825 Shares 8087 views

Jak określić drzwi lewo lub w prawo? Jak rozumieć – wnętrze drzwi w lewo lub w prawo?

Drzwi są obecne w każdym pomieszczeniu. Wejście jest potrzebna nie tylko w celu zapobiegania wizyt niechcianych gości, ale także chronić dom przed hałasem i warunkami atmosferycznymi. Wnętrze pozwala prywatność w swoim pokoju. Niewłaściwy montaż drzwi może nie tylko chronić, ale także w niektórych przypadkach powodować ogromne szkody, a czasem przynieść zagrożenie dla samego życia ludzi. Przed określić otwieranie drzwi w lewo lub prawo trzeba go do swojego mieszkania, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników wpływających na to.


Jak określić kierunek otwierania?

Przede wszystkim przy wyborze nowych drzwi należy zwrócić uwagę na kraj produkcji. W Europie, drzwi lewe i prawe różnią się w dłoni, które otwierają się same. Prawo drzwi jest ten, który otwiera się na prawo od siebie prawą ręką. Więc będą oznakowane. W Rosji nazywa się prawe drzwi, które otwierają się na prawą rękę. Po lewej stronie jest nazywany ten, który otwiera się z lewej strony.

Przepisy budowlane są pisemne wytyczne dotyczące sposobu ustalenia drzwi lewe lub prawe muszą być instalowane w pomieszczeniach zamkniętych. Zgodnie z tymi wymaganiami, muszą być ustawione tak, że choć otwarcie nie pokrywają się. W tym przypadku, drzwi są otwarte tylko określone kiedy awaryjne mogą być otwarte od ruchu korytarza „on” i nic wewnątrz pomieszczenia nie mógł ich zablokowania. Taka konfiguracja pozwala na służby ratunkowe łatwo dostać się do mieszkania i ewakuować ludzi znajdujących się w nim w razie niebezpieczeństwa.

Wybór drzwi do sklepu

Przed zrealizować drzwi w lewo lub w prawo w oknie, trzeba spojrzeć w dół na jej głowie i zrozumieć kierunek, w którym otwiera się:

  • Przy wyborze drzwi, zgodny z wymaganiami ochrony przeciwpożarowej, konieczne jest, aby pamiętać, że gdy patrzy się z góry po lewej otwiera się w kierunku ruchu wskazówek zegara i z prawej strony – w lewo.
  • Jeśli zdecydujesz się wymienić stare drzwi i konieczność utrzymania tego samego obwodu otwartego w domu, aby pamiętać ręka otworzyły się drzwi i po której stronie jest uchwytem. Że otwarcie lewej lub prawej dłoni i będzie zrozumieć, jak ustalić drzwi w lewo lub prawo niezbędne do zakupu.

Wybierz typ zawiasów

Globalnie, drzwi Zawias uniwersalny coraz częściej wykorzystywane, ale w Szwajcarii i Rosji nadal stosować prawo i lewo. Robią to możliwe, aby zmienić drzwi w miejscach, gdzie jest to wymagane. Przed zdefiniowaniem otwarcie drzwi – w lewo lub w prawo, a jakiego rodzaju pętli jest wymagane, trzeba stanąć przed płótnie. Jeśli jest otwarty w kierunku „z” prawa ręka i pętli potrzebują zasad, a jeśli w lewo, to trzeba w lewo.

Szczególną uwagę należy zwrócić na pętli producenta. Jeśli są one wykonane w Hiszpanii, Włoszech i Izraelu, a działają one przeciwne zasady: prawe drzwi „przez siebie” otwiera lewą ręką i pętla zostanie oznaczony jako prawo i prawo, aby otworzyć „sam” lewe drzwi i zawiasy będą oznaczone w lewo.

Wybór zamka drzwi

Odgrywa ważną rolę, a blokadę drzwi. Oprócz uniwersalny, który może być zainstalowany w drzwiach Polona różne rodzaje otwarciu, na sprzedaż wiele wzorów, osadzony tylko w „jego” typ drzwi: prawej blokady w prawe drzwi i po lewej – po lewej stronie.

