszystkich niezbędnych sterylnego materiału (bandaże, gaziki, szwów, antyseptyczne, innych podstawowych leków) i sprawdzić funkcjonowanie stanu sprzętu medycznego.

Obowiązki podczas zabiegu

Pielęgniarstwo w chirurgii jest odpowiedzialny nie tylko, ale również niezwykle trudne. Scrub pielęgniarki muszą mieć absolutne zrozumienie nadchodzącej operacji, aby przygotować go do wykonywania bez błędu. Ważne jest, że nawet kolejność, w jakiej się znajduje na swoim zestawie narzędzi pulpitu, ponieważ cała uwaga skupia się na chirurga zmieniając swoje miejsce w części i nie jest rozpraszany przez takich szczegółów jak wskazaniem jego siostra, która jest przedmiotem mu dać. Ona powinna wiedzieć, że ona, jak również mieć możliwość zastosowania instrumentu, bez zmiany jej sterylności. Wybór optymalnego rozmiaru igły, grubości i żądanej długości szwu, oraz sprawdzania siły – pielęgniarki funkcji operacyjnej. Pod koniec procesu roboczego w swoich obowiązków obejmuje kontrolę wszystkich instrumentów, wysyłając je do sterylizacji i przygotowanie pacjenta do transportu do oddziału.

Umiejętności i zdolności

W niektórych przypadkach, pielęgniarka pracuje pomaga chirurga o prawach asystentem. Pielęgniarstwo w takich sytuacjach jest produkcja manipulacji, aby zapewnić prawidłowy przebieg procesu chirurgicznego. Pielęgniarka musi być w stanie oprzeć się na transfuzję krwi, aby umieścić i wyjąć cewników odwadniających, wykonywać czynności, aby zatrzymać krwawienie, stosowania i usuwania szwów, aby pomóc lekarzowi w prowadzeniu endoskopowych badań, branie nakłucie monitorowania przesyłki zaczerpnięty z materiału pacjenta do dalszych badań, chirurgicznie leczenia ropa i zaognione rany, bandaże i odlew gipsowy.

Funkcje i procedury farmacja Ward

Oczywiście, odzyskiwanie pacjenta nie zależy tylko od tego, jak dobrze podłogi wykonanej pracy. Pielęgniarstwo jest kontynuowanie w celu opieki nad chorymi. Wykonywać swoje pielęgniarka oddziałowa. Oni zapewniają higienę pacjenta, monitorowanie gojenie się ran, przeprowadzić zgodnie z instrukcjami lekarzy, umieścić kroplomierza, zastrzyki, biorąc leki, ciśnienie mierzyć temperaturę, wraz z dietą pielęgniarki zapewniają dobre odżywianie i kontrolować pielęgniarki pracują w domu, aby upewnić się, że wszystkie normy sanitarne.

Obowiązki części proceduralnej zawartości farmacja sali zabiegowej czyste, a wszystkie narzędzia i materiały potrzebne do pracy w warunkach sterylnych. Oczywiście, muszą być w stanie wykonywać wszelkiego rodzaju zastrzyków, krew pobiera się do analizy, aby przygotować pacjenta do terapii infuzyjnej. Aby stać się oddział lub pielęgniarkę proceduralną, wystarczy ukończyć specjalne kursy, po zakończeniu którego zdać egzamin i otrzymać certyfikat.

Praca z dziećmi

Jeżeli pacjent jest w szpitalu – dziecko, praca z nich ma swoje niuanse. Ten pielęgniarska w pediatrii znacznie różni się od pozostałych kategorii. Młodzi pacjenci nie zawsze są w stanie jednoznacznie powiedzieć ci o moim stanie. Wiele z nich nie są w stanie zadbać o siebie, cierpi na nietrzymanie moczu. psychika bardzo podatne i wrażliwe na wszelkie niekorzystne manifestacji przez dorosłych dzieci. Dlatego, pielęgniarka w oddziałach pediatrycznych trzeba być ostrożnym, miły, sympatyczny i cierpliwy. Ich zadania obejmują:

 • dzienne higieniczne procedury każdego dziecka;
 • Czyszczenie dzieci po defekacji;
 • pościel, jeżeli dziecko zmoczył w łóżku;
 • karmienia małych dzieci i krucha;
 • Preparat do wstrzykiwań tak, że zaliczka nie wywołują lęk dziecka, ale w momencie ich zdolności do odciągnąć i uspokoić dziecko;
 • stałe monitorowanie stanu ich młodych opłat.

Miły i czuły stosunek do opisu stanowiska pracy nie jest określony, ale jakość pracy z dziećmi nie mniej potrzebna niż profesjonalizm.

pielęgniarki środowiskowe

Pielęgniarstwo w pediatrii nie ogranicza się do pracy w szpitalach. To ma wielkie znaczenie i działalności pielęgniarek w przychodniach. Ich obowiązki obejmują lekarzowi w recepcji chorych i zdrowych dzieci, dokumentacji dla każdego dziecka, z uwzględnieniem pacjentów w ambulatoriach konto i ich terminowego zaproszenie na badania follow-up, przepisując leki i certyfikaty, zapewniając niezbędne materiały leczenia. Wspólnie z dr pielęgniarek zdrowia przeprowadzenia noworodków opieki i niemowlętami do istniejącego standardowego harmonogramu, a także dzieci starszych i małych dzieci, jak zajdzie potrzeba. Ponadto, pielęgniarki pediatryczne obowiązków obejmuje pracę z rodzicami, rozmów profilaktycznych w celu ochrony dzieci przed chorobami zakaźnymi i innymi.