637 Shares 6010 views

Budowa silosów: Wymagania, typy, etapy

Dla właściwego przechowywania ziarna mas wymaga budowy silosów. Takie struktury powinny chronić rośliny przed niekorzystnymi skutkami środowiskowymi, aby zapobiec pojawieniu się patogenów grzybowych, chronić przed uszkodzeniem przez gryzonie, owady i inne szkodniki. W związku z tym, aby projekty spotkać szereg wymagań:

 1. Struktury muszą być trwałe i stabilne, łatwe do wytrzymania ciśnienia suchej i mokrej masy ziarna.
 2. Konstrukcja jest zobowiązany do ochrony zbóż przed deszczem, wód gruntowych, kondensatu i innych źródeł wilgoci.
 3. Budowa silosów powinna być przeprowadzona z wdrażaniem systemów bezpieczeństwa pożarowego.
 4. Projekt powinien być wygodny z usługi: aby zapewnić swobodny dostęp sprzętu, kontrolę produkcji, aby nie stwarzać trudności dla środków dezynfekcyjnych i Exterminator.
 5. Składy zboża musi być wyposażony w układ ssący w celu zmniejszenia ilości pyłu i stworzyć komfortowe warunki pracy dla personelu.

Ponadto, urządzenia muszą spełniać wymogi ekonomiczne – jest prosty w obsłudze, trwały i niezawodny. Aby uzyskać jak najwięcej korzyści z budowy sprzedaży silosów musi być utrzymywana w optymalnej odległości od miejsca zbioru i jego realizacji.

Klasyfikacja składów ziarna

Aby zaoszczędzić masę ziarna konstruowaniem kilka rodzajów hurtowni.

Zgodnie z cech konstrukcyjnych wyróżnić dwa rodzaje magazynów zboża do masy:

 1. Struktura bezramowa. Wbudowany oszczędności już wysuszonego produktu, ponieważ nie podlega specjalnym wymogom. Ich główną zaletą jest szybkość budowy, niskie koszty.
 2. Konstrukcja ramy. Zbudowany do przechowywania i kontrolowania masy ziarna, wyposażone są w systemy wentylacji, kontroli zasysania. Główną zaletą – zdolność do przechowywania kultur na każdym etapie.

Wybór konkretnego typu zależy od oczekiwanej liczby produktów, jak również różnorodności wdrażane kultur. Wśród najbardziej popularnych struktur odizolowane i konstrukcji podłogi bunkier.

składowania na wolnym powietrzu

Konstrukcja zewnętrzna przechowywania zakłada górne i dolne kondygnacje, które są wyposażone w zakładach transportowych i dystrybucyjnych.

Budowa silosów jest najczęściej wykonywane pod klucz w dwóch odmianach:

 1. Z dwóch piętrach poziomych – służy do przechowywania kilka rodzajów upraw nie mieszają się ze sobą.
 2. Z nachylonym pokładzie – służy do oszczędności masy ziarna podczas gruntowych.

Bardzo często w takich konstrukcjach mechanizmów dystrybucji, transportu i oferty usług pod ziemią, tym samym oszczędzając przestrzeń wewnątrz.

Spichlerz typu bunkier

składy budowlane Woroneż typu bunkier kupił firmę, która jest niezbędna do zapewnienia właściwych warunków przechowywania kilku rodzajów upraw. Najprostszą formą jest konstrukcja podłogi, którego wnętrze jest podzielone przez przegrody, aby zapobiec mieszaniu masy ziarna.

Najbardziej zaawansowane są pojemniki cylindryczne do 10-12 m wysokości stożkowego dna. To ostatnie rozwiązanie zapewnia autonomiczny wyładowania produktu przez grawitację. Na potrzeby firmy wzniesiono kilka pojemników z układem dwóch rzędów z przejściem dla personelu.

etapy budowy

Budowa rozpoczyna się badaniem domniemanego lokalizacji obiektu. Na tym etapie możliwe źródła ognia, poszukiwania geologiczne prowadzone są badane rodzaju ziarna i wymagania, które muszą być przestrzegane przez jego przechowywania.

Potem zaczynają się bezpośrednio do pracy:

 1. Przygotowane szacunki, które wskazują rodzaj sprzętu, obszar, plan lokalizacji i innych informacji na temat obiektu.
 2. Projektowanie przechowywania ziarna, który bierze pod uwagę wymagania klienta i warunków terenowych.
 3. Erekcja podstawy fundamentu, układanie linii komunikacyjnych, Montaż transformatorów mocy i dystrybucyjne.
 4. Projekt budowlany: instalacja ramki, okładziny, układanie hydroizolacji, konstrukcja dachu i innych prac.

Przed dostawą przedmiotu do klienta są realizowane począwszy-montażowe, które mają na celu zapewnienie właściwego przechowywania masy ziarna. Niektóre firmy, po wybudowaniu przechowywania ziarna jest kompletny, przygotowanie personelu do pracy.