Drzwi frontowe

Wybór drzwi jest najważniejszą część zabezpieczenia obiektu. Trzeba wiedzieć, jak ustalić wymagane jest prawo lub w lewo, drzwi przednie. Powinien nie tylko być zabezpieczone przed ciekawskimi do pokoju, ale nie przeszkadzają w szybkim ewakuacji pasażerów w razie niebezpieczeństwa.

Przed określić drzwi w lewo lub w prawo jest wymagane do zainstalowania, absolutnie trzeba się upewnić, że w stanie otwartym, nie będzie blokować sąsiadów drzwi na korytarzu klatki schodowej, w przeciwnym razie bardzo pierwszy ich skargi do organów nadzoru naruszenia bezpieczeństwa pożarowego wywoła celu zmiany kierunku otwierania odwrotnie.

Ponadto konieczne jest, aby myśleć o codziennej wygody drzwi, ponieważ jest to niezbędne do korzystania na co dzień i więcej niż jeden raz. Bez myślenia w kierunku otwarcia prawidłowo, trzeba cierpieć za każdym razem przy wejściu i wyjściu z domu. Podczas instalacji należy podać następujące niuanse:

  • Tkanina musi całkowicie otwarty, pozwalając misia i zrobić ogólne rzeczy;
  • Podejście drabiny ma być w kierunku od prawej do lewej.

Jeśli projekt lądowania nie pozwala otworzyć drzwi na zewnątrz, konieczne jest, aby umieścić płótno tak, że jest w pozycji otwartej rozmieszczone są wzdłuż pustej ściany mieszkania.

drzwi wewnętrzne

Po otwarciu drzwi wewnętrzne otwarcie typ ostrza wpływa na konstrukcję otworu. Bo trzeba najpierw zrozumieć, w jaki sposób ustalić, drzwi wewnętrzne przed zakupem. Lewo lub w prawo projekt znacząco wpływa na użyteczność. Otwarcie drzwi do wąskiego korytarza, będzie stale ingerować, zajmują dodatkowej przestrzeni. W tym przypadku konieczne jest zapewnienie jego otwarcia do pokoju.

Przed rozpoczęciem instalacji, ważne jest, aby określić, które wymagają drzwi – prawo lub w lewo. Jak określić właściwy kierunek, to będzie skłaniać do ostrożnego podejścia do nie kupowania opcja, że po instalacji trzeba będzie otwarty w kierunku przeciwnym. Pierwszym krokiem jest, aby wybrać stronę otworu drzwiowego, od którego będzie zależeć od konstrukcji okna. kierunek otwierania musi zapewnić bezpieczeństwo, wygodę i łatwość użytkowania.

Dobrze wiedzieć

Statystyki prowadzili specjaliści EMERCOM, to mówi, że większość zgonów w pożarze jest z powodu niezdolności do szybko wydostać się z pokoju. Koncentrują się one na tym, że naruszenie zasad instalacji, brak wiedzy na temat sposobu ustalenia drzwi jest konieczne w każdym przypadku, w lewo lub w prawo, niewłaściwy wybór przez ich otwarcia prowadzi do zatorów sąsiednich otworów gdy jedno otwarte drzwi uniemożliwia otwarcie pobliskiego prowadzi do osób zmarło. Szczególnie dotkliwy problem ten w stosunku do dzieci. W ekstremalnych sytuacjach, działają intuicyjnie, próbując otworzyć drzwi na zewnątrz, popychając ją swoim ciałem. Dlatego podczas montażu drzwi wewnętrzne i zewnętrzne należy wziąć pod uwagę wszystkie niuanse i podjąć właściwą decyzję, pozwalając, aby chronić życie swoich gospodarstw domowych.

Które drzwi ustawić w otworze – w lewo czy w prawo? Na pierwszy rzut oka to pytanie musi być rozwiązany specjalisty. Ale tylko odpowiedzialne podejście właściciel będzie prowadzić do wiary w to, że instalacja jest przeprowadzana zgodnie z zasadami.