427 Shares 3789 views

Jak wybrać laminat na ogrzewaniu podłogowym wody? Liczba specjalistów

Podłogi ciepłe mogą służyć swoim panom długo i niezawodnie, jeżeli są prawidłowo zainstalowane i dopasować odpowiednią osłonę. Podłogę można tworzyć z dowolnych materiałów: beton, drewno, linoleum, i tak dalej. Jednym z materiałów uważanych za optymalne podłogi laminowane wody grzewczej mające pewne parametry i właściwości.


Laminat jest od dawna popularny do montażu podłogi. Jest wygodny w obsłudze, ma stylowy wygląd i szeroki wachlarz kolorów i faktur.

Podłoga z laminatu dla ciepłej wody: Zalety i właściwości

Wśród zalet takiej wykładziny podłogowe na ogrzewaniu podłogowym jest podać następujące elementy:

  • przewodność termiczną laminatu jest niska, że pozwala na dostarczenie ciepła w temperaturze 40-50 °;
  • Powłoka laminatowa zmniejsza zużycie energii cieplnej o 40 procent w porównaniu z innymi systemami ogrzewania domowe;
  • podczas korzystania z tego typu laminatu ogrzewaniu podłogowym ma pola magnetycznego, negatywnego wpływu na zdrowie ludzkie;
  • laminat ciepłej podłogi wodą (sprzężenie zwrotne członków podkreślenia tego) utrzymuje powierzchnię grzejną jest sucha, która chroni podłogę przed drożdży, pleśni i wilgoci pomieszczenia;
  • Tandem laminat i ogrzewanie podłogowe jest czyste i ekologiczne rozwiązanie do ogrzewania mieszkań.

Oprócz wyżej wymienionych zalet podłodze pomieszczenia ogrzewa się prawie natychmiast i równomiernie. Układ termiczny pod laminatu zwiększa trwałość powłoki kilkakrotnie.

Istniejące tandemowy opisanych wad polega na stosowaniu techniki niewłaściwego montażu, zarówno systemu grzewczego i laminat.

Funkcja ogrzewania podłogowego

Większość ekspertów nie zaleca instalowania laminatu do ogrzewania podłogowego woda samego systemu i na terenach mieszkalnych, ponieważ wymaga specjalnych pomp i zdolności pompowania cieczy systemu, zajmując znaczną przestrzeń. Ponadto, w przypadku przerwy w wodzie rury podłogowej zepsuje nie tylko laminatu, ale również relacje z poniższych sąsiadów. Ponieważ tego tandemu, w dowolnych dogodnych warunków, określonych w domach prywatnych, domków i kabin.

Laminat podłogowy do ciepłej wody: co wybrać?

Nie każdy rodzaj laminatu nadaje się do stosowania z ogrzewaniem podłogowym. Tradycyjne powłoki laminatu, które można znaleźć w każdej konstrukcji magazynu nie mogą być używane do ogrzewania podłogowego, ponieważ ma on bardzo małą przewodność cieplną. Wymaga to, że materiał jest zarówno gęste i cienkie, zdolne do przenoszenia ciepła, dostarcza się z dołu i być odporny na działanie ciśnienia zewnętrznego.

Co to jest podłoga laminowana dla ciepłej wody powinien być wybrany na rynku budowlanym lub w sklepie? Eksperci radzą, aby wziąć wykładzinę podłogową ze specjalnego oznakowania w postaci specjalnej ikony na opakowaniu produktu lub w dokumentach towarzyszących, wskazując na przydatność materiału do stosowania w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym. W tym laminacie, przechodząc do ogrzewania podłogowego, nie jest przeznaczony do elektrycznego ogrzewania podłogowego i odwrotnie.

Aby kupujący może odróżniać pożądanego laminat opakowania przedstawiają symbol woda napisany wzorze H 2 O lub umieścić wyrażenie „woda”. Jeśli nie ma żadnego oznakowania specjalistycznej, takiej podłogi jest uważany za zwykły standardowy przeznaczony do instalacji bez dodatkowych systemów ogrzewania podłogowego.

