870 Shares 2442 views

Jak rosną trufle: technologia, wytyczne

Produkcja artykułów spożywczych – działalność których wyniki są zawsze popytu. Nie jest to zaskakujące, ponieważ za możliwość zjeść smaczny i naturalnej żywności ludzie są skłonni zapłacić czas.

Ci, którzy są gotowi poświęcić się do produkcji produktów rolnych jest prawdopodobne, aby zwrócić uwagę na to rzadkie dla naszego kraju, ideą działalności rolniczej, jako uprawy trufli. Jak rosną trufle w rosyjskich warunkach naturalnych i jak korzystne może być wytwarzanie tego przysmaku?

„Złoty Grzyb”. Trufla – to drogie?

Ani jeden z istniejącego grzyba nie jest w stanie zapłacić tak drogie w świecie, dla trufli: cena za 1 kg wynosi od $ 500 do $ 5.000.

Ponadto, za granicą nie jest rzadkością, aukcje, w których trufle są na sprzedaż, jakby to było dzieło sztuki. W zależności od odmiany, jakości, wagi i innych parametrów w cenie jednego „złotego grzyba” może osiągnąć nieprzyzwoicie wysokie kilku tysięcy euro.

Oczywiście, domowe trufle mają niewielkie szanse, aby stać się stronami takich transakcji. A cena jest znacznie niższa niż grzyba, która wzrosła w środowisku naturalnym. Restauracji, menu, które obejmuje dania z grzybami „złotego” chętnie kupować uprawianych na plantacjach trufli. Cena za 1 kg produktu nie straszyć.

Co popyt trufla

W rzeczywistości, liczne gatunki grzybów. Ale nie każdy nadaje się do jedzenia. W gotowania, należy używać tylko dwa typy. Biały, znany również jako Piemoncie – najbardziej rzadkie i cenne. Rośnie głównie we Włoszech, a konkretnie w rejonie Piemontu, dała nazwę na umyśle. Grzyb ma kruchy, delikatny aromat i pyszny smak. Niestety, te trufle rosną w domu nie jest możliwe.

Kolejny widok – czarny, lub, jak to nazywa, Perigord trufla. Kolebką grzyba – tytułowa francuski region. Ze względu na fakt, że czarna trufla nie jest tak kapryśna jak biały, i nadaje się do uprawy na plantacji, Perigord trufla rośnie w wielu krajach europejskich, a także w Rosji i na Ukrainie.

Oprócz tych dwóch, istnieją inne gatunki jadalne. Na przykład, chiński lub lato. Ale dla większości plantacji czarnych garniturach. Dlatego, gdy mówimy o tym, jak rosną trufle, zwykle mają na myśli to rodzaj Perigord.

Trufla rośnie w Rosji. Warunki uzyskania upraw

Kilka wieków obserwacji i zbierania trufli dozwolonych wyprowadzić formułę warunki niezbędne dla pomyślnego rozwoju plantacji trufli. Technologia uprawy trufli – dość skomplikowanych, kosztownych i, co najważniejsze, długotrwałego procesu. Aby uzyskać pierwsze żniwa zajmie co najmniej 5 lat starannej pielęgnacji gospodarstwie. Co trzeba wiedzieć o tym, jak rosną trufle? W pierwszej kolejności, do kapryśny delikatnością złowiony i zaczął się rozwijać, wymaga:

 • odpowiedni klimat i obszar lądowania;
 • żyznej gleby (podłoża);
 • Mikoryza.

właściwości klimatyczne i ulgi

stabilny niski poziom opadu umiarkowany ciepły klimat i – główne wymagania klimatyczne trufla. Delikatny grzyb nie toleruje żadnych ekstremalnych temperatur lub przedłużonego zimno.

Gdzie i jak pielęgnować trufle w naszym kraju? Do produkcji doskonale nadaje centralnej Rosji – słoneczny i niezbyt gorące lata, wiosennych deszczy i ciepłą jesienią delikatności do zniesienia wzrostu grzyba.

Jeżeli dzierżawa gruntów nie jest planowane, to jest możliwe, aby rozwijać trufle w piwnicach. W tym obszarze muszą być odpowiednio obszerne, z umiarkowanym wilgoci i stabilnej w temperaturze około 22 ° C.

Gleba dla farmy truflowym

Do gleby, w której rosną trufle, wymaga nie mniej wysokie. Potrzebne do analizy laboratoryjnej nasycenia składników odżywczych gleby, azotu, dwutlenku węgla, wapno, wapń. Ponadto, powierzchnia gleby nie powinny być podatne na erozję wodną, oraz pod kątem nie większym niż 15 stopni. nie wymagana wysokość warstwy ornej mniej niż 30 cm.

Przed sadzeniem koniecznie sprawdzić stan równowagi kwasowo-zasadowej, który jest podstawą do trufle. Można to zrobić w dwóch prostych testów. Trochę gleby podejmowane na miejscu domniemanego plantacji, trzeba dodać w pojemniku z białym octem. Jeśli reakcję – miękkiej syk roztworu, to jest zbyt wysoką kwasowość. Kolejny test jest przeprowadzany za pomocą papierka lakmusowego, po prostu trzeba zanurzyć się w ziemi. Papier powinien włączyć niebieski. Brak takiej reakcji jest niewystarczająca alkalicznych. W tym i w innych płaszczyznach część przypadku alkalicznym stopniowo zwiększa się poprzez dodanie wapna.

