273 Shares 6247 views

Pasze dla królików: Skład, typów i ocen. Skład całkowitego paszy dla królików w domu

Rosnące króliki – to bardzo opłacalne i obiecujący obszar hodowla. Nowoczesne metody intensywnej uprawy zajmuje szczególne miejsce dostaw żywności. Pasze dla królików (kompozycja zależy od grupy płci i wieku) dla dużych gospodarstwach futra wytwarzać nowoczesne mieszalniach pasz. Drobni rolnicy i hodowcy amator jest całkiem w stanie nie tylko znaleźć odpowiedni udział w paszy dla królików domu, ale również produkować go do swoich potrzeb.

pasza

Mieszanina materiału roślinnego, który zawiera pożądany zestaw pierwiastków śladowych i witamin do określonych gatunków nazywa paszy. Włączenie takiego uniwersalnego paszy w diecie zapewnia nie tylko pełne i prawidłowe karmienie, ale ma znaczący wpływ na ilość produktu końcowego (przyrost masy i produkcji mleka).

Nie bez pomocnika i królików hodowlanych. Pasze dla królików, których skład może się zmieniać szeroko stosowane fermy zwierząt futerkowych, rolników i właścicieli prywatnych. To znacznie obniża koszt na jednostkę produkcji, pomagając rolnikom działać zyskiem.

struktura

Skład granulatu paszy dla królików może być różne, ale podstawowe składniki to:

 • siano;
 • mączka z trawy;
 • Placek (słonecznik);
 • kukurydza;
 • drożdże paszowe ;
 • mięsno-kostna i mączka rybna ;
 • soli kuchennej;
 • Nieorganiczne i kompleksy witaminowe.

Procent mieszaniny jest następujący:

 1. Zboża stanowią około 30-45% całkowitej mieszanki. Z reguły jest to kukurydza, pszenica, owies, jęczmień.
 2. Na drugim miejscu są składniki, które są bogate w białko. Są to ciasto olej słonecznikowy, otręby pszenne, śrutę sojową, drożdże, mąka, mięsa i kości.
 3. Nieorganiczne i kompleksy witaminowe. W kompozycji mogą być różne. Najbardziej popularne obejmują fosforan trójwapniowy, kreda, sól premiksów (specjalny dla każdego typu suplementu diety zwierząt wzbogaca się minerały, substancje aktywne biologicznie, witaminy).

Procentowe mogą się różnić. To zależy od celu, w jakim potrzeby paszy stosowanej.

Poniższa tabela przedstawia procentowe składników paszowych, być wykorzystywane do różnych celów.

składniki

Karmiące kobiety (%)

Tuczu mięso (%)

mąka ziołowy

30

40

owies

19

jęczmień

19

30

otręby pszenne

15

5

Malassa

2,5

groszek

8

makuch słonecznikowy

13

10

Mąka mięso-kostna

1

1.6

hydrolizowane drożdże

1

2

mączka kostna

0,5

Mięso (ryba) mąka

2

sól

0,5

0.3

fosforany paszowe

0,6

Dieta dla karmiących samic królików nacisk na dostarczenie organizmowi wapnia zawartego w mleku (0,65%).

Obowiązkowy, gdy podawany w postaci zmieszanej paszy jest zapewnienie populacji ze świeżą wodą. Dostęp do niej powinien być wolny i przez całą dobę.

typy

Paszowego można podzielić na dwie grupy: Loose ziarnistych. Dla królików korzystną postać. Luzem obejmuje pył, zatkanie dróg oddechowych zwierząt może powodować podrażnienie. W obecności patogenów możliwe prowokacją i choroby płuc. Granulowane króliki aktywnie jeść, oprócz one starte zęby.

Inny podział o składzie:

 1. Dodatki paszowe. Zawierają one witaminy i minerały oraz składniki białkowe. W czystej postaci nie jest podawany króliki. Działają one jako dodatek do podstawowej diety.
 2. Koncentraty. Mogą one składać się z wielu składników, w tym jedną dawkę uderzeniową „”. Dodaje się go do soczyste i karm.
 3. Polnoratcionnyh. Kompletna kompozycja karmy dla królików zawierający wszystkie składniki konieczne do prawidłowego rozwoju i wzrostu zwierząt. Jest to najbardziej poszukiwany rodzaj paszy. Może on służyć jako podstawa diety.

do tuczu

Szeroka popularność wśród hodowców wygrał podawania PC 90 dla królików. gatunek kompozycja ziarnista RSS dla młodych zwierząt w zdeponowane w pełni zaspokaja potrzeby rosnącego organizmu. Wiek od 30 do 135 dni. Doskonała wydajność na rzecz wzrostu i tuczu wyjaśniona przez wybór doskonałych składników:

 • trawa posiłek 30%;
 • owies (pszenica) w postaci proszku – 19%;
 • Jęczmień (kukurydza) w postaci proszku – 19%;
 • Otręby pszenne – 15%;
 • Placek (posiłek), słonecznik (soja) – 13%;
 • Mączka rybna – 2%;
 • Hydrolityczne drożdże – 1%;
 • Chlorek sodowy – 0,5%;
 • kostną – 0,5%.

