846 Shares 9141 views

Nowy Volkswagen Jetta

Volkswagen Jetta jest najbardziej popularnym i sprzedającym się samochodem z europejskiego producenta w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Roczna wielkość sprzedaży tego modelu osiąga 110 000 egzemplarzy. Nie tak dawno temu Volkswagen Jetta 2011 zaczął być sprzedawany w Europie. Oczekuje się, że tutaj maszyna powtórzy sukces, jaki osiągnięto w Stanach Zjednoczonych.
Nowy Volkswagen Jetta jest bardziej sportowy i dłuższy niż jego poprzednik. Wyprodukowane w trzech wersjach – Highline, Comfortline i Trendline. Projekt salonu już nie przypomina pola golfowego. Teraz Volkswagen Jetta 2011, którego cena wahań się w ciągu 30 000 dolarów, znalazła swój własny, unikalny styl. Tylne siedzenie jest bardziej komfortowe i przestronne (6,7 cm do miejsca na nogi), zwiększyła się również długość i rozstaw osi samochodu. Te zmiany pozwoliły Volkswagen Jetta wypełnić lukę pomiędzy nowym Passatem a kompaktowym Golfem.


Specyfikacje Jetta

Silniki Volkswagen Jetta małe objętości. Mimo to mają one doskonałe właściwości techniczne. Na przykład można przynieść silnik, którego objętość wynosi 1,6 litra, a moc – 105 KM. Jest to ekologiczna wersja turbosprężarki BlueMotion i zużywa tylko 4,2 litra. Na sto kilometrów.
To samo można powiedzieć na temat TSI 1.2 dla silników, przy użyciu podobnej technologii. Jego moc wynosi 105 KM, a wydatek na sto kilometrów to 5,3 litra. Można powiedzieć, że jest to wyjątkowe osiągnięcie, ponieważ Volkswagen Jetta, wyposażony w taki silnik, może osiągnąć prędkość do 190 kilometrów na godzinę.

Dostępne są także silniejsze silniki: 140-litrowy turbodiesel. Siły i trzy benzyny o mocy 122 KM, 147 KM. I 200 litrów. Siły. Tak więc, Volkswagen Jetta 2011 jest wyposażony w bardzo wysoką technologię, turbodoładowane silniki do wtrysku bezpośredniego. Wszystkie silniki (z wyjątkiem TSI o mocy 105 KM) są instalowane razem z automatyczną skrzynią biegów za pomocą dwóch sprzęgieł.
Trzy kompletne zestawy Volkswagen Jetta

1. Volkswagen Jetta 2011 Trendline jest podstawową wersją tej serii. Lista standardowych urządzeń bezpieczeństwa obejmuje 6 poduszek powietrznych (można kupić do ośmiu), pięć specjalnych zagłówków, wskaźnik pasów bezpieczeństwa, system przeciwblokujący, funkcję automatycznego alarmu w przypadku gwałtownego hamowania, system pomagający przemieszczać się na pochyłości i system zrównoważonego rozwoju.

2. Volkswagen Jetta Comfortline to model średniej wielkości z tej serii. Wyposażone w takie elementy, jak małe kieszenie na tylnych siedzeniach, maty z tkaniny, podłokietniki centralne, chromowane wykończenie i "niewielka skórzana paczka" (dźwignia zmiany biegów, kierownica, dźwignia dźwigni ręcznej, pokryta skórą), czarne wkładki.

3. Volkswagen Jetta Highline – jest to najbogatsza konfiguracja tego modelu. Może być zamówiony z silnikami od 122 KM. I jakieś silniki Diesla. Ten model uzupełniają chromowane wykończenie wokół kraty i okien bocznych, a także przednie reflektory przeciwmgielne z funkcją obracania światła. Jest też pakiet zimowy: podgrzewane siedzenia przednie i podkładki przedniej szyby.

Volkswagen Jetta: opinie kierowców

Plusy: idealne dla rodziny, dobre zawieszenie, przestronne wnętrze, przestronny bagażnik, łatwa konserwacja, bezpieczeństwo, niezawodność, wydajność, dobra dynamika, wysoki prześwit.

Wady: niezbyt duży przegląd lusterka wstecznego, zbyt długi skok sprzęgła, krótki podłokietnik.