299 Shares 4719 views

Herbicydy do ziemniaków – ostatni argument przeciwko chwastom

Wzrost plonu ziemniaków w gospodarstw rolnych oznacza w tym intensywne walce z chwastami. Chwasty są o wiele bardziej skromny niż do czynników wzrostu roślin uprawnych, więc ziemniaki bez pomocy człowieka zawsze stracą walki o przestrzeń, składniki odżywcze, wodę i światło.


Jednak poważne zakłócenia zbiorów, zmniejszając towaru i jakości nasion bulw ziemniaka kłopoty dla rolników nie dobiegła końca. Wiele chwastów stanowią rodzaj inkubatorze, gdzie czuć się swobodnie szkodników i różnych patogenów chorób roślin. A fakt, że zatkane sadzenia ziemniaków są słabo wentylowane, co znacznie zwiększa niebezpieczeństwo porażki plagi Solanaceae – zaraza. Dlatego tam, gdzie nie jest prowadzona herbicydów Przetwórstwo ziemniaków, jego straty mogą osiągnąć trzy czwarte planowanych zbiorów.

Przeciwnikom z zastosowaniem środków chemicznych spowodować argumentu, że ziemniaki – uprawianej uprawy, a tym samym w stosunku do chwastów, można stosować wielokrotnie intensywnej obróbki. Jednak jego wadą – stała ryzyko uszkodzenia wierzchołków ziemniaków i system korzeniowy przeniesienia zakażenia wirusowego opróżniania gleby.

Z tego wynika, że najlepszym sposobem walki z chwastami – to herbicydów do ziemniaków, niestosownych z obróbki gleby.

Stosowane dawki herbicydów zależy od mechanicznej kompozycji glebowych oraz humusu w nim. Czarna ziemia wiąże część przygotowań, więc dawka zbliża się maksymalny dozwolony. W najlżejszej glebie zaleca się, aby dawkę, jedna czwarta mniej niż optymalne.

Szczególnie rozwój chwastów wieloletnich jest to, że wraz z nadejściem jesieni odżywczych poruszają się z liści do systemu korzeniowego. W wyniku tego stają się bardziej wrażliwe na herbicydy, które przechodzą do tkanek roślinnych przez szparki liści.

Herbicydy do produkcji ziemniaków w temperaturze + 15 … + 25 ° C. Skuteczność obniża temperaturę niższą lub wytrąca się po 4-8 godzinach po podaniu leku wytrącania. 2-3 tygodnie po oprysku jest całkowite zniszczenie chwastów.

W stosowaniu herbicydów, konieczne jest:

– bulwy posadzono w wypukłości na optymalnej głębokości do preparatów w glebie nie osiągną strefę pędów ziemniaka;

– grzbiety dobrze uregulowane;

– gleba była luźna, gęstą strukturę i mokre na herbicydy równomiernie i efektywnie „uzyskane”.

Stosowanie herbicydów w ziemniakach nie jest zalecane, gdy bulwy sadzi płytkie dotkniętych mróz, choroby szkodniki, a te odmiany ziemniaka wykazują wysoką wrażliwość na herbicydy, w odpowiedzi na opóźnienia ich wzrostu i rozwoju zaburzeń w jednostce arkuszy i bulw.

Herbicydy dla ziemniaków stosuje się głównie do posadzonych obszarów korzystających opryskiwacze montowane na ziemi lub na przyczep rolniczych samolotów lotnictwa. Większość z tych leków należą do średniego i niskiego toksyczne chemikalia, ale podczas pracy z herbicydami należy przestrzegać tych samych zasad bezpieczeństwa, jak również podczas pracy z pestycydami.

Na zakończenie należy podkreślić, że środki chwastobójcze ziemniaków są metody chemiczne supresji chwastami, których stosowanie jest uzasadniony w przypadku, gdy inne metody nie są ograniczone zachwaszczenia roślin na bezpiecznym poziomie.