W okresie zimowym, należy dodać podstawowe siano racji, gałązki, a latem – trawa.

Króliki – jest to opłacalne

Zawartość króliki korzystnie z innych zwierząt w wielu parametrów:

 • są one łatwe do utrzymania;
 • Rosną szybko i rozmnażać dobrze;
 • oprócz mięsa uzyskując doskonałe futerkowych;
 • dużym posuwem zwrotnego.

Wśród wielu ras królików (ponad 60), korzystne są gatunki przedwcześnie rozwiniętych (Kalifornia, Nowa Zelandia, Flanders belgijskie, biały i czarny olbrzym). Rasy królik na 2-2,5 lat może dać 10-12 podpałkę. Tuczu cieląt trwa tylko 2,5 miesiąca, a pełny tusza jest gotowy do realizacji. W takim intensywnego wzrostu odpowiadającego mocy jest wymagane. Skład całkowitego paszy dla królików rasy zapadających musi być starannie dobrany.

technologia

Bez utraty jakości w prawie każdej strefie klimatycznej może odebrać odpowiedni zestaw pierwotnych składników. Skład paszy dla królików w domu może być zmieniana. Wynika to z faktu, że w każdym regionie wolą karmić, to nieodłączne w tej dziedzinie. Takie podejście zapewnia redukcję cen pasz w czasie.

Technologia ta jest niezmienna i dużych zakładów przemysłowych oraz z tomów domowej małej partii paszy:

 1. Aby przygotować ten materiał wyjściowy: wysoka, ziarno, siano makuchy (słonecznik), witaminy i suplementy mineralne i inne składniki.
 2. Grind do siana proszku – jest podstawą pasz.
 3. Dodać ziaren łamanych i inne składniki.
 4. W celu utrzymania kształtu w masie, po czym rozcieńczono ją wodą, dodano mąki.
 5. Ugniatać „ciasto”.

Ponadto, na dwa sposoby: albo wyschnięcia (produkt końcowy – luźny paszowych) pominąć lub masy przez maszynkę do mięsa, granulat otrzymuje się przez wyschnięcia (produktu końcowego – granulowany paszy).

Gotowy produkt jest przechowywany w suchym i chłodnym miejscu o niskiej wilgotności. Nie rób dużych zapasów. Objętość nie powinna przekraczać miesięczne potrzeby zarządzania. Lepsze karmione przygotowywane żywności. Mniejsze ryzyko chorób grzybowych i mieć możliwość dywersyfikacji diety.

Kolejny plus – można zmienić paszę dla królików. Skład uzupełniają nowych składników lub naciskiem na jednej z nich. Albo cała kompozycja jest regulowany ze względu na zmiany w warunkach fizjologicznego zwierząt (królików w ciąży i laktacji).

sprzęt

Mimo, że proces produkcji nie jest skomplikowane, a to wymaga trochę sprzętu:

 • Granulator (dla wytwarzania granulowanej paszy);
 • Corn-kruszarka,
 • siano chopper.

Ten zestaw tylko do bezpośredniego wytwarzania granulek. A dzięki wymiennymi końcówkami ich wartości można regulować. Dla królików korzystne granulaty o mniejszej wielkości. W dużej populacji królików nie zapobiegnie ścinacza zarośli i suszarka siana. Ratowanie i własną jednostkę do tłoczenia słonecznika (podwójną korzyść: olej jest i posiłek dla królików).

Pojedynczy uniwersalny przepis nr. Każdy wybiera samą skład paszy dla królików. Jego dłonie wykonane z wysokiej jakości komponentów, odpowiednio wysuszone – jest najlepszym rozwiązaniem (tańsze i bardziej niezawodne niż kupić od producentów). Z minimalnego zestawu urządzeń (miksera lub konstrukcji wiertła, szlifierka i rufie granulator) może być w domu gotować pożywny dobrze zbilansowanej paszy.

godność

Korzyści z podawania pełnej paszy:

 • zapewnienie zrównoważonego odżywiania zwierząt;
 • Minimalny czas do karmienia zwierząt;
 • łatwość transportu i składowania;
 • Redukcja kosztów w królika;
 • szybki tuczu cieląt.

Co najważniejsze, niezależnie wytwarzania paszy dla królików, kompozycja może być regulowana w zależności od dostępności tych składników.