Mikoryz i sadzenie sadzonek

symbioza korzeni drzewa partner i trufla jest nazywany „Mikoryza”. Grzyb rośnie pod ziemią na korzeniach drzewa Bukiet Trufle 5-7. Drewno karmi swoich „sąsiadów” we wszystkie niezbędne dla wzrostu: węglowodany, aminokwasy, witaminy i inne zestaw substancji, które wpływają na właściwości smakowe grzyba. Trufla, ale nie jest pasożytem – symbioza pomaga drewna nasycony minerałów i fosforu.

Sadzenie grzybni materiału siewnego grzybem, że odbywa się w kilku etapach.

Ważne jest, aby wiedzieć, że w otwartym terenie posadzone sadzonki z mikoryzowych grzyba. Gotowe sadzonki zakażone grzybnia trufla, można po prostu kupić. A także w celu stworzenia własnej mikoryzy, sadzonki wymagają partnerów drzewa i ziemię z naturalnego siedliska trufle, zakażonego grzybni. Kłącza infekowania grzybni trufla sadzonka co najmniej dwa tygodnie musi być całkowicie sterylnych warunkach. Dopiero po sadzonka kwarantanny mogą być sadzone w otwartym terenie. Oto jak to zrobić:

 • Przy około 70 cm głębokości odwiertów przygotowanych wlewanie małej ilości wody, a sadzone drzewa Mikoryzowego i przykryto ziemią.
 • Wymagane jest, aby utworzyć warstwę ochronną wokół studni w promieniu 40 cm. Może to być warstwa folii ogrodów, lasów liści i gałęzi, słomy.
 • Ważne: nie do zaakceptowania dla sadzenia drzew zbyt blisko siebie. Optymalna docelowa – 5 4 m wynosi zatem 1 hektar będzie zawierać nie więcej niż 500 mikoryzowe roślin.
 • Przed sadzeniem, nie jest konieczne stosowanie dodatkowego nawozu, tak aby nie uszkodzić grzybni.

Po posadzeniu sadzonek mikoryzy konsolidacji, trzeba przez cały rok. Po tym, trufla jest bezpiecznie i na stałe osiedlić się w katalogu głównym.

Dalsza pielęgnacja jest taka: jest to konieczne, aby usunąć chwasty wokół lądowania, nie zapomnij, aby poluzować sprężynę i regularnie podlewane metodę drzewa ściekową. Pęknięcia, które mogły powstać w ziemi, należy wypełnić piaskiem.

Cały okres wzrostu siewek powinny być chronione przed gryzonie, króliki i szkodników. Ponadto na miejscu, wraz z drzewami, sojusznicy mogą być rośliny, które rosną w pobliżu zepsuty delikatność nie może. Te drzewa trzeba posprzątać.

Co trzeba drzewa rosną trufle

Idealny partner dla mikoryzy jest dąb. Ale nie może przyjść i drzewa takie jak oliwa, leszczyny, sekwoja, buk, grab, lub wszelkiego rodzaju owoców cytrusowych.

Ważne: Truffle kategorycznie nie toleruje wierzba, topola, sosna, kasztan, jodła! Te drzewa na plantacji nie powinno być.

Jak znaleźć plon?

Uprawne trufle dojrzewają w domu i od początku aż do końca jesieni, a liczby grzybów, które mogą być połączone w jeden taki okres – szacowane od – 10 do 15 kg na hektar.

Z innych owoców ziemi trufli to różni się tym, że nie wystarczy zasadzić i rosnąć. Grzyb ten jest bardziej trzeba szukać – uprawa może być ukryte na głębokości około 30 cm pod ziemią. Lepiej, oczywiście, po raz pierwszy, czekając kupić trufle specjalnie wyszkolony zwierzę (pies lub wieprzowych), które mogą wywęszyć delikatność. Ale jeśli taki asystent w tamtejszej gospodarce, istnieje kilka objawów, na których można znaleźć małą rodzinę trufle:

 • Zapach dojrzałych trufle małej rodziny zawsze przyciąga owady. Z tego powodu, nad miejscem, gdzie „czaić” grzyby, zawsze tka dużą liczbę muszek.
 • Trawa rośnie nad truflami, czas dojrzewania grzyba umiera i wysycha.
 • Land of trufle lekko podniesiona.

Jak przechowywać zebrane grzyby

Niewątpliwie najlepszy produkt – świeżo ścięte, to znaczy taki, który nie pobiera więcej niż jeden dzień temu. Jednakże, jeśli realizacja lub gotowania potraw truflowe tych przysmaków może być trochę później, aby zachować wszystkie smak i właściwości odżywcze grzyba następujących zasad magazynowania muszą być przestrzegane:

 • Zawsze przechowywać trufle bez obierania z ziemi, ponieważ jest jakby naturalnym zbiorniku, zapisz grzyba odcięcia przed szkodliwym działaniem mikroorganizmów i utratą naturalnego delikatnym smaku;
 • przechowywanie niskiej temperaturze (w lodówce);
 • kucharzy profesjonalnych zalecane ten sposób zachowanie naturalnej wilgotności trufla: brązowy grzyb owinięty papierem i umieścić w pojemniku z suchego ryżu.

Tak więc, aby zrozumieć więcej o tym, jak rosną grzyby trufle i jakie są warunki tej potrzebie stworzenia, możemy stwierdzić, że ich proces produkcji jest niezwykle długa i kosztowna. Niemniej jednak, plantacje tego przysmaku nie jest powszechne jedynie w krajach europejskich, ale stopniowo nabiera tempa w Rosji. Powód jest prosty: firma jest rentowna, nie wiem co. Trufla, raz posadzone, owocowania jest bardzo długi, nawet do 30 lat. I biorąc pod uwagę cenę i wysoki popyt, oczekuje się, że cała inwestycja będzie się opłacać w pierwszych latach dobrych zbiorów.

trawa chopper
431 shares 1699 views
238 shares 9214 views