Laminat bez oznakowania

Podłogi laminowane, które nadaje się do ciepłej podłogi wody, jeśli nie jest to konieczne, aby odnieść się do specjalnego? Wielu producentów wysokiej jakości i niskich kosztów podłogi (zarówno krajowego i zagranicznego) nie umieszczać specjalne znaczniki o tym, co, na jakie rzeczy oznaczało to czy tamto materiał. Dlatego też, zgodnie z budowania standardów, do ogrzewania podłogowego laminat jest doskonała, w którym rezystancja ogrzewanie nieprzekraczającej 150 watów. W tym przypadku podłoże musi być wykonane z syntetycznego materiału porowatego minimalnie opóźniający fali ciepła.

Wielu użytkowników zainstalowany w domu laminatu do ogrzewania podłogowego wody jest zalecane przy wyborze pokrycia zwrócić uwagę na grubość płyty – od 8 do 10 mm. Takie materiały będą trwały i niezawodny, i będzie dobra, żeby ogrzane powietrze.

Poza odkrytym zakupionego materiału powinien mieć wysoką gidrostoykostyu i ograniczyć obciążenie 500 kg / m2. Przy odpowiednim doborze żywotność materiału jest nie mniej niż 50 lat.

Wskazówki dotyczące wyboru laminatu

Oprócz powyższych zaleceń laminat należy wybrać bardziej trwała, odporna na ścieranie. Zamontowany na ciepłym piętro lepiej klasy pokrycia nie mniej niż 32. W takim materiale nie pozostawiają śladów na meblach, jest dłuższy niż ich właścicieli i nie stracić przewodzenie ciepła.

Jak działa ten system

Rury do ogrzewania podłogowego są umieszczane w jastrychu cementowego zapewniając ich większe bezpieczeństwo. Pod specjalną rurę przewidzianą materiału izolacyjnego, chroni straty ciepła przez grunt lub żelbetowej pułap. Układ grzewczy na wierzchu powlekana syntetycznego substratu ochrony materiału powłokowego, a sam laminat jest mocowany bezpośrednio do ogrzewania podłogowego wody.

Gdy laminat układu grzejnego ogrzano do 50 stopni, ciepła wznosi się do góry od dna, a tym samym nagrzewa całe pomieszczenie. Rozpraszanie ciepła parze jest bardzo wysoka. Nawet po odłączeniu doprowadzania ciepła do systemu rurowego i samego laminatu, aby utrzymać temperaturę wystarczająco długi okres.

wniosek

System sam „Ciepła podłoga” jest bardzo popularny ze względu na jego skuteczność i efektywność. W domu, w którym jest zainstalowany, zawsze przytulny i ciepły, nie ma płyty i panele na ścianach, wszystkie pokoje są równomiernie podgrzewane, wszystko ciepłe i rozmyte. Jednak nie każde piętro może zapewnić pożądany efekt. Jeśli podłoga jest zmontowany z niewłaściwego materiału do tego systemu, to albo nie może on przekazać wystarczającą ilość ciepła do pomieszczenia, czy to będzie bardzo gorące, że przyniesie pewien dyskomfort mieszkających w domu.

Ponieważ Podgrzewana podłoga może najskuteczniej działają tylko w połączeniu ze specjalną powłoką, a laminat jest na pierwszym miejscu. Ale materiał ten musi być przeznaczony do pracy w tandemie z ogrzewaniem podłogowym o powyższych parametrach.

Dlatego przy wyborze laminatu do ogrzewania podłogowego należy zwrócić uwagę na jego oznakowania i technicznych specyfikacjach. Wtedy pieniądze zainwestowane w instalacji systemu grzewczego i podłogi przyniesie piękno, ciepło, komfort i wygodę dla wszystkich członków rodziny.