470 Shares 1258 views

Kruszarka ręczna: elektryczna i ręczna

Mała i kompaktowa kruszarka do ziarna, wykonana ręcznie, jest dobrym rozwiązaniem dla hodowców bydła i rolników. Jednostki jakościowe i niedrogie prezentowane na rynku nie zawsze spełniają wymagania, dlatego nie zawsze można znaleźć to, czego potrzeba.

Profesjonalne kruszarki do ziarna w fabrykach są dość kosztowne, co czyni je niedostępnymi, zwłaszcza dla początkujących rolników. Ponadto, zakładają większą staranność i utrzymanie. Części zamienne będą kosztować schludne sumy, a wezwanie kapitana do wymiany części jest również bezpłatne.

Ale nie wszystko jest tak źle, jest wyjście z każdej sytuacji. Osoba, która ma doświadczenie i umiejętności w locksmithing, jest w stanie samodzielnie wykonać tę jednostkę. Kruszarka do ziarna z własnymi rękami jest prosta w konstrukcji i nie wymaga złożonych węzłów. Wszystkie potrzebne części zamienne można znaleźć wśród złomu, ale nadal trzeba coś kupić.

Warunkowo te agregaty można podzielić na dwa typy: automatyczny (lub elektryczny) i ręczny.

Kruszarka do ziarna elektrycznego gospodarstwa domowego obejmuje silnik elektryczny i jednostkę, w której ziarno jest kruszone. Silnik elektryczny może być używany w różnych pojemnościach (w zależności od objętości załadowanego ziarna i rodzaju zasilania elektrycznego). Możesz kupić na rynku, ale możesz go zabrać ze starego sprzętu gospodarstwa domowego, na przykład z pralki. Montaż główny może być wykonany samodzielnie, jeśli masz doświadczenie w pracach spawalniczych. Obudowa wykonana jest z blachy o okrągłym kształcie. Jego wielkość zależy również od wielkości przetworzonego ziarna. Zasada działania jest podobna do szlifierki do kawy, a same ostrza tnące mogą być wykonane w dowolnej postaci lub używać starych, tarczowych noży tnących. Własny napęd taśmowy do kruszenia ziarna, który może być używany z tej samej pralki. Jako łóżko można użyć starego stołu roboczego lub zrobić to samodzielnie. Wykonując prace spawalnicze i hydrauliczne, należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa, aby zapobiec pożarom i wypadkom.

Ręczna kruszarka do ziarna wykonana ręcznie ma inną zasadę działania, co decyduje o jego konstrukcji. Jest podobny do konwencjonalnego mielenia mięsa, ale jako mechanizm szlifierski używane są dwa wały rowkowe, napędzane uchwytem. Wały są mocowane w ramie i równolegle do regulowanej szczeliny między nimi. Ta witryna można kupić w specjalistycznym sklepie za stosunkowo niewielką cenę. Pozostaje tylko na pojemnik, w którym zboże zostanie załadowane. W tym celu potrzebujesz małej blachy stalowej. Ponieważ proces kruszenia przebiega znacznie wolniej niż w przypadku elektryczności, pojemność zbiornika może być wybrana dowolnie w razie potrzeby. Ponieważ sam wytworzony kruszarkę do ziarna, zaprojektowany sam w sobie, ma małe wymiary, można ją zamocować w dowolnym miejscu – na stół, krzesło lub oddzielnie wykonaną ramę.

Dlatego bez uciekania się do poważnych kosztów materialnych można stworzyć prostą, ale skuteczną grupę, która zawsze znajdzie się na wyciągnięcie ręki.